Sword Art Online 11 - Alicyzacja: zwrot

Tłumaczenie: Anna Piechowiak
Cykl: Sword Art Online (tom 11)
Wydawnictwo: Kotori
アリシゼーション・ターニング Arishizēshon Tāningu
luniaczek

Mijają dwa lata, odkąd Kirito trafił do tajemniczego wirtualnego świata. Jako starsi szermierze Akademii Miecza Północnej Centorii on i Eugeo spędzają dzień za dniem na treningach, by w przyszłości zostać Rycerzami Integralności – najpotężniejszymi strażnikami ładu w świecie ludzi. Otrzymują też prawo do posiadania giermków. W ten sposób pod skrzydła Kirito trafia urocza dziewczyna imieniem...

Mijają dwa lata, odkąd Kirito trafił do tajemniczego wirtualnego świata.

W ten sposób pod skrzydła Kirito trafia urocza dziewczyna imieniem Ronye, zaś Eugeo dostaje do pomocy Tieze. Z czasem pomiędzy tą czwórką zawiązuje się przyjaźń. Lecz niestety nic, co dobre, nie trwa wiecznie.

Pewnego dnia Ronye i Tieze wpadają w pułapkę przebiegłych arystokratów. By je ratować, Eugeo chwyta za miecz, jednak nic więcej nie jest w stanie zrobić, ponieważ obnażenie go wiązałoby się ze złamaniem praw Kościoła Aksjomatu. W następnej chwili czuje potężny ból w prawym oku, zaś w polu widzenia pojawiają się tajemnicze symbole. Jest to ciąg świętych znaków, które układają się w słowa: [SYSTEM ALERT].

źródło opisu: http://mangastore.pl/sword-art-online-11-p-1654.html

źródło okładki: http://mangastore.pl/sword-art-online-11-p-1654.html

miszella102 | 2016-11-02
Przeczytana: 27 października 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Może na początek parę słów a propos postaci z okładki: pierwszy raz poznaliśmy Tieze i Ronye w dziesiątym tomie, a pierwsza myśl, jaka się nasuwa, gdy widzisz je na okładce: o nie, znowu te tsundere.
Powiem jednak szczerze, iż mimo, że nie wnoszą dużo swojego charakteru i są dość schematycznymi postaciami, nie jest tak źle, bo bez nich nie miałyby miejsca wydarzenia naprawdę ważne w rozwoju akcji, a ten tom wcale nie odnosi się w głównej mierze do nich, jak obawiałam się, widząc okładkę.
Nareszcie! dowiadujemy się więcej o podziemiu. Jeszcze o tym nie pisałam, lecz teraz MUSZĘ o tym wspomnieć: konstrukcja "Alicyzacji" oraz teoria zmiennoświateł jest dla mnie szczytem geniuszu tworzenia przez Kawaharę wirtualnych uniwersum, przez które jego dzieła cały czas mnie urzekają. No bo nawet jeśli fabuła momentami nie zachwyca lub wydaje się zbyt ckliwa (ekhm, scena z kwiatkiem z 10 części, ekhm) to konstrukcja świata cały czas urzeka.
A tutaj, zarówno wątek Asuny, która odkrywa kolejne...

Jedenasty tom serii Sword Art Online dostarczył nam wiele nowych informacji. W wielu miejscach zaskoczył różnymi sytuacjami, czy też zachowaniami bohaterów. Historię jak zwykle czytało mi się niezwykle przyjemnie i szybko. Jedyne nad czym ubolewam to fakt, że chociażby rozmowa z końca tego tomu nie została zakończona i trzeba czekać na tom dwunasty. Nie oznacza to jednak, że wpłynęło to źle na całokształt. Z przyjemnością czekam na kolejny tom z nadzieją na jeszcze większe zdumienia i zachwyty kierowane do autora.
Jak zawsze polecam!

jeparon | 2017-11-02