Pożeracz myśli

Tłumaczenie: Paweł Cichawa
Wydawnictwo: Sonia Draga
The Raw Shark Texts
Dorota_1988

Eric Sanderson budzi się pewnego dnia, nie pamiętając kim jest, ani jak się nazywa. Bez wspomnień, bez nawet najmniejszego obrazu z przeszłości. Jedyną wskazówkę stanowią listy od kogoś podpisanego „Pierwszy Eric Sanderson”. Rewelacje, jakie ujawniają, są szokujące. Jego ukochana nie żyje, a na Eryka czyha bestia, której już raz udało się przywłaszczyć sobie jego myśli, wspomnienia i tożsamość. Kim lub czym jest Ludovician? Czy można się przed nim/tym obronić? W poszukiwaniu odpowiedzi Eric przemierzy kilometry tuneli antyprzestrzeni, dotrze do pilnie strzeżonych tajemnic i pozna rzeczywistość, o której nawet mu się nie śniło. Nie zawaha się nawet zaryzykować własnym życiem.

źródło opisu: http://soniadraga.pl/

źródło okładki: http://soniadraga.pl/

hanterkaa | 2016-03-02

Histo­ria zaczyna się jak rasowy, dobry thril­ler — Eric San­der­son budzi się pew­nego dnia, zupeł­nie nie pamię­ta­jąc, kim jest. Jedyną wska­zówką jest list, który zosta­wił dla niego Poprzedni Eric San­der­son, w któ­rym dostaje radę, by udał się pod wska­zany adres do psy­cho­loga. Tam dr Ran­dle powia­da­mia go, że cierpi na rzadką odmianę amne­zji i że jest to jego 11 nawrót cho­roby. Jed­nak prawda wygląda ina­czej — Eric padł ofiarą Ludo­vi­ciana, tytu­ło­wego poże­ra­cza myśli, z któ­rym nasz boha­ter będzie musiał się zmierzyć…

Konrad Olejnik | 2015-02-01

Najdziwniejsza rzecz jaką do tej pory czytałem. Narracja prowadzona jest tak sugestywnie, że momentami czułem się, jakbym to ja był głównym bohaterem. Już widziałem, jak Ludovician próbuje się wydostać z kart książki, byłem zagubiony jak bohater i tak samo pragnąłem się dowiedzieć, co się dzieje, i kim on był. Naprawdę fascynująca wizja i zaskakująca na każdym kroku intryga. Pochłonąłem od początku do końca i chciałem jeszcze.
Jedyny zarzut jaki mam wobec tej książki, to niemożność znalezienia czegoś, co dałoby zbliżone odczucie do tego, jakie po sobie zostawia. Stawiam na półce obok Ferdydurke, jako książkę która robi konkretne pranie mózgu

Patrycja k | 2012-04-22
Przeczytana: 2012 rok

zaskakująca do samego końca, genialna, niepowtarzalna i niesztampowa. swietna rozrywka z niesamowitym zakonczeniem.

Gośka | 2011-09-11
Przeczytana: lipiec 2010

Książkowy misz-masz ale w pozytywnym znaczeniu.Trochę sensacji,trochę fantazji i trochę psychologii.Ciekawy pomysł i fajne wykonanie.Książkę się czyta szybko i przyjemnie zastanawiając się co będzie dalej.
Polecam.

figlarna24 | 2012-06-13
Na półkach: Rok 2012, Przeczytane
Przeczytana: 11 czerwca 2012

"Wyobraź sobie połączenie Szczęk i Alicji w Krainie Czarów. Ta sama magia, to samo przerażenie. Pomyślmy, jak by to było, gdyby ktoś pozbawił was wspomnień. Zabrał tożsamość, zostawił bezsilność. Do czego bylibyście zdolni, żeby odzyskać swoje JA? Co można odkryć, kiedy szuka się zbyt uparcie? "

Na ogół to ja pożeram książki jak wygłodniałe zwierzę, ale tym razem to ja zostałam pożarta i to przez konceptualnego potwora. Potwora niezwykłego, potwora czyhającego w głębinach, myśli, wspomnień czy doznań. Krążył i krążył i czekał cierpliwie, aż zatonę w morzu stron.Potwór , który czai się na ludzką potrzebę wyrażania samego siebie.

Autor, Steven Hall ur. 1975 r. Jest autorem wielu sztuk, teledysków i krótkich opowiadań. Dopiero powieścią "Pożeracz myśli" podbił serca czytelników, również i moje serce. Książka została przetłumaczona na ponad 20 języków i zbiera pochlebne opinie krytyków literackich. Już niedługo powieść zostanie przeniesiona na duży ekran.

