Inny Elliot

Wydawnictwo: Muza
Inventing Elliot
8372008337
inny, elliot, gardner, graham

Kilkunastoletni Elliot jest prześladowany przez kolegów. Nieśmiały i samotny nie potrafi znaleźć swojego miejsca wśród rówieśników. Wkrótce musi zmienić szkołę. Nie chce, aby znowu go dręczono. Musi wyglądać i zachowywać się inaczej. Stworzy innego Elliota! Swój pomysł skutecznie realizuje. Niebawem zyskuje uznanie kolegów, którzy podziwiają jego niezależność i mocny charakter. Nieoczekiwanie, ku swemu zaskoczeniu i zgrozie, on, zawsze prześladowany Elliot, ma stać się prześladowcą.

Blanka92 | 2014-09-11
Przeczytana: 2013 rok

,,Inny Eliot" to zaskakująco wnikliwe studium ludzkiej natury i próba ukazania potęgi naszego umysłu. U dorastającego chłopaka, którego życie dalekie jest od idylli, a właściwie jest jak dotąd serią ciągłych porażek, dokonuje się przemiana, najpierw wewnętrzna i nieśmiała, a z czasem oddziałująca także na jego otoczenie. Jest to historia pokazująca jak Eliot, ze skrytego ucznia staje się liderem grupy rówieśniczej, jak z ofiary- staje się katem.
Krótka, treściwa, zaskakująca i brutalna opowieść o tym, co kryje się w mrocznych zakamarkach naszego umysłu. Z pewnością przypadnie do gustu fanom powieści psychologicznych. Warta przeczytania!

Dailymoth90 | 2013-07-18
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane
Przeczytana: czerwiec 2012

Na ile są w stanie wpłynąć rówieśnicy na nasz umysł?...
... Sprawy posuwają się za daleko, Elliot myśli, że w końcu uzyskał panowanie nad swoim życiem. Czy aby na pewno? Czy wzbudzanie strachu w swoim otoczeniu i także poza nim pozwoli bohaterowi znaleźć w tym wszystkim siebie? Dlaczego mamy żyć tak jak innym się to podoba, skoro oni za nas nie umrą?
Książka nawiązuje również do książki pana Orwella pt.: "1984".

Liza | 2011-01-17
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2005 rok

Warto przeczytać, książka o tym jak przemoc napędza przemoc.Że człowiek zrobi wiele rzeczy, by nie stracić w oczach innych, dostosuje się do sytuacji.

Gildilir | 2012-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2012

Byłoby 8, może nawet 9, gdyby nie zakończenie. Na tylnej okładce było napisane, że książka wzruszy, mnie wyprała ze wszelkich emocji.Ale i tak bardzo przypadła mi do gustu.

Milina | 2016-08-14
Przeczytana: 15 sierpnia 2016