No Game No Life 2 (light novel

Tłumaczenie: Michał Sałatkiewicz
Cykl: No Game No Life (light novel) (tom 2) | Seria: No Game No Life (light novel)
Wydawnictwo: Waneko
ノーゲーム・ノーライフ (Nōgēmu Nōraifu)
light novel, fantasy
Ryuu

Sora i Shiro są NEET-ami i hikikomori, jak również dwójką genialnych graczy, którzy w środowiskach internetowych stali się miejską legendą. Pewnego dnia chłopiec, nazywający siebie samego Jedynym Bogiem, przenosi ich do innej rzeczywistości, w której wszystko jest rozstrzygane za pomocą różnych gier. Tam bardzo szybko zasiadają na tronie ostatniego królestwo ludzkości, wykorzystując wiedzę ze swojego świata, stabilizują sytuację wewnętrzną i obierają kolejny cel. Jest nim Unia Wschodnia- trzecie największe państwo Disboard, zamieszkiwane przez zwierzołaki… Pełne pięknych kobiet o długich, spiczastych uszach i włochatych ogonach.

– To miejsce jest moje! Ruszamy! Na podbój! Po piękne bestyjki! Dalej, w drogę! Teraz! Now!

Jak zmierzyć się z rywalem, który potrafi przejrzeć cię na wylot?

Niech rozpocznie się pierwsza z wielu gier przeciwko obcym rasom!
Drugi tom fantastycznej opowieści o rodzącej się legendzie!

źródło opisu: http://waneko.pl/nasze-mangi/?manga_id=143

źródło okładki: http://waneko.pl/nasze-mangi/?manga_id=143&tom_id=2

ToTylkoOn | 2017-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2017

Zakładam, że sporo osób będzie bredzić, na fabułę oraz na inne niedociągnięcia. Lecz ja nadal pozostanę przy swoim i pozytywnie opowiem wam troszeczkę o wszystkim co mnie urzekło w tej lekkiej nowelce. Od razu zacznę od najważniejszego czyli tego, że oceniam ją bazując na innych łagodnych powieściach, aktualnie piastowało by w mym podziale gdzieś pomiędzy baśnią, romansidłem oraz komedią. Wiem gdzie pewnie skąd biorę te podziały gdzie dramat, a gdzie baśń. Lecz chodzi mi bardziej o formę pośrednią czysto rozrywkową która ma nas wciągnąć znów w obłęd naszej wyobraźni. Musimy podchodząc do danego gatunku wiedzieć czego oczekujemy ja oczekiwałem czegoś co podbuduje moje samopoczucie co wniesie odrobinę radości do mego smętnego żywota. Znów akcja rozgrywa się w naszej nowej rzeczywistości (motyw rodem z fantasy, świat całkiem oryginalny przyznam, prawdopodobnie padnie stwierdzenie, że bohaterowie typowe przerysowane "przegrywy" w magiczny sposób staja się "super" otóż nie...

Akari | 2016-11-11
Na półkach: Przeczytane, Novelki
Przeczytana: 11 listopada 2016

Drugi tom nowelki No game no life, zaczyna się od prologu przypominającego nam dotychczasowe życie dwójki bohaterów z lekkim zabarwieniem filozoficznym. Po którym do razu (bez rozdzielenia na nowy rozdział) wracamy do alternatywnej rzeczywistości zwanej Exceed, gdzie Sorę i Shiro czekają nowe wyzwania i więcej gier. Tym razem w planach mają poważny krok, którym jest podbicie sąsiedniego państwa. Jednak zanim to zrobią muszą odpowiednio się przygotować i zdobyć niezbędną wiedzę. W tym wypadku udają się do biblioteki, ale zaraz, biblioteka jest w posiadaniu niezwykłej osóbki innej rasy, z którą muszą się zmierzyć, aby odzyskać dawno utracone cenne książki.
Nowelka wciąga od pierwszych stron. Z niecierpliwością wyczekując tego, co ma być dalej. Fabuła nie jest banalna. Wie się, że wyzwą na pojedynek, wie się, że wygrają, ale i tak nie ma się bladego pojęcia jak tego dokonają; co jest w tym najlepsze. Z zaciekawieniem wczytuje się w kolejne strony wyczekując momentu aż wyjaśnią jak na...

Przeczytana: 04 listopada 2016

Tom drugi serii No Game No Life nie był dla mnie zbytnim zaskoczeniem. Kilka faktów pamiętałem ze względu obejrzenia anime opartego na tej serii. Jednak oglądałem to dosyć dawno, więc gdy dotarłem do końca książki nie mogłem sobie przypomnieć co działo się dalej. Nie denerwuje mnie ten fakt, wręcz przeciwnie. Cieszę się, ponieważ mogę poznać ten świat jak i historię na nowo. Fabuła jest niepowtarzalna pod wieloma względami. Główni bohaterowie zaskakują do tego stopnia, że można się już do tego przyzwyczaić. "Pewnie od początku mieli to w planach -,-" Mniej więcej tak wyglądały moje myśli podczas czytania.
Polecam wszystkim graczom, ponieważ mogą znaleźć tu coś dla siebie! Gorąco czekam na tom trzeci.

Kierokat | 2017-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2017

Dużo lepszy od pierwszego tomu z ciekawszą rozgrywką i świetną Jibril. Nawet korekta się bardziej postarała.

Noemii | 2018-03-03
Lilka-hime | 2017-12-29