Cztery strony miłości

Wydawnictwo: Replika
literatura polska
Ag2S

Łucja jest 42-letnią nauczycielką muzyki. Jeszcze trzy lata temu była najszczęśliwszą osobą pod słońcem. Trafiła się jej miłość, jaka się nie zdarza. Wyjątkowy mężczyzna postanowił zawalczyć o nią z całym światem. Jednak, po krótkim czasie, mąż z dnia na dzień wyprowadził się ze wspólnej sypialni i podzielił resztę mieszkania na pół. Łucja, chcąc nie chcąc, godzi się na taką sytuację, ponieważ sprawę komplikuje budowany dom i zaciągnięty na niego kredyt.

Czy Łucja w końcu dowie się, dlaczego mąż się od niej odsunął? Co stanie się z domem, który miał być zwieńczeniem marzeń o wspólnym życiu? I wreszcie. Kim był, a może jest tajemniczy Szymon, któremu Łucja poświęca tyle ciepła w swoich wspomnieniach?

Najnowsza powieść Joanny Sykat rozbudza ciekawość, intryguje, wywołuje emocje. Jest to przepięknie opisana historia skomplikowanych relacji międzyludzkich.
Serdecznie polecam – Edyta Świętek

źródło opisu: http://www.replika.eu/index.php?k=ksi&id=624

źródło okładki: http://www.replika.eu/index.php?k=ksi&id=624

Agniolek | 2019-05-01
Przeczytana: luty 2019

Piękna opowieść o miłości i jej trudach, o relacjach międzyludzkich i konsekwencjach braku dialogu. Z jednej strony mąż, który z nieznanego powodu z dnia na dzień odsunął się od żony, a z drugiej tajemniczy Szymon, który tak dużo zmienił w życiu Łucji.
Wspomnienia bohaterki i teraźniejsze życie przeplatają się ze sobą, co może stanowić pewną trudność w odnalezieniu się w całej opowieści. Jednak jest pewien moment, po którym chciałoby się wrócić i zacząć czytać jeszcze raz, inaczej patrząc na poszczególne wydarzenia. Książka bardzo refleksyjna, wzruszająca.

Internetowa_cela | 2018-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2018

Nie znam wcześniejszych dokonań autorki.

Nie miałem przyjemności czytać tego, co być może mogłoby mnie równie mile zaskoczyć, jak stało się to teraz.

Nie wiem, jaki klimat miały Wszystko dla Ciebie, czy może Jesteś tylko mój, ale wiem i mam świadomość, że Cztery strony miłości swym klimatem bez wątpienia zaskoczą nawet wybrednego czytelnika.

Przyznam się, że po raz kolejny postawiony w ciemno los przyniósł mi w rewanżu powieść, która zaskoczyła i onieśmieliła mnie bardziej, niż mógłbym zdawać sobie z tego sprawę. Za nami „Nie znam”, „Nie miałem” i „Nie wiem”, to nie jest już istotne, bo teraz, kiedy znam i wiem, jaką dawkę emocjonalną ukryła w swej powieści Joanna Sykat jej Cztery strony miłości zasługuję na aplauz i uznanie, a także głęboki ukłon.

Od zawsze początkowe pięćdziesiąt stron stanowi dla mnie być albo nie być dla danej książki, choć czasem wystarczy tych stron znacznie mniej, aby przekonać się o rzeczywistej wartości dzieła, z którym mam przyjemność się zmierzyć. W...

justynka1987 | 2018-01-31

Książka bardzo prawdziwa i taka na czasie. Uzmysławia nam jak ważny jest dialog między ludźmi. Dziś w dobie telefonów komórkowych, internetu itd. tym bardziej powinniśmy zwracać uwagę na to, aby jak najwięcej poświęcać uwagi i czasu drugiej osobie. Autorka dobitnie pokazuje czytelnikowi jak łatwo można przekreślić wspólne plany, marzenia a przede wszystkim zmarnować czas na miłość i bliskość z ukochaną osobą.

Smutna, chociaż jakaś iskierka nadziei się tli...
A wszystko to z niedomówień, a właściwie braku rozmowy...
Nieprzewidywalna, bardzo wzruszająca, prawdziwa.
Kochają się, ale jego domysły wysnute z czegoś tam doprowadzają do podziału. Nie mogą żyć ze sobą i bez siebie.
Podobała mi się, bardzo :)

Monika | 2017-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2017

Liryczna powieść?, w której o swoich przeżyciach, uczuciach i emocjach opowiada nam Łucja, główna bohaterka. Dzięki jej wspomnieniom cofamy się do trzy lata wstecz i jesteśmy świadkami rodzącej się miłości.
wtedy i dzisiaj ...
Złudne wyobrażeniach, apatia, trudne relacje, rozgoryczenie. Autorka nie przebiera w słowach, nie ubarwia, nie koloryzuje. Tu zobaczysz, jak niewiele trzeba, by stać się sobie obcym. To powieść prawdziwa aż do bólu, bo uświadamiająca nam, że ludzie nie potrafią ze sobą w ogóle rozmawiać, nie umieją nabrać odwagi, by się przed drugim otworzyć, zapytać.

