Dożywotnie zesłanie

Tłumaczenie: W. i T. Dehnelowie
Książka jest przypisana do serii/cyklu ""Książnica" Kieszonkowa". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Książnica
For the term of his natural life
83-7132-672-6
clarke
przygodowa
upright

Książka o człowieku, przeciw któremu sprzysiągł się los, wstrząsający obraz życia w angielskich koloniach karnych w Australii. Nieślubny syn angielskiego arystokraty staje przed sądem oskarżony o popełnienie ohydnej zbrodni. Jest niewinny, ale żeby tego dowieść, musiałby zdradzić najskrytszą, najintymniejszą tajemnicę matki. Postanawia milczeć. W rezultacie zostaje skazany na dożywotnie...

Jest niewinny, ale żeby tego dowieść, musiałby zdradzić najskrytszą, najintymniejszą tajemnicę matki. Postanawia milczeć. W rezultacie zostaje skazany na dożywotnie zesłanie na Tasmanię. Ucieczką z koszmaru, jaki tam przeżywa, staje się wielka romantyczna miłość...

gwiazdka | 2014-08-11
Na półkach: Przeczytane, Niedoczytane

Kolejna nieoczytana książka, przebrnęłam z wysiłkiem przez sto kilkanaście stron, dalej nie dałam rady. Już sam wstęp mógł doprowadzić do porzucenia powieści, tak napuszonych dialogów nie czytałam chyba nigdy, na szczęście sytuacja w dalszej części pod tym względem poprawiła się, tyle, że tylko pod tym. Książka powstała prawie 150 lat temu, nic dziwnego że pisana jest inaczej, ale chyba autor przesadził z moralizatorstwem. Chciał przedstawić skutki zbrodni, dlaczego opisując skazańców każde prawie zdanie zapełniał słowami: ohyda, wstrętny i temu podobnymi, przy czym jednakowo oceniał złodziei, morderców, kłusowników- oczywiście wszystkich niskiego stanu społecznego- bez wyjątku potępiając ich hurtowo, nie patrząc na motywy tych przestępstw. Gdyby przestępca już swoim wyglądem odstręczał, sędziowie nie mieliby problemu z osądzeniem winny- niewinny- wystarczyłby rzut oka na człowieka. Już to mnie raziło od początku powieści, ale potem wprowadził dodatkowe postaci: uwielbiana przez...

Taboretto | 2014-10-21
Przeczytana: 12 sierpnia 2014

Książka opisująca wstrząsający obraz więzień w Australii i Tasmanii, do których zsyłano więźniów w XIX wieku. Przestępcy traktowani jak bydło, torturowani, przebywający w strasznych warunkach. Nieważne czy byłeś zwykłym złodziejaszkiem czy seryjnym mordercą. Głównym bohaterem jest człowiek przeciwko któremu obrócił się cały świat. Wrobiony w morderstwo zostaje skazany na dożywotnie zesłanie do kolonii karnych na Tasmanii. Książka świetnie obrazuje co człowiek potrafi zrobić, gdy dostanie nieco więcej władzy lub co potrafi zrobić, by po nią sięgnąć.

malcem | 2014-04-04

Książka oparta jest na materiałach sądowych. Bardzo realistycznie odzwierciedla to, jak wygląda życie w angielskich koloniach karnych w Australii. Aż trudno uwierzyć, że takie rzeczy naprawdę miały miejsce, że człowiek człowiekowi może zgotować taki los. Przerażająca, porażająca, przejmująca, a zarazem wzruszająca.

Arcani | 2012-10-29

Wstrząsająca opowieść o więźniu w angielskich koloniach karnych w Australii. Książka straszna i zarazem bardzo poruszająca.

Evicca | 2012-03-08

Polecam wszystkim tę książkę- jest wspaniała, wciągająca i wzruszająca.

Katarzyna | 2016-11-18
anulka24 | 2016-11-15