Chwila zapomnienia

Wydawnictwo: Świat Książki
Sheer Abandon

Szeroko zakrojona powieść obyczajowa z życia współczesnych kobiet, obejmująca niemal dwadzieścia lat. Losy trzech koleżanek, mieszkanek Londynu dziennikarki, lekarki i prawniczki uwikłanych w sprawy zawodowe i uczuciowe, które spotykają się po latach niewidzenia w związku z pewną dziewczyną, szukającą swej prawdziwej matki...

Ulka | 2015-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2015

Wreszcie skończyłam. Długa historia trzech dziewczyn, później kobiet, które łączy przeszłość i przyszłość. Trudne wybory, tajemnice, sukces to jedne z cech ,które łączą te kobiety. 700 stron dobrej literatury kobiecej. Może ilość przeraża,ale polecam ;)

macierzanka | 2010-10-01
Przeczytana: 2007 rok

Trzy dziewczyny i chłopak spotykają się pewnego pięknego dnia, w którym rozpoczynają długie wakacje. Drogi nastolatków krzyżują się na krótko, po czym rozbiegają się na 16 lat. Dlaczego na 16 lat? Otóż pewna piękna i charakterna 16-latka pragnie odszukać swoją biologiczną matkę. Kate dorasta jako adoptowane dziecko w szczęśliwej i nieco zwariowanej, głównie za sprawą przebojowej babci Jilli, rodzince. Pomimo otaczającej ją miłości, Kate nie może pogodzić się, że jej biologiczna matka porzuciła ją. Dręczona emocjami szuka tej, która ją urodziła, aby zadać jej pytanie, dlaczego ją zostawiła i dlaczego miało to miejsce w tak dramatycznych okolicznościach. Za sprawą Kate, po 16-stu latach losy trzech pięknych kobiet i przystojnego faceta zaczną zbliżać się do siebie, by połączyć na nowo. Czy tym razem na długo? Która z przebojowych kobiet okaże się jej matką. Czy będzie to Jocasta, super dziennikarka kolorowego magazyn goniąca za niusami i miłością swojego życia. A może Martha, wzięta...

Monika | 2011-02-25
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 25 lutego 2011

Ponad 700 stron dobrego, babskiego czytadła. Dość przewidywalnego, ale nie pozbawionego uroku.

Katherina87 | 2013-01-02

Przejmująca historia trudnych życiowych wyborów.
Trzy nastoletnie dziewczyny, Jocasta, Clio i Martha, spotykają się w momencie, gdy wszystkie niezależnie od siebie wybierają się w podróż. Przypadają sobie do gustu i wspólnie spędzają czas w Tajlandii. Do ich ponownego spotkania dochodzi dopiero po latach, gdy są już dorosłe, ułożyły sobie życie i odniosły sukcesy zawodowe. Ich losy splatają się raz jeszcze z powodu Kate, prześlicznej nastolatki, którą jako noworodka znaleziono w szafce na lotnisku. Dlaczego została tam porzucona? I która z kobiet jest jej matką?

asia_32 | 2016-05-25
Przeczytana: 25 maja 2016

Trzy dziewczyny,które wyruszają w roczną podróż po ukończeniu szkoły,spotykają się po latach,każda z nich obrała inną ścieżkę zawodową,każda z nich ma swoje sekrety,a zbliża je do siebie pewna nastolatka,którą matka zaraz po narodzinach porzuciła na lotnisku.Która z bohaterek jest matką Kate?Jak potoczą się ich losy? Odpowiedzi znajdziecie w książce.

Paulina | 2010-09-02
Przeczytana: 2010 rok

Właśnie skończyłam czytać tę książkę i polecam serdecznie wszystkim kobietom, bo jest to pozycja bez wątpienia typowo babska. Każda z nas znajdzie w niej cząstkę siebie, bo mnogość wątków i liczba bohaterów jest naprawdę imponująca.Książka ciekawa do ostatniej kartki i co mnie się spodobało najbardziej - niebanalne rozwiązanie głownej historii. Polecam!

rosa-yeryha | 2013-07-25
Na półkach: Przeczytane, 2013

o babach- dla bab! tak można w skrócie podsumować tę książkę. Pomimo ogromnej ilości stron, dobrze się czyta!

Karolina | 2014-01-02
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 02 stycznia 2014

Książka sporych rozmiarów, ale bardzo szybko i przyjemnie się ją czytało..
Ciekawa historia i momentami wzruszająca..
Polecam

Zuzanna | 2015-02-13
Na półkach: Biblioteka, 2015, Przeczytane
Przeczytana: 13 lutego 2015

Trudno po przeczytaniu szybko o niej zapomnieć....

Iwona | 2014-09-30
Na półkach: :-), :-), :-), Przeczytane
Przeczytana: 26 września 2014

Hmmm nie wiem co mam napisać bo z jednej strony książka ciekawa, napisana ładnym językiem, kobieca....z drugiej już dawno nie czytałam książki tak długo. Może nie był to czas na tą książkę, gdyż trochę ją męczyłam.