Nie ma jak w domu

Seria: Diament
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
No place like home
837469310X

Dziesięcioletnia Liza Barton przypadkowo zastrzeliła matkę. Chociaż została uniewinniona przez sąd, gazety zrobiły z niej bezwzględną młodocianą morderczynię. Wówczas przybrani rodzice zmienili dziewczynce imię na Celia, aby w przyszłości nie była kojarzona z zabójstwem. Po latach Alex Nolan, drugi mąż Celii, kupuje jej na urodziny dom w Mendham, w stanie New Jersey –, dziwnym zbiegiem okoliczności ten sam, w którym kiedyś doszło do tragedii. Nagle zaczynają pojawiać się znaki świadczące, że w pobliżu jest ktoś, kto zna tajemnicę młodej kobiety. A kiedy w okolicy zostaje popełnione brutalne morderstwo, pierwszą podejrzaną jest Celia..

Magdalena Sermet | 2018-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2018

Historia bardzo przewidywalna. Bohaterowie płascy. Książka napisana poprawnie, schematycznie. Czyta się szybko ale bez przyjemności.

golteria | 2018-07-24
Przeczytana: 03 czerwca 2017

bardzo dobra, nawet mi nie przeszkadza, że zbieg okoliczności jest tak nieprawdopodobny. A niech sobie będzie i już - właśnie fajnie, może i coś takiego się od czasu do czasu ludziom przydarza!

jola79 | 2018-05-20

bardzo fajnie napisana książka. Na początku trochę było nudo, ale z każdą kartką napięcie rosło, aż na końcu bomba wybuchła.

malg0rzatka | 2017-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2017

Zakończenie trochę naciągane, ale nie jest zła.

Wspaniała, bardzo poruszająca lektura. Pełna napięcia akcja; ciekawość co będzie dalej towarzyszy nam na każdej stronie. Książka zmusza do refleksji i ukazuje, że naprawdę nigdy nie należy nikogo osądzać po pozorach, nie znając jego historii...

Batgirl | 2017-05-23
Przeczytana: 20 maja 2017

Lekka, przyjemna historia, idealna na gorące popołudnia, niewymagająca, jednak autorkę nieco poniosło z zakończeniem - ostatni akapit to karuzela śmiechu..

Terry1001 | 2017-05-12

Świetna i trzymająca w napięciach książka

Olinka | 2017-01-27

Czytając książkę byłam przekonana, że morderca jest tylko jeden i zakończenie mnie zaskoczyło, co jest dużym plusem. Oczywiście ślub Lizzy z prokuratorem trochę mi nie pasuje. Zdecydowanie wolałabym, żeby książka skończyła się rozwikłaniem zagadki, niekoniecznie z aż tak szczęśliwym zakończeniem, że wszyscy od razu odwiedzali Lizzy z kwiatami a ona poślubiła prokuratura, który od początku wierzył w jej niewinność. Takie zakończenie jak w filmach romantycznych. Wolę czuć lekki niedosyt. Ogólnie książka mi się podobała i na pewno sięgnę po kolejną tej autorki :).

Aleksandra | 2014-09-05
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki

Czytałam lepsze książki tej autorki...

Czarnoskrzydła | 2014-08-04
Przeczytana: 01 sierpnia 2014

Powrót do domu z dzieciństwa po wielu latach cofa czas i wydarzenia.jednak ludzie i zbrodnie nawet po latach zostają tacy sami