Nowe ziarna kontemplacji

Esprit
2017-02-24
1999-01-01
Andrzej Wojtasik

To nie książka to fenomen. Lektura obowiązkowa dla każdego chrześcijanina, bez względu na wyznanie. Fakt, pojawia się rozdział o Maryi, jednak jest napisany w ten spsób, że nam nadzieję, że nie stoi w sprzeczności z niczyim wyznaniem, a może też wyjaśnić dlaczego w KK tak bardzo czcimy Maryję. To jesdnak drygorzędowa sprawa.
Najważnejsze, że Nowe ziarna kontemplacji to czysty mistycyzm chrześcijsński, pokzaujący ideał życia duchowego, który wszyscy powinniśmy pragnąć i starać się osiągnąć.
Być może przesadnie jaram sie tą ksiązką, jednak jest to chyba najlepsza pozycja o mistycyźmie, modlitwie i kontemplacji jaką przeczytałem.

Najważnejsze, że Nowe ziarna kontemplacji to...

Na pewno trudna i nie dla wszystkich (jak każda dobra książka). Jak dla mnie, jedna z najważniejszych książek jaką przeczytałem w życiu.

Thomas Merton Nowe ziarna kontemplacji Zobacz więcej