Katarzyna 2

Tłumaczenie: Barbara Radczak
Wydawnictwo: Rebis
Catherine: Il suffit d'un amour...Tome II
dwór, intrygi, uczucia

Dalszy ciąg fascynujących przygód Katarzyny Legoix. Lata 1423-1431 to dla Katarzyny czas mroczny i pełen cierpienia za sprawą narzuconego jej małżeństwa z Garinem de Brazeyem, ale i niepozbawiony spokoju i dostatku, które zapewnia jej pozycja uwielbianej przez księcia Filipa kochanki. Katarzyna jego uczucia jednak nie odwzajemnia, nadal wspominając miłość swojego życia a Arnolda de Montsalvyaego. Chęć połączenia się z ukochanym poprowadzi ją przez wiele niezwykłych przygód, stawiając na jej drodze m.in. rabusiów, szaleńców, spiskowców, rycerzy, pielgrzymów, katów, a nawet samą Joannę DaArc. Dalsze niezwykłe losy Katarzyny w kolejnych tomach.

gwiazdka | 2014-10-05
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 05 października 2014

W moim odczuciu drugi tom przygód Katarzyny jest jeszcze ciekawszy niż pierwszy, co prawda nie wszystkie zdarzenia i ich skutki są wiarygodne, bo bohaterowie szczególnie właśnie Katarzyna, ze wszystkich zawsze wychodzi nietknięta, cierpią inne osoby, ale intrygi często bawią, a niezawodnie zaciekawiają. Nadal, niestety, nie do końca polubiłam piękną bohaterkę, która do celu idzie nie patrząc na koszty, szczególnie, że zazwyczaj płacą inni, ale sama powieść mnie wciągnęła.

Katherina87 | 2012-11-21

Dalszy ciąg fascynujących przygód Katarzyny Legoix. Lata 1423-1431 to dla Katarzyny czas mroczny i pełen cierpienia za sprawą narzuconego jej małżeństwa z Garinem de Brazeyem, ale i niepozbawiony spokoju i dostatku, które zapewnia jej pozycja uwielbianej przez księcia Filipa kochanki. Katarzyna jego uczucia jednak nie odwzajemnia, nadal wspominając miłość swojego życia Arnolda de Montsalvy'ego. Chęć połączenia się z ukochanym poprowadzi ją przez wiele niezwykłych przygód, stawiając na jej drodze m.in. rabusiów, szaleńców, spiskowców, rycerzy, pielgrzymów, katów, a nawet samą Joannę D'Arc.Dalsze niezwykłe losy Katarzyny w kolejnych tomach.

Elena | 2014-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2014

Książka tak samo ciekawa jak pierwsza część.

Alicja | 2014-02-19
Przeczytana: 2008 rok

Jedna ze wspanialszych książek, które kiedykolwiek przeczytałam. Historia Katarzyny sprawiła, że raz płakałam,a raz śmiałam się w głos. Polecam wszystkim, którzy lubią fikcję historyczną!

Agata | 2013-03-10
Przeczytana: 10 marca 2013

Oto kolejny tom przygód pięknej i dobrej Katarzyny Legoix. Znienawidzona i znów odrzucona przez miłość swego życia - Arnolda de Montsalvy, młoda kobieta cierpi niewyobrażalnie w narzuconym jej siłą małżeństwie z Garinem de Brazeyem. Mężczyzna jest wobec niej oschły, nieraz brutalny, lecz mimo wiążącej ich przysięgi, nie dąży do skonsumowania małżeństwa. Katarzyna podejrzewa, że zawarł układ z księciem Filipem, który robi wszystko, aby uczynić z niej swą kochankę. Kobieta trzyma księcia na dystans, kryjąc w sobie miłość i tęsknotę do Arnolda. W końcu jednak ulega, ale honor i duma zadziornej Katarzyny dają o sobie znać. Czysta miłość do Montsalvy'ego poprowadzi ją w wir nieoczekiwanych i niebezpiecznych wydarzeń.

Fabuła w książkach o Katarzynie jest niezwykle żywa i nieprzewidywalna. Nagłe zwroty akcji i nieoczekiwane wydarzenia, intrygi, pościgi, bitwy, fortele, miłosne spotkania, rozterki, a wszystko to w niesamowitych realiach późnego średniowiecza. Autorka wspaniale oddaje...

Kasia | 2010-12-22

Świetna seria.Szczególnie fajnie mi się czytało,bo to moja imienniczka.Polecam.

kirrka | 2013-04-07
Przeczytana: marzec 2013

Drugą część czytałam już na siłę. Denerwowały mnie parę wątków. Im dłużej czytam tym bardziej mi "pachnie" harlequinem . Niestety na 3 cz. już się nie piszę ;/

Bernadeta | 2016-09-19
Przeczytana: kwiecień 2016