Gdyby Wenus była chłopcem

Tłumaczenie: Anna Kaniuka
Wydawnictwo: Vesper
Venus as a boy

W pustym pokoju w londyńskim Soho mężczyzna zamienia się w złoto. Jego ciało, organy, a nawet urokliwe oczy poddawane są procesowi przedziwnej ludzkiej alchemii i przekształcają się w szlachetny, śmiertelny metal. Wszystko zaczęło się na South Ronaldsay wśród śpiewających fok i starożytnych ruin Orkadów. Właśnie tam urodził się chłopiec obdarzony niezwykłym darem darem dawania miłości.

Kuroneko | 2011-10-22
Przeczytana: 16 października 2011

To opowieść o ciągłym poszukiwaniu siebie, własnej tożsamości oraz akceptacji. O lęku, rezygnacji, próbie ucieczki do lepszego życia, które wpędza nas w bagno bez wyjścia. Jedyne co nam pozostaje, to stawić czoło codzienności, złudnie lepszej od tej, którą do tej pory znaliśmy. To opowieść o odnajdywaniu własnej tożsamości, przyznawaniu się do niej przed samym sobą, a przede wszystkim, o niemal rozpaczliwym poszukiwaniu miłości w czasach, w których próżno jej szukać w brudnych zaułkach, narkotykach i seksie za pieniądze w domach publicznych.
Niezwykle poruszająca spowiedź, pociągająca i przerażająca zarazem. Godna polecenia miłośnikom niebanalnej literatury.

Paideia | 2011-07-09
Na półkach: Przeczytane, Na regale, 2011
Przeczytana: 08 lipca 2011

Pewnego marcowego dnia, za kulisami koncertu do mężczyzny o pseudonimie L.S. (zapewne są to inicjały samego autora) podszedł młody chłopak - Pascal. Usilnie starał się nawiązać kontakt i nakłonić mężczyznę do pójścia z nim do przyjaciela, Desiree, którego ten poznał w dzieciństwie. Wychowywali się na tej samej szkockiej wyspie, lecz dzieliło ich 6 lat życia. Mężczyzna nie postąpił jednak zgodnie z wolą Pascala, nawet gdy dowiedział się, że Desiree umiera. Po prostu go nie znał, po co miałby tam chodzić...? Miesiąc później L.S. otrzymuje paczkę, w której odnajduje kilka płyt kompaktowych, stare zdjęcia, listy, biżuterię i inne bibeloty, a także małą karteczkę upewniającą go w przekonaniu, że jest to prezent od Desiree - mężczyzny, którego historia opowiedziana i zapisana na płytach wstrząsnęła słuchaczem i stała się powodem wydania tej książki. Czy jest to opowieść oparta na faktach? Tego nie wiem. Jednak wydaje się tak nieprawdopodobna, że nie zdziwiłabym się, gdyby tak historia...

Marlene | 2014-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2014

Idealna.
To nie jest książka, którą kończy się, a potem jak gdyby nigdy nic odkłada się ją na stos innych, szukając nowej o tej zapominając.
Jest kontrowersyjna, a przebieg wydarzeń zachęca czytelnika do myślenia nad nią.

Wyjątkowość.
Kiedy zmyślona książka wydaje się tak realistyczna, że mimo zmyślonych wydarzeń i niemożliwego końca przeżywasz wszystko co wydarzyło się bohaterowi.
Jestem tylko człowiekiem i interesuję się tym co ''inne''. Z czasem mamy dosyć oklepanych romansów czy powieści fantasy i chcemy zasięgnąć po coś, co przyśpieszy nasz oddech i podda nasze umysły niekonwencjonalnemu myśleniu.
Mają tu miejsca takie wydarzenia, których nasza wyobraźnia nie wykreowałaby ot tak. Podziwiam talent pisarza i z pewnością będę biegłym obserwatorem jego pisarskiej kariery.

Anerlam | 2014-03-02

Książkę tą czytałam kilka lat temu i ciężko mi po takim czasie napisać o niej opinię. Wiem jednak, że wciągnęła mnie bardzo i pomimo mojego wolnego tempa czytania, nie odrywałam się od niej ani na chwilę aż do ostatniej strony. Zawsze lubiłam tragiczne postaci z problemami psychicznymi i ciężkim losem, a przedstawiona w tej książce miała wszystko, co chciałabym w niej widzieć.
Powieść króciutka, więc warto po nią sięgnąć, nawet gdy ktoś się waha. Dużo czasu nie zajmie, a może się naprawdę spodobać.

Iwona | 2011-02-15

Naprawdę dobra, choć nie każdemu może się podobać. Wzruszająca opowieść o miłości ludzi z "marginesu społeczeństwa".

agatanna | 2016-06-28
Na półkach: 2016!, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 28 czerwca 2016

Właśnie tak musi wyglądać współczesna powieść o miłości. Jestem pewna.

Natalia | 2015-11-30
Na półkach: 2k14-15, Przeczytane