W następnym życiu

Seria: Pi
Wydawnictwo: Albatros
La prochaine fois
luneme

W roku 2004, w Bostonie najbardziej angielskim ze wszystkich miast USA, zaczyna się wielka przygoda dwóch przyjaciół. Znanego w świecie historyka sztuki, eksperta w dziedzinie malarstwa, Jonathana i niefrasobliwego Petera, wybitnego specjalisty kierującego tamtejszą filią słynnego Domu Aukcyjnego Christe's. Ale naprawdę wszystko zaczyna się w sześćdziesiątych latach XIX wielu, w odległym Petersburgu skąd ucieka prześladowany przez cara malarz, Władimir Radskin...

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

Wojciech Gołębiewski | 2015-05-02
Przeczytana: 01 maja 2015

Levy /ur.1961/ stał się podobno popularny po publikacji pierwszej swojej powieści pt "Jak w niebie". Ta omawiana, z 2004 r., jest jego czwartą. Bez uprzedzeń zaczynam lekturę.

Skończyłem po trzech godzinach i nie żałuję straconego czasu. Po prostu czasem należy odetchnąć od poważniejszych czy racjonalniejszych zajęć i zrelaksować się lekturą czegoś takiego, albo kryminału, Harlequina i in., albo postawieniem pasjansa, albo też obejrzeniem TVP. Książka jest sprawnie napisana, akcja wartka, prawie bez dłużyzn, w sumie idealna lektura "podróżna" bądż skracająca oczekiwanie na pociąg w poczekalni dworcowej. Czas wartko przeleci.

Nic nie wnosi, a godzinę po zakończeniu lektury, zapomina się, że coś takiego miało się w ręku. Ale i takie ramoty są potrzebne, choć w tym przypadku wyjątkowo trudno uwierzyć, choć na chwilę, w proponowane dyrdymały.

keys | 2013-02-10

Przeglądając biblioteczki:) przypomniałam sobie o tej książce czytanej przeze mnie parę lat temu. Do dzisiaj pamiętam niecodzienną treść i fabułę ze szczypta magii w tle. Wzruszająca opowieść o niekończącej się nigdy miłości, wiele zabawnych sytuacji. Polecam

Gladys | 2016-03-15
Przeczytana: 14 marca 2016

Spodziewałam się czegoś więcej. Strasznie ciężko się ją czytało, pomimo małej ilości stron- po prostu nie przekonywała mnie. Aczkolwiek koniec książki to zrekompensował. Historia jest dobrze wymyślona, ciekawa oraz intrygująca. Sam zamysł jest całkiem specyficzny, co odróżnia książkę od innych. Miłość Jonathana i Clary jest czymś magicznym, nierozerwalnym, ponadczasowym. Autor świetnie ukazał rolę miłości, która jest nieodłącznym elementem naszego życia. Bardzo dobrze również ukazana jest przyjaźń, gdzie ludzie ufają sobie bezgranicznie oraz mogą na sobie polegać.

Weronika | 2015-05-15
Przeczytana: 15 maja 2015

Pomysł ciekawy - i za ten pomysł te gwiazdki, bo reszta to już dla mnie niestety na minus. Zabrakło dobrego warsztatu literackiego - powieść czasami za bardzo rozwleka się w wątkach drugorzędnych, a tam gdzie warto byłoby dopisać i dopowiedzieć - brakuje. Czytało się miło, lekko i przyjemnie, ze świadomością, że z takim pomysłem i lepszym warsztatem można by stworzyć naprawdę świetną powieść.

Jaśmina | 2013-10-04
Przeczytana: 03 października 2013

Po prostu przepiękna;)

MartaKu | 2014-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2014

Pomysł na fabułę fajny,jednak sposób rozwoju całej akcji strasznie "męczący".Książka rozkręciła się na ok 100 stronie,czyli mniej więcej w połowie.Miłość i tajemnice to dobre połączenie w książkach,jednak ten sposób ich przedstawienia nie przekonał mnie.

MariaMR | 2013-01-03
Przeczytana: 02 stycznia 2013

Przepiękna historia ponadczasowej miłości. Wspaniała, wzruszająca do łez... Polecam

dzjustyna | 2012-03-16
Przeczytana: 16 marca 2012

Piękna historia o miłości. Fantastyczny nieszablonowy pomysł. Pochłonęłam jednym tchem. Uwielbiam Levy'ego za jego pomysły oraz za styl. Nie sposób się oderwać.
Natychmiast pędzę do biblioteki, po kolejne jego książki :)
POLECAM!

Kasiaxxx | 2015-07-28

Świetna powieść francuskiego pisarza Marca Levi-ego, łącząca powieść obyczajową, sensację, romans, powieść fantastyczną.
Dwóch przyjaciół, zaginiony obraz, miłość od pierwszego wejrzenia.. co jeszcze czeka bohaterów? Nie zdradzę.. Zapraszam do lektury :)

marcia | 2012-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2012

Historia Jonathana i Clary, którzy tak bardzo się kochali, że po śmierci ich dusze się odradzały i spotykamy na nowo, dzięki temu ponownie mieli okazję przeżyć tę wspaniałą miłość. Ale przy miłości zawsze w parze idzie zazdrość i nienawiść.
Mimo tych przeciwności Jonathan i Clara, w każdym kolejnym życiu się odnajdowali, może i na krótko lecz zawsze ten czas był dla nich pełen czułości, cudownych przeżyć i oczywiście nigdy nie brakowało intymnych sytuacji.
Niesamowita książka, zresztą jak inne Marca Levego!
Polecam, "W następnym życiu" jest bardzo wciągającą pozycją, czyta się na przyjemnie oraz szybko, a kiedy powieść się kończy czuć maleńki niedosyt.