Lord Nevermore

Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
literatura piękna

Dwaj przyjaciele Bruno i Staś (Malinowski i Witkacy), tuż przed wybuchem wojny światowej, wybierają się w daleką podróż w tropiki. Błaha kłótnia, do której dochodzi w australijskim buszu, doprowadza do zerwania wieloletniej przyjaźni. Wzajemna fascynacja i psychiczna współzależność nadal jednak trwają.

Wegnostyk | 2018-10-17

Koniec końców dobra, miejscami bardzo dobra. Jednak końcowy wątek dodany zdaje się być nieco zbędny. Parę dłużyzn, mniej ciekawych momentów. Jednak relacja Bronto i Witkasia pięknie opisana, jak i również ich działalności + wątek Ellie superka. Zalatuje skandynawskim femi wciśniętym może nieco na siłę w rzeczywistość XX, ale całkiem ciekawie to w sumie wychodzi

gabriela | 2017-03-15

Świetna przeczytałam jednym tchem .zbeletryzowane nie wiem na ile wierne ,ale fantastycznie napisane losy S.I.Witkiewicz i B.Malinowskiego co ich łączyło a co dzieliło , byli jak ogoień i woda ,szaleństwo i naukowa precyzja.fajnie wpleciona historia Australii i nasze europejskie krwawe dzieje .polecam

Figunia33 | 2013-06-21

Przeczytana: 04 lipca 2017
bezliku | 2016-12-27
Przeczytana: 01 marca 2017

15 powieści, na które czekamy tej jesieni

Knausgård, Despontes, Strout, Mendoza, Oates, Twardoch – te nazwiska znów będą częściej na ustach czytelników, bo w najbliższych miesiącach ukażą się kolejne książki tych pisarzy. To jednak nie koniec książkowych emocji. Na księgarskich półkach pojawią się również polskie wydania powieści, o których było w tym roku głośno na świecie. Jest na co czekać.