Prize

Wydawnictwo: Kotori
Kotori, nowela, light novel
d2b

Siedemnastoletnia Europejka, lecąc do Tokio, nie miała pojęcia, że proceder handlu ludźmi jest we współczesnym świecie nadal obecny. Nawet w najgorszych koszmarach nie wyśniła, że beztroska wycieczka przerodzi się w dramat, a ona sama znajdzie się w niewoli. Kiedy przerażona dziewczyna zostaje jedną z nagród w walkach członków yakuzy, jej los wydaje się przesądzony...

źródło opisu: http://www.kotori.pl/

źródło okładki: http://www.kotori.pl/

Rozchełstana Owca | 2018-08-18
Przeczytana: 12 lipca 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kolejny raz sięgnęłam twórczość Michaliny. Znowu nie był to chybiony krok. Wstępnie poznajemy młodego Rasuto zwanego Tigerem, który zwyczajnie na świecie jest zawodnikiem walk w klatkach. Na jednym z ważniejszych meczy 'wygrywa' Marysię, którą nazywa Price z wiadomego nam powodu. Cała historia głównie kręci się wokoło relacji między młodymi, a także faktem, że Tiger chce odesłać dziewczynę do domu, do Polski. W międzyczasie oczywiście kluje się uczucie, bo Rasuto zamiast wykorzystać Maryśkę w wiadomym celu, myślę, że trochę jej ojcuje zapewniając wyżywienie, ubranie, otoczeniem opieką. Lubię takie historie, ale mimo wszystko naprawdę mocno można odczuć, że nowelka jest jedynie fikcją – kwestia porachunków gangów w Tokio, walki w klatkach na śmierć i życie, a dodatkowo pomoc dziewczynie, która została porwana i sprzedana po to by komuś posłużyć za zabawkę, wydaję się lekko nie składne czy też nie spotykane, aczkolwiek może trochę wyolbrzymiam? Nie do końca rozumiałam zachowanie...

Persse | 2016-04-06

Książkę oceniam słabo. Styl pisania jest na bardzo niskim poziomie. Jeśli chodzi o fabułę to nie oszukujmy się, nie jest zbyt oryginalna, a w dodatku większość rzeczy jest ba przewidywalna, zwłaszcza zakończenie. Jeśli chodzi o bohaterów, postacie męskie były w porządku, ciekawe i dynamiczne, ale główna bohaterka totalnie bez wyrazu. Jej zachowanie było absurdalne i po prostu głupie. Największym plusem książki są rysunki, ale to jedyny pozytyw. Nie polecam.

Charyzmatyczna | 2018-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2018

Prócz niektórych ciekawych żarcików, podczas lektury idzie wręcz zasnąć - oto co sobie wydukałam pod nosem, jak już spentagramowałam to ustrojstwo, skończywszy czytanie.

Ambicja i wytrwałość poprowadziły mnie do samego końca tego "tworu", pozostawiając z poczuciem przejedzenia się gniotem. Iście "januszowo-grażynowe" zakończenie, uratowało całość (o plus jedną gwiazdkę!), co nie zmienia faktu, że niesmak pozostaje.

Nadmiar akcji, miłostek, grozy, upchane na siłę w maleńkiej książeczce, realizującej najprawdopodobniej cel jakim jest "zaspokojenie japońskich mokrych snów u nastolatek". Przynajmniej takie odnoszę wrażenie.

Czekam, aż wreszcie autorka tego gniota (a to już druga pozycja od niej, jaką przeczytałam), pójdzie po rozum do głowy (albo zamówi dobrego edytora do domu i korektora w jednym) i napisze wreszcie coś zbudowanego etapowo, z sensem i zachowaniem zdrowej logiki.

Scythe Stoirm | 2017-04-24
Przeczytana: 2017 rok

Główna bohaterka wnerwia swoim zachowaniem. A co do fabuły - idealna dla nastolatków, które jeszcze nie znają świata. Fajne obrazki. Trzy gwiazdki - po jednej na głowę dla każdego na okładce.

Weronika | 2019-05-26
Przeczytana: 26 maja 2019

Bardzo fajna prosta historyjka. W przypadku tworów KattLett to nie fabuła jest najważniejsza, a bohaterowie. Rasuto jest charyzmatyczną postacią i naprawdę go polubiłam, podobnie jak Rascal'a, natomiast do Prize mam pewne zastrzeżenia. Dziewczyna została uprowadzona z zamiarem wykorzystywania jej, a jaka jest jej reakcja na widok swojego nowego "właściciela", który może sobie z nią zrobić dosłownie wszystko co zechce? Jest gotowa się z nim niemalże awanturować i narzekać jakie to ma okropne życie, bo ją przetrzymuje. A! No i taka mała uwaga. Rascal - mylisz się. To nie jest syndrom sztokholmski. To jest poprostu absurd. Patrząc na to że w tym mieszkaniu siedzi dosłownie kilkanaście godzin. W którym (co trzeba przyznać) może się czuć prawie jak na wakacjach. To nagle zakochuje się w swoim oprawcy od tak bez jakiejś większej przyczyny. Może była aż tak zdesperowana. Nie wiem, ale wiem, że charakter tej dziewczyny zmieniał się mniej lub bardziej co chwilę. Raz pewna siebie i zadziorna...

anusiowo | 2018-03-12

Podobała mi się, choć się nie spodziewałam. Nie jestem fanką mangi więc nie byłam przekonana czy mi się spodoba, ale wbrew przekonaniem zaczęłam. Lubię czytać romanse ten był dobry. Tylko trochę za krótki, ale co poradzić. Szkoda ze jest tylko jeden.

Landist | 2016-07-22
Przeczytana: 11 lipca 2016

Moim zdaniem autorka nie wykorzystała w pełni swojego potencjału. Podczas czytania doszedłem do wniosku, iż niektórym opisom warto byłoby poświęcić więcej uwagi, dopieścić je i rozbudować. W książce została opisana dość ciekawa historia. Gdyby miejscami nie została przesłodzona to wyszłaby z tego całkiem fajna, krótka powieść - idealna do konsumpcji w chłodny, lipcowy wieczór wraz z kubkiem gorącej herbaty.

Podzik | 2017-11-12
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 12 listopada 2017

Uwielbiam sam humor książki, zwłaszcza głównych bohaterów. Książka jest lekka i jak najbardziej przyjemna. Jest bardzo wciągająca, na tyle że przeczytałam ją jednym ciągiem. Polecam ją jak najbardziej by umilić sobie czas w podróży.

Magdalena-cherry | 2016-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2016

Książka, czy raczej jej historia bardzo mi się podobała ale hmm myślę, że spokojnie mogłaby być i dłuższa bo, nie które akcje można by bardziej rozkręcić; z drugiej zaś strony może wtedy tak by mi się nie spodobała?

Pszola | 2018-04-21
Na półkach: Młodzieżowe, Przeczytane
Przeczytana: 21 kwietnia 2018

Relacja między bohaterami idzie w dość przyspieszonym tempie, ale mnie się przyjemnie to czytało ;)