Gdy ucicha ocean

Wydawnictwo: Replika
Gdy ucicha ocean
Bogumiła

Podjęcie nowej pracy, połączone z przeprowadzką do innego kraju, stwarza wiele szans, lecz także niesie ze sobą ryzyko. Nadia szybko się o tym przekonuje. Choć zdawała sobie sprawę, że piastowane przez nią stanowisko nie przysporzy jej przyjaciół, to nie sądziła, że rzeczywistość okaże się dla niej aż tak mało łaskawa. Polka często zaczyna bowiem spotykać się z przejawami ludzkiej nieżyczliwości i dwulicowości, a jej plany ostatecznie przekreśla misternie przygotowana intryga.

Pomimo to Nadia, zauroczona nadmorską krainą, nie opuszcza Bretanii. Podjęcie tej decyzji ułatwiają jej nowo poznani ludzie. Nie wszyscy okażą się tymi, którymi wydają się z pozoru; część z nich ma swoje drugie oblicze lub skrywa bolesne sekrety. Oprócz tego Nadia zawrze też inne ciekawe znajomości, między innymi z atrakcyjnym barmanem tawerny oraz paryżaninem, wnukiem dawnego latarnika. Czy przed którymś z nich otworzy swoje serce? Czego nauczy się od mądrych życiowo Bretonek? Jak wpłynie na zbuntowaną nastolatkę Zoé i dlaczego obydwie zostaną zamieszane w groźną dla nich akcję przemytniczą?

Powieść przeplatana jest opisami życia i przyrody w Bretanii, wątkami pełnymi tajemnic oraz zagadek, a także nawiązuje do aktualnej kwestii uchodźców i terroryzmu we Francji.

źródło opisu: http://replika.eu/index.php?k=ksi&id=76

źródło okładki: http://replika.eu/index.php?k=ksi&id=76

gosia123 | 2017-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2017

Trochę mi zeszło z przeczytaniem tej książki,ale to tylko dlatego,że mimo wrodzonej ciekawości szkoda było mi czytać (ot logika).Gdy ucicha ocean jest napisany tak pięknym?plastycznym językiem,że niemal czuje się zapach oceanu. Autorka zabiera nas wraz z główna bohaterką do Bretanii. To mądra książka o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi i z przesłaniem,że nic nie jest nam dane raz na zawsze. Polecam ją wszystkim bez względu na wiek.

boziaczek | 2016-12-06

„Gdy ucicha ocean” to książka o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi. Nadia, Polka, która przyjeżdża do Bretanii, aby podjąć nową pracę w sieci hotelowej, uświadamia sobie, że brakuje jej celu w życiu, czuje się samotna i nieszczęśliwa. Jest po bolesnym rozwodzie, zmiana pracy z jednej strony to możliwość na zmianę swojego dotychczasowego życia. Z drugiej strony, obawia się, że sobie nie poradzi, że nowe środowisko nie będzie dla niej przyjazne. Czy sobie poradzi? Czy nowo poznani mieszkańcy Bretanii, nowa praca pomogą Nadii, aby znów znalazła swoją drogę? Trzeba przeczytać!
„Gdy ucicha ocean” to naprawdę dobra książka, pełna życiowych prawd. Całość spinają opisy bretońskich niesamowitych i barwnych krajobrazów, klifów i morza. Książka jest dobrze napisana, ale muszę przyznać, że czasem lektura mi się dłużyła. Moim zdaniem, autorka niepotrzebnie wydłużała opisy, szczególnie przyrody, albo „wrzucała” je w momentach, w których akcja nabierała tempa. Był to dla mnie zabieg dość...

Cyrysia | 2016-10-30

Dawno nie czytałam tak pięknej, wartościowej i przejmującej prozy. Autorka z właściwą sobie wrażliwością uświadamia nam, że nic nie trwa wiecznie. Życie zawsze jest jedną wielką niewiadomą. Dlatego trzeba cieszyć dniem dzisiejszym, chwytać szczęście w przelocie i być wdzięcznym za wszystko, co nas spotyka i otacza. Prawdziwa perełka w swoim gatunku. Jestem zachwycona, oczarowana i wzruszona.

Cała recenzja w linku:

Elwira | 2016-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2016

Kolejne powieści Pani Renaty L. Górskiej, to ja biorę zawsze w ciemno i bez względu na to czy ucicha ocean, czy akurat jest sztorm… :-) Dlaczego, otóż m.in. dla jej stylu, za którym przepadam, dla uczuć jakie wzbudza w czytającym swoją prozą, dla ciekawej i wciągającej fabuły, dla… wyliczać można jeszcze długo.

Zresztą w każdej ze swych powieści autorka przekazuje nam niesamowitą afirmację życia bez wględu na wszystko a może dlatego, że jest jakie jest ze swoimi blaskami i cieniami. To swoiste Carpe diem przebija z kart jej książek, kto czytał ten wie, a kto nie – to warto się przekonać samemu.

