Monster #8

2016-10-01
2016-10-01
9788365520098
Radosław Bolałek
manga seinen kryminał psychologiczna tragedia tajemnica

Nie przepadam za tą serią, jest dla mnie zbyt nudna i posiada zbyt mało akcji.

Nie przepadam za tą serią, jest dla mnie zbyt nudna i posiada zbyt mało akcji.

1953

Po kilkuletniej przerwie wróciłem do serii „Monster”. Poprzednie tomy naprawdę mnie wciągnęły i byłem ciekawy co będzie dalej. Czy kolejny tom spełni moje oczekiwania?

Nina usiłuje odzyskać wspomnienia ze swojego dzieciństwa. W tym czasie doktor Tenma trafia do Turcji. Z kolei Johann dalej stopniowo zaczyna realizować swój tajemniczy plan.

Najlepiej w tomie wypadają wątki obyczajowe. Nowe postacie mają interesującą przeszłością i naprawdę można się przejąć patrząc jak ich losy zostają wplecione w główny wątek serii. Poza tym dosyć poruszająca była rozmowa doktora Tenmy z jego byłą narzeczoną.

Trochę jestem rozczarowany wątkiem głównym. Niemalże nie zostają tu ujawnione żadne nowe tajemnice, a nawet rozwiązanie pewnych zagadek jest w dosyć sztuczny sposób odwlekane, co mnie zaczęło irytować. Dopiero finał robi się naprawdę dramatyczny i zainteresował mnie kolejnym tomem.

Rysunki prezentują tu porządny poziom do jakiego zdążyła mnie przyzwyczaić seria. Bohaterowie reprezentują różny typ urody, a ich mimika twarzy świetnie oddaje emocje.

Równocześnie czytam serię „Chłopaki z Dwudziestego Wieku” tego samego autora. Pod względem fabularnym niestety seria cierpi na podobny problem co „Monster” – niepotrzebne rozwlekanie pewnych wątków. „Monster” jednak kończy się już w następnym tomie i mam nadzieję, że finał mnie nie rozczaruje.

Najlepiej w tomie wypadają wątki...

Ta manga przez wszystkie tomy trzyma wysoki poziom. Jestem bardzo ciekawa jak ta historia sie zakonczy.
Przede mna ostatni tom :-)

Przede mna ostatni tom :-)

Podobał mi się wątek pewnego ochroniarza i odkrywane tło całej historii.
Trochę czasem za dużo przypadku w łączeniu różnych ludzi i bohaterów, przez co całość traci na realizmie. No, ale za chwilę finał...

Podobał mi się wątek pewnego ochroniarza i odkrywane tło całej historii.

WSPOMNIENIA ODZYSKANE

To już przedostatni tom „Monstera”. Fabuła zaczyna więc powoli wkraczać w ostatnią fazę, jednak wciąż wiele pozostało do opowiedzenia. Czym zaskoczy nas autor? Co jeszcze czeka na jego bohaterów? I jakie odpowiedzi wreszcie dostaniemy? Pewne jest tylko jedno – zabawa jak zwykle będzie znakomita.

Tenma zjawia się w barze, w którym bywa obecny narzeczony Evy. Nawet groźby wydania go, ani pobicia nie są w stanie zniechęcić go do konfrontacji z mężczyzną. Wie, że jego bezpośrednim przełożonym jest Niemowlę i wie także, że ochronę kobiety zlecił ktoś stojący wyżej w hierarchii. Dlatego też chce poznać nazwiska dwóch pozostałych założycieli organizacji, których nie znał nawet generał Wolf. Czy odpowiedzi go usatysfakcjonują? I co będzie z Evą, na którą wyrok został już wydany?
To jednak zaledwie początek. Początek końca, bo Nina, która pozostała w Pradze, wreszcie odzyskuje wspomnienia. Pojawia się szansa uzyskania odpowiedzi na najważniejsze pytania: co było w Rezydencji Czerwonej Róży i co stało się z Niną i Johanem? To jednak dopiero tylko przeszłość. Zrozumienie jej jest istotne, by odkryć co sprawiło, że Johan stał się potworem, ale równie ważne, a może ważniejsze są pytania o to, co się stanie, gdy prawda wyjdzie na jaw…

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/03/monster-8-naoki-urasawa.html

WSPOMNIENIA ODZYSKANE

Tenma zjawia się w barze, w którym bywa obecny...

Trzyma w napięciu, człowiek chce już wiedzieć jak to się skończy, liczę na jakieś kreatywne i zaskakujące zakończenie :D Kreska dalej na wysokim poziomie :)

Świetny komiks, świetna kreska, historia bardzo ciekawa i dobrze prowadzona. Szkoda, że został tylko 1 tom.

Coraz wielkimi krokami zbliżamy się do końca. Historia się zagęszcza i poznajemy odpowiedzi na wiele pytań. Bardzo polecam.

• Manga
  • Komiksy