"To co widzimy przed sobą,...

WerQa | 2014-07-08

O książce:

Tytuł: Pożeracz myśli
Autor: Steven Hall
Wydawnictwo: Sonia Draga

Eric Sanderson budzi się w zupełnie obcym miejscu. Nie wiem kim jest ani gdzie jest. Jedyną wskazówką jaką otrzymuję, jest list od tajemniczego "poprzedniego Erica Sandersona". W liście otrzymuję adres do psychologa, doktor Randler. Ta tłumaczy mu że cierpi on na niezwykły rodzaj amnezji spowodowanej tragiczna śmiercią ukochanej. Pani psycholog również kategorycznie zabrania mu otwierania jakiejkolwiek korespondencji. Według jej opinii może to spowodować kolejny nawrót choroby.
Mijają dni, tygodnie. Ilość nieotwartych listów rośnie z dnia na dzień. Dochodzą tajemnicze paczki pozostawiane przy drzwiach. Pewnego dnia ciekawość Erica bierze górę nad zakazami dr. Randler. Otwiera tajemniczą korespondencję. W ten sposób dowiaduję się że na jego życie poluje tajemnicza istota - pożeracz myśli. Czym on/to jest? W poszukiwaniu odpowiedzi Eric przemierza tunele antyprzestrzenii, by dojść do prawdy która wychodzi...

Kinga | 2013-07-23
Przeczytana: lipiec 2013

"- Tam jest tak jak w opowieściach żołnierzy powracający do domu z wojny. Wszyscy wokół umierają. Naprawdę umierają, Ericu. Przyjmują cię na tygodniową chemioterapię i lądujesz na oddziale z ludźmi, którzy naprawdę, faktycznie umierają. Tracą życie na tym właśnie oddziale i robią, co mogą, żeby się jakoś z tym pogodzić. Potem tydzień mija, a ty wracasz do domu, do rodziny, do przyjaciół. Wszystko wokół jest normalne i znajome. To zbyt wiele. Myślisz sobie,że jeden dzień i ten sam świat nie może przecież mieścić jednego i drugiego życia, po czym zdajesz sobie sprawę: świat jest na tyle duży, że może się zapełnić dowolnymi okropnościami, kiedy tylko przyjdzie mu na to ochota. I wtedy czujesz,że za chwilę oszalejesz"

Dawid | 2013-07-22
Przeczytana: 24 stycznia 2012

Książkę tą dostalem od mamy na Wigilię i tylko dlatego ją przeczytałem. KARA!!!b Tak bym ją nazwał. Książka niezwykle dziwna i nudna. Strasznie nudna. Po jej przeczytaniu strasznie się cieszyłem, że ten ból mam już za sobą. Jest to połączenie Alicji z Krainy Czaerów z Szczękami, ale tak na prawdę to niezwykle ciężka lektura. Niezwykle dziwna. Osobiście nie polecam, chyba, że to ma być kara dla kogoś, to z pewnością zapamięta to nauczkę.

dorzynka | 2016-06-26
Na półkach: #Wyzwanie 2016, Przeczytane
Przeczytana: czerwiec 2016

Autentycznie nigdy nie zdarzyło mi się nie doczytać książki.
Zawsze mam nadzieję, że gdzieś tuż za rogiem czai się jakiś zwrot, który uczyni tę książkę fascynującą...
W tym przypadku początek był obiecujący... zostawianie listów do swojego kolejnego JA byłoby całkiem w porządku gdyby nie dalsza surrealistyczna część. Porzuciłam książkę. Koleżanka postanowiła podjąć jednak rękawice przeczytania tego #cuda ... nie dała rady.

Podziwiam tych, którzy przeczytali książkę- możliwe że po prostu nie trafiła w mój gust- fantastyka do mnie nie dociera.

Mari | 2013-06-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2013

Niesamowity pomysł. Książka przedstawia historię, której absolutnie się nie spodziewałam. Przeszkadzało mi tylko to, że pewne kwestie nie zostały do końca wyjaśnione. Nie muszę mieć wszystkiego podanego na talerzu, ale pozostał niedosyt informacji, zamiast domysłów i wyobrażeń. Szczątkowe informacje uniemożliwiają wyobrażenie sobie choćby zarysu Poprzedniego Erica Sandersona. Natomiast podobała mi się końcówka. Ogólnie jest to ciekawa książka. Szczególnie polecam osobom które szukają pozycji innej niż wszystko co czytali do tej pory.