Kształt twojego głosu #2

Tłumaczenie: Tomasz Molski
Cykl: Kształt twojego głosu (tom 2)
Wydawnictwo: Kotori
Koe no Katachi
koe no katachi, kotori, manga
komiksy
d2b

Shoya Ishida nade wszystko ceni przygody i dobrą zabawę. Jest energiczny i wszędzie go pełno. Kiedy więc w klasie pojawia się nowa koleżanka – niesłysząca Shoko Nishimiya - która już od pierwszych dni działa mu na nerwy nieprzystosowaniem i ślamazarnością, Shoya okazuje jej swoją niechęć. Nie tylko sam zaczyna uprzykrzać Nishimiyi życie, ale też zachęca do tego resztę klasy. Pewnego dnia posuwa się jednak za daleko, w efekcie czego dziewczyna zmienia szkołę, on zaś staje się obiektem przemocy i traci przyjaciół.

Mija sześć lat. W tym czasie Shoya wielokrotnie zastanawiał się nad swoim karygodnym zachowaniem w stosunku do głuchej koleżanki. Czy będzie potrafił spojrzeć jej prosto w oczy, kiedy los ponownie skrzyżuje ich ścieżki?

źródło opisu: http://www.kotori.pl/

źródło okładki: http://www.kotori.pl/

Wkp | 2017-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2017

KSZTAŁT POCZUCIA WINY

Osądzanie jakiejś serii po jednym tylko tomie może wydawać się przedwczesne, ale już po lekturze pierwszej części „Kształtu twojego głosu” wiedziałem, że to będzie jedna z moich ulubionych mang. Te emocje, te uczucia, ta siła prostoty… Zachwyciły mnie, urzekły, na ciąg dalszy czekałem więc niecierpliwie i teraz mogę powiedzieć, że było warto. I to jeszcze jak!

Recenzja opublikowana na moim blogu: http://ksiazkarnia.blog.pl/2017/07/29/ksztalt-twojego-glosu-2-yoshitoki-ooima/

sylvesson | 2018-02-22

To już druga część. Tym razem spotkamy dorosłych już bohaterów mierzących się z licealnymi problemami.

Belcia70 | 2017-08-28
Przeczytana: 07 września 2017