Kwietniowy śnieg

Wydawnictwo: Książnica

Inne wydania

Karolina i jej jedenastoletni brat Jody po śmierci ojca zamieszkali z macochą w Londynie. Karolina wkrótce miała poślubić brata swej macochy, który od dawna otaczał ją opieką i darzył przyjaźnią, myślała jednak z lękiem o rozstaniu z młodszym bratem. W szalonym odruchu rodzeństwo rusza w podróż do Szkocji chcąc przekonać najstarszego brata, po śmierci rodziców ich jedynego bliskiego krewnego, by porzucił wędrówki po świecie i zamieszkał z Jodym w Londynie. Niespodziewana zamieć śnieżna zatrzymuje ich w Szkocji i krzyżuje wszystkie plany.

wiejskifilozof | 2014-12-12

Po książki pani Pilcher sięgam od czasu,do czasu.Bo lubię,jej miły styl i fajną fabułę.
Lubię opisy zwykłych normalnych ludzi,gdzie nie ma smoków,Szatana i ludzi uduszonych,własnymi jelitami.
Akcja tej książki toczy się w Londynie i Szkocji.
Mówiąc szczerze,to bym wolał by się toczyła,tylko w Szkocji.Bo,te z Londynu były nudne.
Podobali mi się bohaterowie.Zwłaszcza pani Cooper.Chciałbym kiedyś spróbować jej potraw :-)
A pani Pilcher ma tej talent do opisywania miejsc,gdzie umieszcza akcję.
Ta scena z bukową aleją-miodzio.
Bardzo sympatyczna książka.

betina360 | 2016-07-21
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 21 lipca 2016

20 letnia Karolina i jej mlodszy brat Jody sa gotowi zrobic wszystko by spotkac sie ze starszym bratem ktory jest ich jedynym krewnym odkad nie maja rodzicow. Podczas podrozy przez Szkocje zaskakuje ich sniezyca a samochod wpada do rowu . Przemarznieci trafiaja do posiadlosci Oliviera ktory niedawno stracil brata w wypadku. To wydarzenie zmienia bardzo ich zycie o czym mozna przeczytac w tej cienkiej ksiazce ktora milo mnie zaskoczyla.

CzarneEspresso | 2016-07-07
Na półkach: 2016, Przeczytane

Karolina Cliburn mieszka wraz z bratem oraz macochą oraz jej mężem (jej ojciec zmarł) w Londynie. dziewczyna ma dwadzieścia lat i właśnie przygotowuje się do najważniejszego wydarzenia w swoim życiu - ślubu! Nie pała jednak namiętnym uczuciem do przyszłego męża. Wcześniej złamano jej serce, a Hugh jest dla niej dobry, opiekuje się nią. Skomplikowane sprawy rodzinne sprawiają, że czeka ją rozstanie z bratem. Aby do tego nie dopuścić postanawiają odnaleźć w Szkocji ich najstarszego brata, Angusa i przekonać go by zajął się młodszym bratem. Niestety podczas podróży łapie ich śnieżyca. Schronienie znajdują w domu Oliviera, który niedawno tragicznie stracił brata.

Kwietniowy śnieg to sympatyczne czytadełko, któremu można poświęcić kilka godzin (to tylko 200 stron), ale nic ponadto . Jednak, jak wspomniałam, nie jest to literatura najwyższych lotów i kilka rzeczy mi w niej przeszkadzało. Po pierwsze: schematyczność: ona i on poznają się w zaskakujących okolicznościach, ona ma...

"Kwietniowy śnieg" Rosamunde Pilcher to lekka, łatwa i przyjemna lektura na popołudnie i wieczór, którą szybko i miło się czyta.

Autorka opowiada historię rodzeństwa - dwudziestoletniej Karoliny i jedenastoletniego Jody'ego, którzy decydują się na dość szaleńczą podróż z Londynu do Strathcorrie w Szkocji. Mają nadzieję spotkać się tam ze swoim najstarszym bratem Angusem, opowiedzieć mu o najnowszych wydarzeniach i skłonić do osiedlenia się w Londynie. Wyruszają w tę długą drogę starym, pożyczonym samochodem w tajemnicy przed swoją macochą. Niespodziewane pogorszenie pogody w Szkocji, śnieżyca i nieprzygotowany pojazd stają się powodem wypadnięcia z drogi i utknięcia w zaspie. Rodzeństwu udaje się znaleźć schronienie w pobliskim majątku ziemskim Cairney położonym niedaleko od Strathcorrie. Jak się później okazuje ta niespodziewana i nieplanowana wyprawa stanie się przyczyną wielu nieoczekiwanych zmian w życiu rodzeństwa.