Jest to moja druga powieść przeczytana prze ze mnie autorki Joanny Sykat "Cztery strony miłości" opowiadająca historię 42-letniej Łucji nauczycielki muzyki, ma u swego boku kochającego męża,oparcie w nim. Jeszcze trzy lata temu była najszczęśliwszą kobietą pod słońcem. Trafiła się jej największa miłość, która rzadka się zdarza.
Wyjątkowy,przystojny mężczyzna postanowił zawalczyć o nią z całym światem.Nic takiego nie zapowiadało, że po tak krótkim czasie z dnia na dzień wyprowadził się mąż Łucji z ich wspólnej sypialni chcąc podzielić swoją resztę mieszkania na połowę. Chcąc, nie chcąc Łucja godzi się na taką zaistniałą sytuację, ponieważ sprawę komplikuje budowany dom i zaciągnięty na niego kredyt. Łucja wybiera melancholijne, spokojne utwory uczy swoich uczniów w szkole muzycznej do każdego ma podejście. Gdy poznaje Szymona świat kobiety wywraca się do góry nogami, spotykają się oni często, między dwojgiem jest chemia, wielkie uczucie, które się rodzi między nimi.

Czy Łucja do...

Joanna Sykat ma w swoim dorobku literackim już kilka powieści. „Cztery strony miłości” jest drugą spośród nich, z jaką miałam okazję jak dotąd się zapoznać.

Autorka opowiedziała w niej historię miłości, która nie jedno ma imię, a jej oblicz jak się okazuje jest równie wiele… Poznajemy 42-letnią nauczycielkę gry muzyki, która jeszcze całkiem niedawno była najszczęśliwszą kobietą pod słońcem, mając przy swoim boku mężczyznę będącego ucieleśnieniem jej najskrytszych pragnień.

Aktualnie małżeństwo Łucji przechodzi poważny kryzys, jej mąż zamkną się w sobie i oddalił od kobiety, dzieląc na pół wspólne mieszkanie z niewyjaśnionych dla Łucji powodów…

Opowieść Łucji snuta jest dwutorowo, jedną jej perspektywę stanowią wspomnienia z przeszłości, drugą natomiast obraz teraźniejszości, która obecnie jest udziałem bohaterów.

Jest to historia o potrzebie kochania i bycia kochanym, jaką nosi w sobie każdy z nas.

Autorka poruszyła w niej bardzo wiele ważnych, a zarazem delikatnych kwestii,...

izabela81 | 2017-03-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017 rok
Przeczytana: 01 marca 2017

Ile stron ma miłość? Czy ktoś się nad tym zastanawiał? Pewnie tyle, ilu ludzi i ich historii miłosnych.

"Miłość ma wiele stron. Nie dwie, nie trzy i nie cztery. Tych miłości, tych jej twarzy jest tyle, ilu ludzi na świecie."

Poznajemy 42-letnią Łucję - nauczycielkę muzyki i mężatkę. Jej małżeństwo przechodzi kryzys. Mąż z dnia na dzień wyprowadza się ze wspólnej sypialni i dzieli resztę mieszkania na pół. Łucja nie ma wyboru, godzi się na zaistniałą sytuację ze względu na zaciągnięty kredyt na budowę wymarzonego domu. Co jest przyczyną tego, że mąż się od niej odsunął? Co będzie ze wspólnie budowanym domem? Poza tym Łucja wciąż wraca wspomnieniami do tajemniczego Szymona. Kim on dla niej jest?

"Ja - pewna bezpiecznej granicy swojego wieku i niebojąca się dotyku tyle lat młodszego od siebie mężczyzny. Szymon - spokojny i nieuciekający wzrokiem - sprawiał wrażenie przyjaciela, do którego mogłam zawsze pójść z każdym problemem."

Łucja poznaje młodszego od siebie mężczyznę....

eduko7 | 2017-02-12
Przeczytana: 11 lutego 2017

Troszkę zmyliła mnie okładka. Liczyłam na coś bardziej optymistycznego. Po wcześniejszej lekturze chciałam trochę uciec od trudnych tematów. A jednak nie udało się. Autorka porusza ważne problemy, zaufanie, brak wiary w samego siebie, stereotypy itp. Muszę chyba z większym dystansem spojrzeć na tę lekturę.

książkowelove | 2017-02-08

No cóż, może nie są to wyżyny literatury, ale lekka i przyjemna powieść do przeczytania w jeden wieczór.
Z pewnością piękne jest jej przesłanie, by rozmawiać ze sobą i wspólnie pokonywać wszelkie trudności. Brak dialogu prowadzi do rozpadu najlepszego związku. Zawód bohaterki, która jest nauczycielką jest mi bliski, więc klikam dodatkowy plusik. :)