Niezapominajka

Tłumaczenie: Agata Kowalczyk
Wydawnictwo: Amber
Forget me not
Ag2S

Jest kobietą sukcesu, świetnym fachowcem, jedną z najlepszych analityczek finansowych w londyńskim City. I pewnego dnia rzuca pracę. Chce zacząć wszystko od nowa i poświęcić się swojej pasji - projektowaniu ogrodów. Ale życie zaskakuje ją bardziej niż mogłaby sobie wyobrazić. Jak pogodzić prowadzenie własnej firmy i nieplanowane macierzyństwo, gdy jest się samemu? Jak poradzić sobie z nieszczęściami - śmiercią matki i chorobą ojca? Jak poznać prawdę o najbliższych - rodzicach i rodzeństwie - gdy każdy ukrywa jakąś tajemnicę? Jak wybrać pomiędzy dwoma mężczyznami, z których żaden nie jest tym, kim się wydaje? Nie tak miało wyglądać jej nowe życie. A może jednak uśmiechnie się ono do Anny i rozbłyśnie barwami najpiękniejszych kwiatów w jej wymarzonym ogrodzie...

eduko7 | 2014-05-22
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2013
Przeczytana: 02 stycznia 2013

Spokojna, ale nie nudna, wzruszająca, ale nie "łzawa" opowieść o nieoczekiwanej zmianie - wymagającej odejścia od mało satysfakcjonującego, ale bezpiecznego status quo. Dylematy samotnego macierzyństwa, przewartościowanie priorytetów i próba (udana!)rozpoczęcia wszystkiego od nowa.

talitha_kum | 2014-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2014

Pożyczając dwie książki z biblioteki, tę zaczęłam czytać jako pierwszą, ponieważ wydawało mi się, że będę ją czytać długo. Pewnie ze względu na jej "ubitą" w srodku treść. Małe marginesy, niewielka czcionka wydawały się przytłaczające (warto więc zwracać również na to uwagę wydając książkę, bo źle dobrane walory estetyczne mogą odciągnąć co wybredniejszego czytelnika). Koniec końców - wzięłam się za czytanie i... oderwać nie mogłam. Przestałam zwracać uwagę na literki i nieodpowiedni format książki. Historia Anny porwała. Była w miarę niebanalna, interesująca, momentami zabawna, czyli idealna na wakacyjne wieczory. Ze szczerego serca polecam!

ewelina zdaniewicz | 2011-09-05

sięgnęłam po tę książkę tylko dlatego, że nie miałam, kiedy pójść do biblioteki po inną, a ciotka przyniosła ją mojej siostrze.

spodziewałam się łzawego romansidła o brzydkiej kobiecie, która została okrutnie potraktowana przez los. - niewiele się pomyliłam.

"Niezapominajka" faktycznie ma fabułę rodem z tvn'owskiej telenoweli, którą nierzadko da się przewidzieć. nie ma tutaj zaskakujących zwrotów akcji, a jedynie skomplikowane relacje rodzinne, tak, że w pewnym momencie muszę dwa razy przeczytać zdanie, żeby zrozumieć, kto tak naprawdę jest czyim synem.

w skrócie? nie jest to książka, która wciąga i którą czyta się jednym tchem, wręcz przeciwnie.

Iwona | 2014-05-02
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 02 maja 2014

Wydawać by się mogło, że Anna ma wszystko. Powinna czuć się spełniona szczególnie w pracy, ponieważ należy do grona najlepszych analityków finansowych w Londynie. Jednak pewnego dnia postanawia rzucić starą i nudną pracę w biurowcu, by poświęcić się rozwijaniu swojej pasji, którą jest projektowanie ogrodów. Jednak w życiu nie może być nieustannie "różowo".. Zachodzi w ciążę, samotnie wychowuje córeczkę, a ponadto ma styczność z dwoma mężczyznami, którzy tak naprawdę są inni niż jej się wydaje. Czy Anna pozna tajemnice swoich najbliższych? Czy uda jej się zrealizować swoje plany?

"Niezapominajka" to pierwsze spotkanie z twórczością Isabeli Wolff. Autorka pisze lekko, język jest swobodny i czytało mi się naprawdę dobrze. Z pewnością nie porusza żadnych nowych tematów. Relacje damsko-męskie to temat, który występuje w wielu utworach. Przed sięgnięciem po tą pozycję, byłam przekonana, że nic mnie nie zaskoczy, że wszystko będzie odbywało się schematycznie. Z jednej strony, miałam...

lady_caroline | 2014-04-23

Lekka i przyjemna lektura dla kobiet, mi osobiście bardzo przypadła do gustu.

Tanczaca_z_Ksiazkami | 2011-03-11
Przeczytana: 11 marca 2011

Spodziewałam się leciutkiej odmóżdżającej książeczki na jeden wieczór i rzeczywiście pochłonęłam ją "od ręki" ale byłam przyjemnie zaskoczona, że okazała się bardzo dobrą książką. Poruszającą ciekawe problemy, na które autorka spogląda z wielu różnych perspektyw.
A wszystko w kwietno-ogrodowej scenerii, bo bohaterka zajmuje się projektowaniem ogrodów i rzeczywiście rośliny są w książce wszechobecne. A przy tym można się dowiedzieć wielu praktycznych rzeczy i "trików" związanych z ich hodowlą. Polecam. Lekka i przyjemna a jednocześnie wcale nie banalna.

Kasiek | 2014-06-26
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 25 czerwca 2014

Lekka lektura, niezbyt ambitna, ale można się przy niej odprężyć.

magdalena | 2015-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2015

Lekka ale nie głupia. Kobieca, ale nie naiwna. Historia Anny to poważne dylematy, samotne macierzyństwo, rodzinne tajemnice, niewłaściwi faceci. Anna godzi różne role, próbuje ułożyć sobie życie i po prostu być szczęśliwa w swoim nieidealnym świecie.
Niezapominajkę czyta się bardzo szybko, książka wciąga,czasem bawi,czasem wzruszy. Na pewno daje wiele przyjemności czytelnikowi.

Kinga | 2013-08-30
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 30 sierpnia 2013

Moja druga książka tej autorki i na pewno nie ostatnia. Ciepła opowieść, jest "o czymś" a nie, jak czasami się zdarza o maśle maślanym. Lubię lekki styl jakim się posługuje Isabel Wolff.
Chociaż sądzę, że mógł być bardziej rozwinięty wątek jednej z bohaterek, dokładnie Jenny, wtedy chyba byłaby książka bardziej ciekawsza, może głębsza..
Polecam z czystym sumieniem, lekka, kolorowa i dobrze się czyta.

mamasyna | 2012-08-25
Przeczytana: 24 sierpnia 2012

Spokojna, napisana lekkim piórem historia kobiety która staje przed dylematem urodzenia dziecka po tym jak zostaje porzucona przez ojca dziecka. Jednak postanawia urodzić, bo przecież jak można inaczej postąpić. Historia opiera się na dylematach samotnego macierzyństwa, miłości do dziecka, oraz organizacji życia zawodowego i osobistego podczas gdy ma się małe dziecko.