Gdyby Wenus była chłopcem

Tłumaczenie: Anna Kaniuka
Wydawnictwo: Vesper
Venus as a boy

W pustym pokoju w londyńskim Soho mężczyzna zamienia się w złoto. Jego ciało, organy, a nawet urokliwe oczy poddawane są procesowi przedziwnej ludzkiej alchemii i przekształcają się w szlachetny, śmiertelny metal. Wszystko zaczęło się na South Ronaldsay wśród śpiewających fok i starożytnych ruin Orkadów. Właśnie tam urodził się chłopiec obdarzony niezwykłym darem darem dawania miłości.

Ewa | 2017-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2017

Poniższa opinia ukazała się również na moim blogu Świat według Lilii: http://swiatwedluglilii.pl/ksiazka/gdyby-wenus-byla-chlopcem-o-pedalach-transach-i-pozostalych-zbokach-102017/

Nie przyszedłeś na ten świat, by czerpać garściami ze źródła zwanego MIŁOŚCIĄ. Byłeś drabiną, po której liczni kochankowie wspinali się na szczyt ekstatycznego raju.

Otwierałeś umysły zatwardziałych homofobów. Obdarzałeś pieszczotą emocjonalne sieroty. Tuliłeś do nagich piersi przedstawicieli obojga płci, dając z siebie więcej, niż mogli udźwignąć.

Nadałeś sobie rangę Misjonarza Niezaspokojonych Genitaliów i Zagubionych Dusz.

Wciąż ukierunkowany na innych. Otoczony ludźmi, a jednak samotny.

Wenus z penisem między nogami. Nowy Midas, któremu złoto wyżarło ciało.

Niedoceniona. Pozbawiona medialnego szumu. Poruszająca.

Skondensowana, a jednocześnie rozległa. Biseksualna Iliada, w której rolę Konia Trojańskiego odgrywają transwestyci, do broni sięgają zagorzali przeciwnicy wszelkich dewiacji,...

Kuroneko | 2011-10-22
Przeczytana: 16 października 2011

To opowieść o ciągłym poszukiwaniu siebie, własnej tożsamości oraz akceptacji. O lęku, rezygnacji, próbie ucieczki do lepszego życia, które wpędza nas w bagno bez wyjścia. Jedyne co nam pozostaje, to stawić czoło codzienności, złudnie lepszej od tej, którą do tej pory znaliśmy. To opowieść o odnajdywaniu własnej tożsamości, przyznawaniu się do niej przed samym sobą, a przede wszystkim, o niemal rozpaczliwym poszukiwaniu miłości w czasach, w których próżno jej szukać w brudnych zaułkach, narkotykach i seksie za pieniądze w domach publicznych.
Niezwykle poruszająca spowiedź, pociągająca i przerażająca zarazem. Godna polecenia miłośnikom niebanalnej literatury.

Paideia | 2011-07-09
Na półkach: Przeczytane, Na regale, 2011
Przeczytana: 08 lipca 2011

Pewnego marcowego dnia, za kulisami koncertu do mężczyzny o pseudonimie L.S. (zapewne są to inicjały samego autora) podszedł młody chłopak - Pascal. Usilnie starał się nawiązać kontakt i nakłonić mężczyznę do pójścia z nim do przyjaciela, Desiree, którego ten poznał w dzieciństwie. Wychowywali się na tej samej szkockiej wyspie, lecz dzieliło ich 6 lat życia. Mężczyzna nie postąpił jednak zgodnie z wolą Pascala, nawet gdy dowiedział się, że Desiree umiera. Po prostu go nie znał, po co miałby tam chodzić...? Miesiąc później L.S. otrzymuje paczkę, w której odnajduje kilka płyt kompaktowych, stare zdjęcia, listy, biżuterię i inne bibeloty, a także małą karteczkę upewniającą go w przekonaniu, że jest to prezent od Desiree - mężczyzny, którego historia opowiedziana i zapisana na płytach wstrząsnęła słuchaczem i stała się powodem wydania tej książki. Czy jest to opowieść oparta na faktach? Tego nie wiem. Jednak wydaje się tak nieprawdopodobna, że nie zdziwiłabym się, gdyby tak historia...

Marlene | 2014-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2014

Idealna.
To nie jest książka, którą kończy się, a potem jak gdyby nigdy nic odkłada się ją na stos innych, szukając nowej o tej zapominając.
Jest kontrowersyjna, a przebieg wydarzeń zachęca czytelnika do myślenia nad nią.

Wyjątkowość.
Kiedy zmyślona książka wydaje się tak realistyczna, że mimo zmyślonych wydarzeń i niemożliwego końca przeżywasz wszystko co wydarzyło się bohaterowi.
Jestem tylko człowiekiem i interesuję się tym co ''inne''. Z czasem mamy dosyć oklepanych romansów czy powieści fantasy i chcemy zasięgnąć po coś, co przyśpieszy nasz oddech i podda nasze umysły niekonwencjonalnemu myśleniu.
Mają tu miejsca takie wydarzenia, których nasza wyobraźnia nie wykreowałaby ot tak. Podziwiam talent pisarza i z pewnością będę biegłym obserwatorem jego pisarskiej kariery.

Anerlam | 2014-03-02

Książkę tą czytałam kilka lat temu i ciężko mi po takim czasie napisać o niej opinię. Wiem jednak, że wciągnęła mnie bardzo i pomimo mojego wolnego tempa czytania, nie odrywałam się od niej ani na chwilę aż do ostatniej strony. Zawsze lubiłam tragiczne postaci z problemami psychicznymi i ciężkim losem, a przedstawiona w tej książce miała wszystko, co chciałabym w niej widzieć.
Powieść króciutka, więc warto po nią sięgnąć, nawet gdy ktoś się waha. Dużo czasu nie zajmie, a może się naprawdę spodobać.

Iwona | 2011-02-15

Naprawdę dobra, choć nie każdemu może się podobać. Wzruszająca opowieść o miłości ludzi z "marginesu społeczeństwa".

agatanna | 2016-06-28
Na półkach: 2016!, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 28 czerwca 2016

Właśnie tak musi wyglądać współczesna powieść o miłości. Jestem pewna.

emantropka | 2017-01-21
blacone | 2016-12-12