DRRR!! #1 (novel)

Tłumaczenie: Tomasz Molski
Cykl: Durarara!! (novel) (tom 1)
Wydawnictwo: Kotori
Durarara
akcja, komedia, dramat, light novel, kotori
d2b

„To takie ekscytujące. Tak niesamowicie ekscytujące. Po prostu fantastyczne! To miasto kryje jeszcze tyle tajemnic. Co chwila pojawia się coś nowego, a stare odchodzi w niepamięć. Dlatego właśnie nie mógłbym żyć na odludziu! Uwielbiam ludzi! Kocham ich! Ubóstwiam!” Dzielnica Ikebukuro w Tokio jest miejscem, gdzie pojawiają się rozmaite persony: młodzieniec poszukujący niecodziennych wrażeń,...

„To takie ekscytujące. Tak niesamowicie ekscytujące. Po prostu fantastyczne!

Dzielnica Ikebukuro w Tokio jest miejscem, gdzie pojawiają się rozmaite persony: młodzieniec poszukujący niecodziennych wrażeń, wiecznie rozwścieczony chuligan, żyjąca we własnym świecie pseudoprześladowczyni, dość nietypowy broker informacji, szemrany lekarz, który żadnemu pacjentowi nie odmówi pomocy, licealista zauroczony rzeczą nie z tego świata oraz bezgłowy jeździec na czarnym jak noc motocyklu.

Może ich historia nie należy do najbardziej pokrzepiających, ale pokazuje, że nawet dziwacy tacy jak oni potrafią kochać.

źródło opisu: Kotori, 2016

źródło okładki: http://www.kotori.pl/

Lycoris | 2018-08-04
Przeczytana: 03 sierpnia 2018

Cudownie się czytało. Cholernie cieszy mnie próba wejścia w psychikę bohaterów, bo pokazanie wszystkich tych prawe psychopatów samymi obrazami byłoby wielkim nieporozumieniem. Najpierw zakochałam się w anime, teraz zakochałam się jeszcze raz.

Pani_Mango | 2016-11-20

Świetna książka. To mogę orzec na początek. Co dalej? Trudno powiedzieć, to tak złożona opowieść. Historia to właściwie przeplatające się historie bohaterów. Bardzo licznych bohaterów, wśród których właściwie nie ma tego głównego, bo wszyscy są ważni i wszystkim poświęcono wystarczającą uwagę. DRRR!! to takie puzzle, które czytelnik musi sam ułożyć, dlatego ta książka jest tak wartościowa. Polskie wydanie, choć nieidealne, stoi na dobrym, poprawnym poziomie.

Usagisensei | 2016-09-12
Na półkach: Przeczytane, Odsprzedane, LN-ki
Przeczytana: 12 września 2016

Książka sama w sobie nie jest zła, ale spodziewałam się czegoś lepszego. Ciężko mi określić słowami ogólne wrażenia po lekturze... Przeczytam jeszcze tom 2, ale chyba ta historia to nie moja czytelnicza bajka... Niemniej niech każdy zdecyduje sam co myśli o tejże pozycji. :)

Natsumi Kiyoshi | 2016-08-21
Przeczytana: 26 lipca 2016

Długo czekałam z nadzieją aż ktoś zdecyduje się wydać ten tytuł i nie zawiodłam się. Otrzymałam light novel, na którą każdy fan durarary zdecydowanie czekał. Niesamowicie mnie wciągnęła. Już nie mogę się doczekać aż przeczytam drugi tom.

Przeczytana: 11 maja 2016

Takiej książki jeszcze nie czytałem... Co mam przez to na myśli? To, że dopiero pod koniec skapnąłem się co i jak. Niby na początku zwykła historia jakiegoś nastolatka, który przeprowadził się do większego miasta, kto by się spodziewał wielowarstwowej fabuły? Do tego tak pokręconej?! No oczywiście nie ja.
W wielu momentach mnie zaskoczyła. Do teraz, już po skończeniu tego tytułu, nie rozgryzłem go końca kilku postaci. I najważniejsze pytanie... Co może być w kolejnych tomach? Można by sądzić, że fabuła została zakończona, a tu widzę, że na czerwiec jest zapowiedziany następny tom! Wprost nie mogę się doczekać!

Rolaka | 2016-04-24
Przeczytana: 09 kwietnia 2018

Durarara to tytuł, który poznałam dzięki anime i który nie do końca przypadł mi za pierwszym razem do gustu. Potem była manga, a na końcu wspaniała nowelka. Choć na początku ciężko się przestawić do stylu, w jakim piszą japońscy pisarze, to po kilku stronach czytelnik zostaje pochłonięty przez nietypowy świat, pełen dziwactw i niespotykanych dotąd person, które nie raz zaskoczą swym charakterem a także bogatą. Tak, to niewątpliwie ogromna zaleta ów pisarza, gdyż to, w jaki sposób zostają napisani bohaterowie, jest iście mistrzowski. Nikt nie zostaje pominięty, każdy ma swoją rolę do odegrania, przeszłość i motywy są wyjaśniane w sposób pełny i logiczne, a progres, który dany jest nam ujrzeć, sprawia, iż nie możemy się oderwać od tego tytułu. Ubolewam niestety tylko nad troszkę słabą fabułą. Nie zaprzeczam, sam pomysł i wykonanie są cudowne, ale brakuje mi czegoś, co mogłam doświadczyć w Baccano. Nie mniej jednak ten tytuł zasługuje na swoją uwagę i stwierdzam, że im głębiej w las,...