Sześć kobiet w śniegu (nie licząc suki)

Okładka książki Sześć kobiet w śniegu (nie licząc suki) Anna Fryczkowska Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Sześć kobiet w śniegu (nie licząc suki)
Anna Fryczkowska Wydawnictwo: Burda Publishing Polska kryminał, sensacja, thriller
Burda Publishing Polska
2016-10-12
2016-10-12

Kryminał o kobietach i kryminałach

Nie wiem, jak Wy, ale ja mam słabość do historii, gdzie w zamkniętej przestrzeni dochodzi do zbrodni, a przestępcą jest osoba w przedstawionym towarzystwie. Uwielbiam klimat napięcia, który towarzyszy tego typu opowieściom, a do tego najczęściej dostaję dobrze zarysowane postaci. Połowicznie sprawdza się to w przypadku "Szcześciu kobiet w śniegu (nie licząc suki)".

Na początku muszę powiedzieć, że książkę połknęłam w jeden wieczór i całkiem wciągnęła mnie cała, dosyć prosta intryga. Jednak ważniejsze od wydarzeń są tytułowe kobiety zamknięte w domu z powodu śnieżycy. Większość bohaterek ma bardzo wyraziście zarysowane charaktery i historie, dlatego tym bardziej boli fakt, że jedna z nich jest pozostawiona prawie całkowicie na uboczu, jakby była dopisana na szybko, byle by się pojawiła i odegrała swoją rolę w śledztwie. Uderzyło mnie też to, jak bardzo porypane życia ma każda z kobiet. Wiadomo, że w życiu zdarzają się gorsze sytuacje, ale zazwyczaj panuje balans między tymi złymi a dobrymi sprawami. Autorkę interesuje jednak wyłącznie dramat, co w pewnym momencie po prostu męczy (w końcu ile można czytać o różnych formach nadużyć).

Samo zakończenie wraz z wyjawieniem sprawczyni wydało mi się napisane na łapu-capu, nie kupiłam zbytnio motywacji i szczerze wątpię w powodzenie wątku pod sam koniec. Czytając, miałam wrażenie, że autorkę bardziej interesuje stworzenie skrzywdzonych przez los bohaterek, aniżeli wykreowanie solidnej intrygi z zaskakującym zakończeniem. A szkoda, bo potencjał był duży; analizując przeczytany materiał, zaczęłam rozmyślać, jak ja ułożyłabym całą historię, by uczynić ją lepszą. Problematyczny może być też styl pisania autorki, dosyć specyficzny, a przez to dla niektórych odrzucający. Moja mama, od której ukradłam tę książkę po tym, jak ją wypożyczyła, porzuciła lekturę po kilku stronach, twierdząc, że to nie dla niej.

Ogólnie "Sześć kobiet…" nie jest najgorszą książką, jaką czytałam, choć z pewnością dałoby się ją napisać lepiej. Nie zachęcam jakoś szczególnie, ale też nie odradzam kategorycznie.

Na...

Książka napisana prostym językiem, szybko się czyta, lekka, wprost na wakacje. Polecam.

Katastrofa… ledwie dobrnęłam do końca, już tylko przekartkowując książkę. Szkoda w sumie bo początek obuecujący…

Szybko się czyta, ale tak naprawdę zakończenie nie jest jednoznaczne.

Szybko się czyta, ale tak naprawdę zakończenie nie jest jednoznaczne.

Dobry, polski kryminał, jednak na końcowym etapie można było się domyślać jakie będzie zakończenie.

Kilka zaprzyjaźnionych kobiet spotyka się na imprezie w willi na odludziu. Wśród nich są gwiazda literatury kryminalnej ,jej mniej znana koleżanka ,zamożna pani domu wraz z chorą siostrą,kandydatka na posłankę oraz zatrudniona tam Ukrainka. Choć śnieżyca odcięła je od świata,bawią się nie najgorzej. Do czasu kiedy jedna zostaje zamordowana . Szybko okaże się ,że wszystkie mają do siebie mnóstwo pretensji i zadawnionych żalów.
Bardzo fajny lekki kryminał gdzie mamy sześć podejrzanych nieco więcej butelek wina i policję daleko w polu. Są zdane na siebie i przeprowadzają własne śledztwo ,zabić mogła każda... Dopiero na końcu książki dowiemy się kto i jakiego czynu jest winowajcą ...Co z tego wyniknie i jak zachowają się kobiety ..moim zdaniem ta pozycja autorke można nazwać(po lekturze tego tytułu) polska Agatha Christie,więc jeśli lubicie taka twórczość zapraszam do sięgnięcia po tę oto książkę.

Wyzwanie Grudzień 2021 - Przeczytam książkę z motywem śniegu

Wyzwanie Grudzień 2021 - Przeczytam książkę z motywem śniegu

"Kilka samotnych kobiet w domu na odludziu. Bawią się nie najgorzej, choć wkrótce śnieżyca odcina je od świata. I nagle jedna z nich zostaje zamordowana. W sytuacji ostatecznej w bohaterkach budzą się głęboko skrywane urazy. Sześć podejrzanych, nieco więcej butelek wina, a policja ciągle daleko. Tej nocy są zdane tylko na siebie, same będą musiały przeprowadzić śledztwo. Zabić mgła każda..."
Powieść z spod znaku "domestic noir", miła, lekka, szybko się czyta. Nie jest to ani wielka literatura, ani ponadprzeciętny kryminał, ale jest to sympatyczne "czytadełko" z dość zaskakującym zakończeniem, takim, że zastanawiasz się "uda się im czy nie uda"... W sumie może być🤷‍♀️😁👍
Jeszcze kiedyś sięgnę po inne pozycje tej autorki.

Książkę kupiłam już dawno mojej mamie i teraz od niej pożyczyłam...i chyba więcej spodziewałam się po niebanalnym tytule;) Oczywiście są kobiety,w sumie siedem,nie sześć i suka,która mało wnosi do tego spektaklu....Wlaśnie! To mogłaby być sztuka teatralna, dziejąca się w jednym miejscu, trochę tylko podrasowałabym dialogi, bo w książce ich mało a więcej opisów postaci. Niby zamysł fajny, choć wiele jest już podobnych tematów-każdy jednak w coraz to innym wydaniu. Polecam na szybką lekturę do pociągu, na weekend, jako przerywnik-najlepiej dla osób lubiacych romasidła-to będzie zdecydowanie odskocznia!!
Język dosadny, czyny w sumie też;)

Miłe zaskoczenie! Polecam!

Miłe zaskoczenie! Polecam!