Czy Karolina i Jody odnajdą brata? Jakie niespodzianki...

sygin | 2013-07-28
Na półkach: Przeczytane, Obyczajowa, 2013, Romans
Przeczytana: lipiec 2013

„Kwietniowy śnieg” jest takim typowym czytadłem, romansidłem, które najczęściej ma się na myśli mówiąc o „literaturze kobiecej” (nie znoszę tego określenia). Owszem, książkę czyta się lekko, szybko i całkiem przyjemnie, ale jest to jedna z tych pozycji, które zapomina się zaraz po odłożeniu na półkę.

Nie mogę powstrzymać się jeszcze przed jedną uwagą, otóż coś mi w całej tej historii mocno zgrzyta, nawet abstrahując już od treści. Być może pani Pilcher jest także autorką romansów historycznych, takich osadzonych w Anglii czasów regencji lub nieco późniejszych, bowiem „Kwietniowy śnieg” sprawia wrażenia wyrwanego z tamtej epoki i na siłę wsadzone w ramy współczesności. Zarówno postacie, ich sposób zachowania, rozumowania, a zwłaszcza wyrażania się jest po prostu niedzisiejszy. I jest niedzisiejszy na tyle, że nagle pojawienie się w scenie telewizora czy samochodu wydaje się dziwne. Ale nie chodzi tylko o te szczegóły, także motywacje głównych postaci są nieco anachroniczne. Widać...

Teresa | 2012-07-13
Przeczytana: październik 2011

Wspaniała, ciepła, pełna nadziei. Różne oblicza miłości. Która miłość silniejsza? Gorąco polecam.

Dorota Piękna | 2015-11-23

Przewidywalny romans

hiliko | 2012-01-22
Przeczytana: 21 stycznia 2012

Rosamunde Pilcher to angielska pisarka. Napisała mniej więcej jedenaście powieści i jeden zbiór opowiadań. Jej dzieła są zazwyczaj lekkie i przyjemne, nazywane ,,czytadłami". Jest autorką m. in. ,,Odgłosów lata", ,,Dzikiego tymianku" i ,,Czasu burzy".
Londyn. Rodzeństwo Karolina i Jody Cliburtonowie po śmierci ojca zamieszkują z macochą, Dianą. Mają zaplanowaną przyszłość - jedenastoletni Jody ma wyjechać ze swoją opiekunką do Kanady, zaś jego dwudziestoletnia siostra za kilka dni ma wziąć ślub. Wbrew wszystkim, Karolina z Jodym wymykają się do Szkocji w poszukiwaniu od lat niewidzianego brata. Ich podróż jest pełna niebezpiecznych przygód i ekscytujących zdarzeń.
,,Kwietniowy śnieg" to pierwsza książka tej autorki, jaką miałam okazję przeczytać, a właściwie przesłuchać. Uważam, iż sprawdziła się idealnie w roli utworu, który ma odstresować, zrelaksować i sprawić, aby człowiek się uśmiechnął. Jako audiobook - idealna.

Chciałabym poruszyć kwestię czytającego, po raz drugi. Tym...

malineczka74 | 2010-08-23

Czytałam kiedyś już coś tej autorki - niestety nie pamiętam tytułu - i tatma powieśc spodobała mi sie zaś Kwietniowy snieg mnie zawiódł.Zbyt cukierkowy , zbyt przewidywalny z naiwna fabułą .Cóż słodki romansik na miarę kieszonkowego czytadełka.To dla mnie zbyt przesłodzone gdy facet po kilku dniach znajomości oświadcza się nieznanej dziewczynie .Jakoś dotarłam do końca i zamknełam książkę z ulgą .A opady sniegu uwielbiam - bialy puch jest cudowny .Lubię zimę

Sziferek | 2016-02-16
Przeczytana: 15 lutego 2016

Nie napiszę, że żałuję czasu poświęconego na przeczytanie tej książki, jednak bardzo się zawiodłam. Nie jest to książka z górnej półki. Nudny początek raczej nie zachęca do kontynuowania czytania. Jest krótka, napisana przystępnym językiem i szybko się czyta, jednak jest bardzo przewidywalna. Typowe romansidło. Nic specjalnego.