Do tego moja ukochana pełna koloru i tajemnic Bretania, o której tak dawno nigdzie nie czytałam, a tak bardzo lubię – złaszcza w długie jesienne wieczory. Za to też bardzo dziękuję. Już czekam na kolejną książkę.

Lidia | 2017-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2017

Książka „Gdy ucicha ocean” to powieść, w której każdy może odnaleźć cząstkę siebie i wspólnie razem z bohaterami zmierzyć się z problemami jakie stawia im życie. Zacznę od tego, że pierwszym co rzuciło mi się w oczy biorąc książkę do ręki to piękna okładka, która już sama w sobie wprowadza nas w wyjątkowy klimat. Morska latarnia będąca symbolem bezpieczeństwa i otuchą dla zagubionych… Szum fal kojący nasze zmysły a równocześnie niosący strach, lęk i niebezpieczeństwo…

Kolejną rzeczą, jaka zwróciła moją uwagę jest charakterystyczny styl pisarki. Niebanalny i wymagający od czytelnika uwagi i skupienia. Duża liczba stron początkowo wydawała mi się trudnym wyzwaniem, natomiast w trakcie czytania odkryłam, że coraz bardziej zagłębiając się w losy bohaterów, każde słowo zawarte w książce okazało się być ważne i potrzebne. Kolejne strony absorbują czytelnika na dobre. Autorka w swojej powieści dużą część przeznacza na opisy krajobrazu, dzięki czemu swoją wyobraźnią przenosimy się w...

Kominek | 2016-10-27
Przeczytana: 29 listopada 2016

Książka pod Patronatem

2 listopada, swoją premierę wydawniczą ma powieść pióra Renaty L. Górskiej nosząca tytuł Gdy ucicha noc. Książkę wprowadza do sprzedaży Wydawnictwo Replika, a ja po raz kolejny bardzo dziękuję za zaufanie. W wirtualnej przestrzeni Kominka na FB jeszcze przez jakiś czas będzie do zdobycia, a bez wątpienia warto o nią powalczyć.

Czytam wykorzystując każdą wolną chwilę i choć wciąż jestem dalej, niż bliżej już mogę powiedzieć, że zaskakuje i przykuwa uwagę. Autorka zabiera nas na daleką północ, na chłodne pozornie pozbawione blasku tereny Bretanii.

To nowe miejsce na ziemi dla Nadii wydaje się wprost wymarzone. Początkowe uprzedzenia równie szybko znikają jak się pojawiły. Pojawia się szansa na spokój ducha, na uporządkowanie chaosu, na nowe, wartościowe znajomości.

Drażniący przez moment styl pisania autorki dosyć szybko stał się atutem tej książki. W umiejętny sposób wprowadza czytelnika w sam środek życia bohaterów malując wokół nich zjawiskowo...

asia_33 | 2016-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2016

Czy można odnaleźć szczęście w deszczowej Bretanii?? Okazuje się że tak.
Wciągająca,wielowątkowa powieść o miłości,szczęściu.Polecam!

MoznaPrzeczytac | 2017-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2017

Chyba każdy z nas poszukuje tego swojego właściwego miejsca na ziemi. W każdym drzemie niespokojny głód odkrywania ludzi i tego co nas otacza. To książka, która budzi w sercu wyjątkowe refleksje i pozwala w otoczeniu szumu morskich fal i spojrzeniu na życie bohaterów, zastanowić się nad swoją własną drogą. "Gdy ucicha ocean" to powieść, w której każdy może odnaleźć cząstkę siebie i wspólnie razem z bohaterami zmierzyć się z problemami jakie stawia im życie.

Pełna recenzja książki na stronie:

Kaga | 2016-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2016

//Opinia do przeczytania również na: http://kaginbooks.blogspot.com/2016/12/38-gdy-ucicha-ocean-renata-l-gorska.html

Gdy mówimy o Bretanii, co nam się kojarzy, jako pierwsze? Francja. A potem, jeśli już geograficznie nieco umiejscowimy, w którym miejscu mapy znajduje się ten region, możemy próbować powiedzieć coś więcej. Dobrze, jeśli uda nam się powiedzieć, że leży nad Adriatykiem!
Na szczęście, pani Renata L. Górska w swej niezwykle ciepłej, lekkiej i przyjemnej książce szybko śpieszy rozwiać nasze problemy z geografią regionalną... i nie tylko nią! "Gdy ucicha ocean" - jest pozycją niezwykłą i warto po nią sięgnąć, nawet, jeśli nie jest się zwolenniczką obyczajowych książek. Za to pokazuje masę odcieni uczuć, które może nie wycisną nikomu łezki z oka (mi przykładowo nie wycisnęły), ale z pewnością umożliwią zatrzymanie się i zastanowienie nad wszystkim.
Większość osób pragnie spokojnego miejsca na ziemi — ten fakt jest niezaprzeczalny. Podobnie sprawa ma się z Nadią — główną,...

Usia | 2016-11-03

Pani Renata L. Górska i tym razem mnie nie zawiodła! Na świeżo po lekturze jestem poruszona, zachwycona i marzę, by pojechać do Bretanii...