Sword Art Online 11 - Alicyzacja: zwrot

Tłumaczenie: Anna Piechowiak
Cykl: Sword Art Online (tom 11)
Wydawnictwo: Kotori
アリシゼーション・ターニング Arishizēshon Tāningu
luniaczek

Mijają dwa lata, odkąd Kirito trafił do tajemniczego wirtualnego świata. Jako starsi szermierze Akademii Miecza Północnej Centorii on i Eugeo spędzają dzień za dniem na treningach, by w przyszłości zostać Rycerzami Integralności – najpotężniejszymi strażnikami ładu w świecie ludzi. Otrzymują też prawo do posiadania giermków. W ten sposób pod skrzydła Kirito trafia urocza dziewczyna imieniem...

Mijają dwa lata, odkąd Kirito trafił do tajemniczego wirtualnego świata.

W ten sposób pod skrzydła Kirito trafia urocza dziewczyna imieniem Ronye, zaś Eugeo dostaje do pomocy Tieze. Z czasem pomiędzy tą czwórką zawiązuje się przyjaźń. Lecz niestety nic, co dobre, nie trwa wiecznie.

Pewnego dnia Ronye i Tieze wpadają w pułapkę przebiegłych arystokratów. By je ratować, Eugeo chwyta za miecz, jednak nic więcej nie jest w stanie zrobić, ponieważ obnażenie go wiązałoby się ze złamaniem praw Kościoła Aksjomatu. W następnej chwili czuje potężny ból w prawym oku, zaś w polu widzenia pojawiają się tajemnicze symbole. Jest to ciąg świętych znaków, które układają się w słowa: [SYSTEM ALERT].

źródło opisu: http://mangastore.pl/sword-art-online-11-p-1654.html

źródło okładki: http://mangastore.pl/sword-art-online-11-p-1654.html

ToTylkoOn | 2019-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2019

Jedno muszę przyznać, jak niektóre tomy potrafią mi się ciągnąć i ciągnąć, to te pochłaniam w iście masowym tempie. Mam nadzieje, że alicyzacja pochłonie mnie tak samo jak pierwszy tom SAO. Na razie akcja zapowiada się bardzo przyjemnie, a za razem posiada odrobinę "mroku" która potęguję przyjemne doznanie z lekturą.

I oto mamy kolejny już tom, który tak jak nazwa wskazuje, jest ogromnym zwrotem w opowieści. Ciekawi, o co chodzi? Zapraszam do lektury!

Kirito i Eugeo zostają starszymi szermierzami. Ponieważ są jednymi z dwunastu najlepszych wojowników, mają prawo do otrzymania giermków. W ten sposób Kirito bierze pod opiekę Ronye, a pod skrzydła Eugeo trafia Tieze. Między tą czwórką nawiązuje się przyjaźń. Wszystko wydaje się iść w idealnym kierunku, gdy nagle... Przekonują się, na jakie brudne zagrania stać arystokratów. Chcąc uratować Tieze i Ronye, Eugeo musi sięgnąć po oręż, jednakże samo jego obnażenie wiąże się ze złamaniem prawa. Co zrobi wierny druh Kirito? To wydarzenie zdecydowanie obróci ich sytuację o sto osiemdziesiąt stopni!

"– Eugeo, od tej pory aż do zgaszenia świateł zamierzam starym zwyczajem uczyć się wszystkiego na ostatnią chwilę. Jeżeli masz w sercu odrobinę litości, przynieś mi ze stołówki kolację, dobrze?"

Starszy szermierz, któremu przysługuje prawo do wyboru giermka,...

Seraff | 2018-08-15

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jeśli miał ktoś okazje czytać moje zdanie o poprzednich tomach SAO (zwłaszcza tomie 10) to zna moje obawy odnośnie historii. Niepotrzebne zmartwienia.
Już w pierwszych rozdziałach Eugeo i Kirito w obronie swoich giermków (a właściwie giermek) przelewają krew innych szermierzy, przez co za karę trafiają do Centralnej Katedry - o ironio była celem ich treningów. Jak zatem widać, dopiero kilka trupów mogło ożywić akcję tomu.
Kolejną niespodzianką czekającą na czytelnika jest tożsamość Rycerza Integralności, który przybył po zbrodniarzy.
Nie mniej jednak, genialnym zwrotem akcji jest pomoc pewnej postaci w ucieczce (tu nie powiem kto - nie mam serca tak psuć zabawy).
Po słabszym tomie 10, z czystym sercem mogę polecić kontynuację, a sam a niecierpliwością czekam aż sięgnę po kolejny.

Na koniec - zabawna anegdota. Czytając ten tom spotkałem się po raz pierwszy z pewną sytuacją - trafiłem na wybrakowany egzemplarz książki. W jednej chwili czytałem przerywnik z perspektywy Asuny, na...

miszella102 | 2016-11-02
Przeczytana: 27 października 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Może na początek parę słów a propos postaci z okładki: pierwszy raz poznaliśmy Tieze i Ronye w dziesiątym tomie, a pierwsza myśl, jaka się nasuwa, gdy widzisz je na okładce: o nie, znowu te tsundere.
Powiem jednak szczerze, iż mimo, że nie wnoszą dużo swojego charakteru i są dość schematycznymi postaciami, nie jest tak źle, bo bez nich nie miałyby miejsca wydarzenia naprawdę ważne w rozwoju akcji, a ten tom wcale nie odnosi się w głównej mierze do nich, jak obawiałam się, widząc okładkę.
Nareszcie! dowiadujemy się więcej o podziemiu. Jeszcze o tym nie pisałam, lecz teraz MUSZĘ o tym wspomnieć: konstrukcja "Alicyzacji" oraz teoria zmiennoświateł jest dla mnie szczytem geniuszu tworzenia przez Kawaharę wirtualnych uniwersum, przez które jego dzieła cały czas mnie urzekają. No bo nawet jeśli fabuła momentami nie zachwyca lub wydaje się zbyt ckliwa (ekhm, scena z kwiatkiem z 10 części, ekhm) to konstrukcja świata cały czas urzeka.
A tutaj, zarówno wątek Asuny, która odkrywa kolejne...

Jedenasty tom serii Sword Art Online dostarczył nam wiele nowych informacji. W wielu miejscach zaskoczył różnymi sytuacjami, czy też zachowaniami bohaterów. Historię jak zwykle czytało mi się niezwykle przyjemnie i szybko. Jedyne nad czym ubolewam to fakt, że chociażby rozmowa z końca tego tomu nie została zakończona i trzeba czekać na tom dwunasty. Nie oznacza to jednak, że wpłynęło to źle na całokształt. Z przyjemnością czekam na kolejny tom z nadzieją na jeszcze większe zdumienia i zachwyty kierowane do autora.
Jak zawsze polecam!