Lubimyczytać.pl to:

wydawnictwo
Książnica
typ
papier
6.25 (73 ocen i 10 opinii)

Opis książki

Jak dalece można poznać drugiego człowieka? To pytanie zadaje sobie bohaterka książki po tragicznej śmierci swego męża. Uzyskując kolejne informacje o przyczynach katastrofy, w której zginął, stopniowo odkrywa zatajone przed nią fakty z jego życia i staje przed koniecznością zrewidowania własnych wspomnień. W tej trzymającej w napięciu, doskonale skonstruowanej historii uderza autentyzm i intensywność doznań kobiety, pogrążonej w żałobie, a jednocześnie odważnie zmierzającej do poznania prawdy.

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
neta | 2013-10-18
Przeczytana: 30 maja 2009

Tekst z okładki zamieszczony na początku w wystarczający sposób zarysowuje fabułę i trudno napisać więcej, by nieopatrznie nie zdradzić zbyt wiele szczegółów.
Treść nie jest skomplikowana i szczerze powiedziawszy momentami bardzo przewidywalna, ale za to sprawnie i lekko napisana, co czyni z powieści lekturę idealną na dni, gdy chcemy się zwyczajnie zanurzyć w opowieści bez zbędnego myślenia.

Dona | 2012-03-03
Przeczytana: 02 marca 2012

Podobała mi się ta książka i poruszyła emocje .Jeszcze teraz myśli kłębią się wokół pytania.... jak żyć aby zachować dobre wspomnienie człowieka który zawiódł . Lubię , kiedy po odłożeniu przeczytanej książki na półkę wracam do niej myślami i analizuje poczynania bohaterów.
Z pewnością wrócę jeszcze do książek autorki . Polecam .

książek: 1968
seduction | 2010-11-07

Książkę wzięłam z biblioteki pod wpływem tytułu, który - jak miałam wrażenie - obił mi się gdzieś o uszy. Po przeczytaniu wcale nie byłabym tego taka pewna, z kolei sama książka przypominała mi początkowo swoim stylem inną, ale za chiny ludowe nie umiałam sobie przypomnieć jaką. Tak czy siak nie żałowałam, że książkę przeczytałam: było kilka momentów zaskakujących, choć w tej książce nastawiałam się na coś innego, co dostałam w znikomej garstce - czyli przeżycia tytułowej bohaterki. Myślałam, że to będzie książka, którą będę przeżywać, a okazała się przyjemnym czytadłem. Tak dla relaksu można przeczytać spokojnie.

Ewela | 2012-11-10
Przeczytana: 25 października 2012

Jak dla mnie dosyć ciekawa książka, a momentami nawet bardzo zaskakująca. Na pewno wzbudzała we mnie wiele emocji, od współczucia, żalu i smutku po złość i wściekłość.Autorka opisuje historię kobiety oszukiwanej przez wiele lat małżeństwa , któro na pozór było bardzo szczęśliwym i udanym małżeństwem.Katastrofa lotnicza, w której ginie mąż głównej bohaterki powoduje, że życie wielu osób "przewraca się do góry nogami".
Ciekawa lektura na zimowe wieczory:)

kamkap | 2011-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2011

Bardzo mi sie podobała ta książka. Nie czytałam nigdy wcześniej nic tej autorki, ale po "Żonie pilota" wiem, że chętnie sięgnę po inne jej powieści.

Monika | 2013-04-01
Przeczytana: czerwiec 2012

Książka poruszająca bardzo trudny temat ukrywania prawdy. Czy można komuś wybaczyć po śmierci?
Książka która długo pozostanie w moich myślach.

Weronika | 2011-09-28
Przeczytana: 27 września 2011

Taka sobie. Przeczytałam, bo opowieść mi się spodobała, ale generalnie na kolana mnie nie powaliła. Z braku laku może być.

Tanczaca_z_Ksiazkami | 2010-09-24
Przeczytana: maj 2010

Początek niezły, dobrze oddane emocje, koniec mnie rozczarował. W sumie - nic nadzwyczajnego.

malina | 2014-01-13
Przeczytana: styczeń 2014

początek dość nudny, akcja przeskakuje w czasie, fabuła nie zaskoczyła

Lukrecja | 2012-01-13

Może być, choć zakończenie do przewidzenia.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto