Okładka książki Żona pilota

wydawnictwo
Książnica
typ
papier
6,24 (84 ocen i 14 opinii)

Opis książki

Jak dalece można poznać drugiego człowieka? To pytanie zadaje sobie bohaterka książki po tragicznej śmierci swego męża. Uzyskując kolejne informacje o przyczynach katastrofy, w której zginął, stopniowo odkrywa zatajone przed nią fakty z jego życia i staje przed koniecznością zrewidowania własnych wspomnień. W tej trzymającej w napięciu, doskonale skonstruowanej historii uderza autentyzm i intensywność doznań kobiety, pogrążonej w żałobie, a jednocześnie odważnie zmierzającej do poznania prawdy.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Dona | 2012-03-03
Przeczytana: 02 marca 2012

Podobała mi się ta książka i poruszyła emocje .Jeszcze teraz myśli kłębią się wokół pytania.... jak żyć aby zachować dobre wspomnienie człowieka który zawiódł . Lubię , kiedy po odłożeniu przeczytanej książki na półkę wracam do niej myślami i analizuje poczynania bohaterów.
Z pewnością wrócę jeszcze do książek autorki . Polecam .

neta | 2013-10-18
Przeczytana: 30 maja 2009

Tekst z okładki zamieszczony na początku w wystarczający sposób zarysowuje fabułę i trudno napisać więcej, by nieopatrznie nie zdradzić zbyt wiele szczegółów.
Treść nie jest skomplikowana i szczerze powiedziawszy momentami bardzo przewidywalna, ale za to sprawnie i lekko napisana, co czyni z powieści lekturę idealną na dni, gdy chcemy się zwyczajnie zanurzyć w opowieści bez zbędnego myślenia.

natanna | 2014-06-26
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane
Przeczytana: 12 marca 2014

Była trzecia dwadzieścia cztery, gdy Kathryn przebudziło pukanie do drzwi, a mężczyzna, który za nimi stał, gdy je otworzyła zapytał :
"- Pani Lyons? "
To pytanie wystarczyło, by bohaterka książki, o której ten post zrozumiała, że jej życie uległo w gruzach, że nic już nie będzie takie samo, jak było przed wizytą tego mężczyzny o pociągłej, trochę smutnej twarzy, bo jej Jack już nigdy nie otworzy drzwi tego domu, który opuścił, by polecieć do Londynu.
Wiadomość, która spada na Kathryn tak nagle, że uderza jak grom sprawia jej ból, ból fizyczny i psychiczny, który zostaje spotęgowany dodatkowo świadomością ogromu bólu jakiego doświadczy ich córka, gdy jej tę hiobową wiadomość przekaże. Wie bowiem, że życie ich obu ju...

książek: 1968
seduction | 2010-11-07

Książkę wzięłam z biblioteki pod wpływem tytułu, który - jak miałam wrażenie - obił mi się gdzieś o uszy. Po przeczytaniu wcale nie byłabym tego taka pewna, z kolei sama książka przypominała mi początkowo swoim stylem inną, ale za chiny ludowe nie umiałam sobie przypomnieć jaką. Tak czy siak nie żałowałam, że książkę przeczytałam: było kilka momentów zaskakujących, choć w tej książce nastawiałam się na coś innego, co dostałam w znikomej garstce - czyli przeżycia tytułowej bohaterki. Myślałam, że to będzie książka, którą będę przeżywać, a okazała się przyjemnym czytadłem. Tak dla relaksu można przeczytać spokojnie.

pole_minowe | 2014-06-22
Na półkach: 2014, Przeczytane, Inni autorzy
Przeczytana: 22 czerwca 2014

koszmar... prywatny, osobisty koszmar...
a czyta się to jednym tchem w jeden dzień...

Ewela | 2012-11-10
Przeczytana: 25 października 2012

Jak dla mnie dosyć ciekawa książka, a momentami nawet bardzo zaskakująca. Na pewno wzbudzała we mnie wiele emocji, od współczucia, żalu i smutku po złość i wściekłość.Autorka opisuje historię kobiety oszukiwanej przez wiele lat małżeństwa , któro na pozór było bardzo szczęśliwym i udanym małżeństwem.Katastrofa lotnicza, w której ginie mąż głównej bohaterki powoduje, że życie wielu osób "przewraca się do góry nogami".
Ciekawa lektura na zimowe wieczory:)

Magda | 2014-07-12
Na półkach: Pożyczone, 2014, Przeczytane
Przeczytana: 12 lipca 2014

Pozycja zdecydowanie wciągająca, momentami do przewidzenia, ale część wydarzeń z pewnością zaskakuje. Pokazuje jak bardzo można się mylić w stosunku do drugiego człowieka. Może nam się wydawać, że kogoś znamy, a tak na prawdę nic o tej osobie nie wiemy. Polecam :)

Aga1977 | 2014-05-20
Przeczytana: 20 maja 2014

Sama nie wiem co tak naprawdę napisać. Książka ciekawie napisana, przeplatająca przeszłość z teraźniejszością. Można zadać sobie jedno pytanie: ile w tej książce fikcji a ile prawdy na temat pilotów?

kamkap | 2011-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2011

Bardzo mi sie podobała ta książka. Nie czytałam nigdy wcześniej nic tej autorki, ale po "Żonie pilota" wiem, że chętnie sięgnę po inne jej powieści.

Monika | 2013-04-01
Przeczytana: czerwiec 2012

Książka poruszająca bardzo trudny temat ukrywania prawdy. Czy można komuś wybaczyć po śmierci?
Książka która długo pozostanie w moich myślach.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto