Virtualo -50% thriller

Deck the Halls
837337261X
porwanie, detektyw, zakładnik
dona

Mary Higgins Clark, amerykańska królowa suspensu, i jej córka, autorka bestsellerów Carol Higgins Clark, po raz pierwszy połączyły siły, by stworzyć błyskotliwą i ekscytującą opowieść o skomplikowanej intrydze osnutej wokół porwania, które odbywa się w bożonarodzeniowej scenerii. Trzy dni przed świętami Bożego Narodzenia w Nowym Jorku zostaje uprowadzony dla okupu Luke Reilly, bogaty...

Trzy dni przed świętami Bożego Narodzenia w Nowym Jorku zostaje uprowadzony dla okupu Luke Reilly, bogaty przedsiębiorca pogrzebowy. Wraz z nim zakładniczką porywaczy staje się jego pracownica Rosita, wychowująca samotnie dwóch małych synków. Śledztwo w sprawie ustalenia tożsamości przestępców i miejsca przetrzymywania zakładników prowadzi policja i FBI; pomaga też córka Luke'a, Regan - licencjonowany prywatny detektyw, oraz starsza pani Alvirah Meehan, znana od dawna jako odnoszący błyskotliwe sukcesy detektyw amator. Zrozpaczona żona Luke'a, Nora, słynna autorka powieści kryminalnych, przebywająca po złamaniu nogi w szpitalu, nie podejrzewa nawet, jaką rolę w porwaniu odegrała jedna z jej książek...

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Kryminał dobry, przyjemny, czyta się lekko i szybko. Sama intryga nie jest specjalnie skomplikowana, wręcz podana jak na tacy, ale nie umniejsza to w żaden sposób jakości tej książki.
Polecam.

Basia Siedlecka | 2015-05-23
Na półkach: Przeczytane, Audiobook
Przeczytana: 23 maja 2015

Ciekawa, czyta się szybko, ale nie ma zaskakującego zakończenia.

Bożena | 2012-09-13

Do książki podeszłam z dużą dozą rezerwy, gdyż nie wszystkie pozycje Mary Higgins Clark mnie zachwyciły, a ta, jako napisana w duecie z córką, wzbudziła trochę moja nieufność. I muszę przyznać, że zostałam zaskoczona.
"Przybierz dom swój ostrokrzewem" to powieść napisana lekkim i dobrze przyswajalnym językiem. Czyta się ją szybko, wciąga, może nie od pierwszej strony, ale z pewnością do jednej z ostatnich. Może tylko odrobinę idylliczne zakończenie wywołuje odrobinę irytacji w czytelniku.
Najciekawsze dla mnie były postaci dwóch porywaczy-nieudaczników, w szczególności gadatliwego Peteya, którego zachowanie oraz uwagi setnie mnie ubawiły.
W skrócie- powieść warta polecenia, choć nie należy do odkrywczych i trąci troszkę banałem.

Małgorzata | 2017-06-08
Przeczytana: 06 czerwca 2017

Niestety nie zachwyca, nic skomplikowanego, Czyta się szybko, wszystko jest oczywiste.

eMM | 2018-06-14
Przeczytana: 2013 rok