Szczęście pod stopami

Replika
2020-07-07
2020-07-07
literatura polska

Zamysł książki dobry, jednak zbyt długo opisywane wątki poboczne. Dla mnie akcja wręcz w żółwim tempie.

Oj dawno mnie tak książka nie wciągnęła jak ta

Oj dawno mnie tak książka nie wciągnęła jak ta

1984

Zaczęło się nawet dobrze, ale im dalej w las, tym było słabiej i słabiej...
Największy grzech tej książki? Jej rozpiętość. Całość śmiało można skrócić o połowę. Za dużo nijakich opisów i dialogów. Po drugie, postaci, szczególnie te drugoplanowe są przerysowane i komiczne. Mam na myśli Romę. Pati i Julitę. Przez nie ma się ochotę rzucić książkę w kąt. Do tego wady głównej bohaterki, która nie robi zbyt dobrego wrażenia. Postać Moniki jest nudnawa, i nie przyciąga czytelnika. Historia miała nawet pewien potencjał, ale rozmył się on wśród tylu nijakich stron tej powieści. Można przeczytać, ale czy warto tracić czas?

Zaczęło się nawet dobrze, ale im dalej w las, tym było słabiej i słabiej...

Bardzo pozytywna i optymistyczna powieść obyczajowa, w której autorka - na przykładzie z życia Moniki - udowadnia, że zawsze warto marzyć, oczekiwać zmian na lepsze i wierzyć w miłość, bo nigdy nie wiadomo, kiedy i gdzie los obdarzy nas tym, co najlepsze. W powieści ważną rolę odegrała podarowana przez ekscentryczną przyjaciółkę ... wycieraczka pod drzwi z nadrukiem trzech par stóp: męskich, damskich i dziecięcych.

Nie wiem dlaczego ale coś nie pasuje mi w tej historii. Fabuła wlecze się niemiłosiernie.
Monika, główna bohaterka irytuje mnie swoim zachowaniem.
Postacie drugoplanowe są przerysowane, wręcz komiczne i opisane w groteskowy sposób.
Autorka bardzo często przywołuje wspomnienia głównej bohaterki, które są po prostu nudne i powtarzalne.
Książka do mnie nie trafiła 🤷. Cieszę się że dotrwałam do końca.

Monika, główna bohaterka irytuje mnie swoim zachowaniem.
Książka do mnie nie trafiła 🤷....

Historia wzruszająca,mądra
głównej bohaterki Moniki kobiety,która opiekuje się swojej siostry córką.
Monika ma nadzieję jeszcze,że uda się założyć rodzinę,do końca nie czuje się szczęśliwa i spełniona w życiu.
Kiedy kobiety przewrotny los na jej drodze mężczyznę,zburzył Moniki cały spokój nie ufa mu.
Pod wrażeniem jestem książki tak pięknie napisanej,emocje towarzyszyły mi z każdym rozdziałem czytanej powieści.
Pisarki pióro bardzo dobre,to moje czwarte spotkanie z Panią Renatą.L.Górską ciekawe,wyjątkowe.
Oczarowana i wzruszona jestem tą książką cudowną,zachwyca mnie.

Historia wzruszająca,mądra
głównej bohaterki Moniki kobiety,która opiekuje się swojej siostry córką.
Pod wrażeniem jestem książki tak pięknie napisanej,emocje towarzyszyły mi...

Bardzo przyjemna książka, czytanie nie dłużyło się, choć książka jest dość obszerna. Dobry język, fajna akcja - to atuty tej powieści. Jedyne co mnie irytowało w książce to - jawnie niesprawiedliwy wg mnie - podział bohaterów na negatywnych czy pozytywnych w zależności od przekonań religijnych czy światopoglądowych.

Czy można odnaleźć szczęście w nietypowym układzie? Okazuje się że tak. Wciągająca, nie oczywista powieść o miłości i przyjaźni.Polecam!

Duża liczba stron początkowo wydawała mi się trudnym wyzwaniem, natomiast w trakcie czytania odkryłam, że coraz bardziej zagłębiając się w losy bohaterów okazało się to być ważne i potrzebne. Kolejne strony absorbują czytelnika na dobre. Bardzo podobało mi się, że w książce zostały poruszone tematy z którymi każdy z nas zmaga się na co dzień. Problemy w pracy, przyjaźń a także nieprosta miłość. Zakończenie niby przewidywalne, a jednak jest i zaskoczenie.

Według mnie ta książka jest głównie o odbudowywaniu własnego poczucia wartości, co dorastając bez miłości nie jest proste, ale warto próbować. Polecam ją miłośnikom niebanalnych powieści obyczajowych i dobrej polszczyzny.

• Ebooki
  • Przeczytane 2020

Dodaj cytat z książki Szczęście pod stopami