Mistyka chrześcijańska. Trzynaście spotkań ze słynnym trapistą

Thomas Merton Wydawnictwo: W drodze religia
Grażyna Gomola, Aleksander Gomola
W drodze
religia
Grażyna Gomola, Aleksander Gomola

Fenomenalne kompedium wiedzy na temat historii mistycznej Kościoła Katolickiego do od Ojców Pustyni po mistycyzm hiszpański.
Krótka, spójna książka zawierająca prócz mistyki trendy epok,które wpłynęły na ukształtowanie się danych nurtów.
Do tego bogate piśmiennictwo pozwala łatwo odnaleźć warte przeczytania pozycje poruszanie w książce. Bardzo polecam.

Dyskusje

• 2020