W natarciu na niewypowiadalne

Wydawnictwo: Homini

Wybór najważniejszych esejów wybranych przez samego Mertona, a dotyczący tematów bardzo zaangażowanych społecznie i politycznie jak wojna w Wietnamie, wyścig zbrojeń nuklearnych, pacyfizm, proces zbrodniarzy hitlerowskich. Zbiór ten uzupełniony jest o teksty skierowane do myślicieli, poetów, artystów. Jest to jedna z najważniejszych i najbardziej dopracowanych książek Mertona, będąca swoistą rozmową autora ze samym sobą, a dzięki poruszanym przez Niego tematom nic nie tracąca ze swojej aktualności.

źródło opisu: Wydawnictwo Homini, 2004

źródło okładki: http://www.homini.com.pl/index.php?s=karta&id=121