20th Century Boys: Chłopaki z dwudziestego wieku #9

Okładka książki 20th Century Boys: Chłopaki z dwudziestego wieku #9 Naoki Urasawa
Okładka książki 20th Century Boys: Chłopaki z dwudziestego wieku #9
Naoki Urasawa Wydawnictwo: Hanami Cykl: 20th Century Boys (tom 17-18) komiksy
komiksy
20th Century Boys (tom 17-18)
20世紀少年 (20 Seiki Shounen)
Hanami
2023-07-20
2023-07-20
9788365520814
Radosław Bolałek
manga seinen dramat psychologiczny akcja

2077

Chyba najsłabszy z do tej pory przeczytanych tomów. Możliwe też, że już się zmęczyłam fabułą i muszę odpocząć.

Poznajemy trochę życia za murem, trochę życia w Shinjuku, trochę pławienia się w dobrobycie pierdolniętego Grubasa i trochę... ciekawy... plan. Widać, że zaczynamy powoli dreptać do końca. Ale jest to mozolne dreptanie.

Ostatnie słowa Przyjaciela - kim ty jesteś? Burzysz moje teorie, jedną za drugą, nie jesteś Sadakyio, na pewno nie. Nie jesteś też doktorkiem, on spierdolił gdzieś tam. Miałeś być Hattorim. Kto to jest?

Ostatnie słowa Przyjaciela - kim ty...

Już powoli widać, że seria coraz bardziej zbliża się do końca. Czuć to praktycznie z każdego kadru tego albumu. Nadal jest ciekawie, są doskonałe cliffhangery, nie brakuje też zaskoczeń, rozwoju bohaterów i odgrzebywania historii z przeszłości. Kolejny świetny tom "Chłopaków z XX wieku".

Historia jest tak ciekawa i tak złożona że czekam z niecierpliwością na kontynuację. Polecam.

Historia jest bardzo ciekawa, ale od Urasawy bardziej podobał mi się Pluto. Kolejny raz wspomnę o dużych przestojach między tomami, co z całą pewnością wpływa na odbiór. Trzeba będzie przeczytać jeszcze raz po zebraniu całej serii.

Świetnie napisany komiks czyta się go z zapartym tchem

Świetnie napisany komiks czyta się go z zapartym tchem