Modlitwa kontemplacyjna

Okładka książki Modlitwa kontemplacyjna
Thomas Merton OCSO Wydawnictwo: Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC Seria: Z tradycji mniszej religia
religia
Z tradycji mniszej
Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC
2017-01-01
1988-01-01
Ewa Szwarcenberg-Czerny
Kontemplacja życie duchowe

Bodaj pierwsza książka o duchowości, którą przeczytałem. Na pewno pierwsza pióra Mertona. Bardzo dobry, może nawet zbyt zaawansowany początek. Wespół z "Filokaliami", "Opowieściami pielgrzyma" oraz "Zen i ptakami żądzy" ukształtowała moje rozumienie pojęć i poziom aspiracji.

Z perspektywy czasu trudno mi uwierzyć, że to wszystko działo się na etapie chmurno-durnej szkoły średniej.

Porządna, konkretna lektura duchowa - idealna do "samodzielnych rekolekcji". A szkoły modlitwy nigdy za dużo.