Dogrywka

Nowy Świat
2009-01-01
2009-01-01

Okładka książki Zabójczy spadek uczuć Katarzyna Gacek, Agnieszka Szczepańska
Zabójczy spade... Katarzyna Gacek, Ag...
Okładka książki Zielony trabant Katarzyna Gacek, Agnieszka Szczepańska
Zielony trabant Katarzyna Gacek, Ag...
Okładka książki Dogrywka Katarzyna Gacek, Agnieszka Szczepańska
Dogrywka Katarzyna Gacek, Ag...

Chichotliwa obyczajówka udająca kryminał, choć trup jest.

Chichotliwa obyczajówka udająca kryminał, choć trup jest.

1964

Nie mogłam się powstrzymać i od razu sięgnęłam po kontynuację "Zabójczego spadku uczuć". Tym samym zapewniłam sobie lekturę poprawiającą nastrój.
Zwyczajne, skrajnie różne bohaterki i ich niecodzienne przygody. Sercowe rozterki. Trup. Przedstawiciele prawa. I ta zaskakująco dynamiczna końcówka. Krótko mówiąc: „dzieje się”. A że całość jest przedstawiona w lekkim tonie, to i czyta się przyjemnie i szybko.

Przyjemny, nawet zabawny, lekki kryminał. Miło i szybko się czytało :)

Przyjemny, nawet zabawny, lekki kryminał. Miło i szybko się czytało :)

Fajna, lekka i przyjemna - oczywiście nie jest to jakieś przełomowe odkrycie literackie, ale jak na książkę rozrywkową, świetna. Uśmiałam się serdecznie i postawiłam na półeczce - "na smutne dni" - zaraz obok Chmielewskiej.

Podobna do wczesnej Chmielewskiej, a jednak jej nie dorównuje. Jedna z tych na wakacje czytanych lekko łatwo i przyjemnie przy kieliszku wina lub kawy. Zero zastanowienia, kombinowania i adrenaliny, a jednak polecam dla czystej przyjemności czytania. Niestety z wiekiem coraz mniej jest książek, które się czyta z przyjemnością, lub/i które wciągają. Tym bardziej doceniam lekkie pióro obu autorek i na pewno sięgnę po ich następne książki oczekując mile spędzonego czasu

Beata i Monika znowu akcji...
Tym razem afera jest troche grubsza zahacza nawet o " kolczatkowe" zatrzymanie auta w Kołbaskowie.
Jest trup.. Policja.. Prywatny detektyw.. Ekstra samochody pościg... Porwanie i anonimy czyli cala plejada wydarzeń i do tego lekki styl autorek i chronologia.. Daja na finiszu całkiem fajna kryminalna lekka przygode :-) Polecam.

Beata i Monika znowu akcji...

Beata zajmuję się firmą budowlaną pewnego dnia dostaje anonim, że mąż ją zdradza - trzeba to sprawdzić z pomocą przychodzi przyjaciółka. Na budowie ginie człowiek - zaczynają się kłopoty, a panie ładnie chcą pominąć policję, by sprawę wyjaśnić - tylko ktoś ma inne plany. Kryminał trochę wesoły choć końcówka daje do wiwatu naszym bohaterom - świetnie się czyta

Komediowy kryminał duetu Gacek & Szczepańska bardzo mi się spodobał, przeczytałam go w dwa dni. Były tu momenty sensacji, kryminału, humoru, trochę zawirowań damsko-męskich, a zakończenie jak w filmie akcji. Sposób narracji i język też na plus, proste, nieskomplikowane. Czysty relaks. Polecam

Nie wiem skąd taki tytuł ale ogólnie szybko się czyta i aż dziw czasem jakie pomysły mają bohaterki

Bardzo udana kontynuacja, na równie dobrym poziomie co pierwszy tom. Kilka nieścisłości w tekście to pewnie wynik pisania tekstu przez dwie osoby, ale całość warta polecenia.

• Gacek Katarzyna
  • Kryminał/Thriller/Sensacja