Równonoc

Anna Fryczkowska Wydawnictwo: Od deski do deski Seria: Na F/Aktach literatura faktu
Od deski do deski
literatura polska reportaż
literatura faktu
Na F/Aktach
literatura polska reportaż
Inne

Fabularyzowana opowieść oparta na faktach. Ukazuje niewyobrażalne emocje rodzin, w szczególności matek, po zaginięciu chłopców. Napisana językiem chwytającym za serce!!! Frasuje podaniem jednego z możliwych rozwiązań... Ostatni rozdział "Niebo" najbardziej wzrusza! Lektura obowiązkowa dla wszystkich. I jeszcze cytat " Życie jest stratą - kiedy uświadomimy to sobie. wszystko...

Mimo ciężkiego tematu książka nie wzbudziła u mnie dużych emocji. Mogłaby, bo czy można sobie wyobrazić tę katuszę ciągnącą się przez lata, gdy jesteś zawieszona/y między nadzieją a rozpaczą? Między domniemaniem a niewiedzą?
Najmocniejszą postacią w książce jest matka Szymona i za jej charakterystykę należy się autorce uznanie.
Reszta niestety miałko i bez werwy.

Nie wiem szczerze jak się zabrać do tej opinii! Jeśli chodzi o mnie, to jest to kolejna książka dotycząca zbrodni popełnianych przez księdza. Nie spodziewałam się tego. Poruszyły mnie historie matek które utraciły swoich synów ! Sama jestem matkom i jest to dla mnie niewyobrażalne! A tu nagle wątek księdza i jego „mroku”. Takie rzeczy działają na mnie jak zapalnik! Mam...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka Anny Fryczkowskiej w fabularyzowany sposób opowiada historię zaginięć czterech nastolatków, które łączy czas, miejsce i wiek chłopców. Autorka pisze znakomicie, z wielką wrażliwością oddaje emocje rodzin. Brakuje mi jednak (to zarzut bardziej wobec wydawcy) komentarza, co w książce jest prawdą, a co fikcją...

Przychylam się do opinii innych czytelników - książkę czyta się bardzo dobrze pomimo bardzo trudnego tematu... Mnie też jednak trochę rozczarowało zakończenie, chyba naiwnie wierzyłam, że zaginięcia chłopców wyjaśnią się skoro pojawił się trop księdza. Książka pokazuje ogrom cierpienia i bólu rodzin, które najprawdopodobniej do końca życia nie dowiedzą się jaki los spotkał...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Szczerze polecam jeśli lubisz takie "ciężkie" tematy. Książkę wchłonęłam w 3 dni. Troszkę za mało tu tych "faktów" i czasem zbyt dużo tych emocji czy stanów "matki" zwłaszcza jeśli się nią nie jest. Początek bardzo wciągający, a koniec daje wiele do myślenia.

Na półkach: , , , ,

Co roku w Polsce i na świecie giną setki osób: dorosłych, dzieci i młodzieży. Część z nich szczęśliwie szybko udaje się odnaleźć: całych i zdrowych. Niektórych - tych martwych- przychodzi opłakać ich rodzinom i bliskim. Są też tacy, którzy pomimo wielu wysiłków nie odnajdują się nigdy, pozostawiając po sobie wspomnienia i pytania bez odpowiedzi.

Szymon dorastał w dobrej i...

Dobrze się czyta pomimo dość trudnego tematu. Koniec pozostawia jednak pewien niesmak i nieme pytanie na ustach 'jak bardzo jest to fabularyzowane?'.

Napisana z niesamowitą wrażliwością smutna opowieść o niewyjaśnionych zaginięciach nastoletnich chłopców z województwa zachodniopomorskiego. Bardzo polecam.

Ciężko matce czytać taką książkę...

Dyskusje

• 2018