Marianna | 2017-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2017

Komediowy kryminał duetu Gacek & Szczepańska bardzo mi się spodobał, przeczytałam go w dwa dni. Były tu momenty sensacji, kryminału, humoru, trochę zawirowań damsko-męskich, a zakończenie jak w filmie akcji. Sposób narracji i język też na plus, proste, nieskomplikowane. Czysty relaks. Polecam

witcherrie | 2014-09-23
Przeczytana: 23 września 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Mój pierwszy kryminał. I zaczęłam na pewno od dobrej lektury!
Po pierwsze.
Trzymał w napięciu odkąd były te dziwne spotkania nieznajomego z detektywem. Podejrzewałam tego dziwnego Borysa, ale to nie jest on.
Po drugie.
Książka była pisana prostym i żartobliwym językiem. Lubię pozycje, w których nie muszę się specjalnie zastanawiać o co w tym zdaniu chodzi.
Po trzecie.
Gorąco polecam!!!

BeataT | 2017-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2017

Beata zajmuję się firmą budowlaną pewnego dnia dostaje anonim, że mąż ją zdradza - trzeba to sprawdzić z pomocą przychodzi przyjaciółka. Na budowie ginie człowiek - zaczynają się kłopoty, a panie ładnie chcą pominąć policję, by sprawę wyjaśnić - tylko ktoś ma inne plany. Kryminał trochę wesoły choć końcówka daje do wiwatu naszym bohaterom - świetnie się czyta

kamyk576 | 2014-07-30

Fajna książka, szybko się czyta :)
Ilość stron : 298

Polecam !

zeida | 2014-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2014

Książka typu: przeczytałam, pośmiałam się i zapomniałam.

ArtMagda | 2015-12-03

Najnowsza powieśc żeńskiego duetu Gacek&Szczepańska, to kolejne perypetie przesympatycznych przyjaciółek Beaty i Moniki, które poznaliśmy w "Zabójczym spadku uczuc". Książka dokładnie taka, jakiej się spodziewałam. Miło się nie rozczarowac :)

Będę się powtarzac, bo już we wcześniejszych recenzjach książek tych autorek podkreślałam, że czyta się je lekko i przyjemnie, ale to naprawdę bardzo dobra i niezwykle relaksująca lektura. Kolejne strony pochłania się błyskawicznie, historia zapętla się i w efekcie trudno oderwac się od książki. Muszę przyznac, że autorki wiedzą doskonale, jak przyciągnąc czytelnika, jak zainteresowac go ciekawą intrygą i jak podtrzymac w napięciu do samego końca powieści. Zupełnie nie rozumiem natomiast, jak udaje się im pisac na dwa głosy (czy raczej dwa pióra) historię tak spójną i jednolitą pod względem stylistycznym i językowym. Obecności dwóch autorów kompletnie się nie odczuwa, a to już duży plus (i znów się powtarzam...).

Jeżeli zatem szukasz...

LenaU | 2013-04-26
Przeczytana: lipiec 2008

Szybko się czyta. Lekka, szybki kryminał. Akcja zakreślona pospiesznie, jakby autorki chciała skonczyć książkę zanim wyjdą na odpowiedniej stacji metra. Po przeczytaniu odkłada się książkę na półkę i tyle.

Agaaa006 | 2013-08-19

Dwie przyjaciółki Beatka i Monika. Dwóch tajemniczych mężczyzn, a może i trzech? Dwie opiekunki do dzieci, jedna podejrzana, druga jeszcze bardziej. No i dziecko. Uroczy kochany chłopczyk. Jest jeszcze super samochód i jego właściciel, z wypasionym zegarkiem i charakterystycznym sygnetem na palcu.
Beata prowadzi firmę, którą to pomaga jej prowadzić Zbyszek, bo jak twierdzi dzięki niemu jeszcze funkcjonuje i utrzymuje się na rynku.
Szczęśliwa żona Andrzeja, oraz mama Jędrusia. Szczęście rodzinne zostanie zburzone, a wszystko za sprawą listu, oczywiście anonimowego. Beci świat legnie w gruzach, co gorsza fakty będą składały się jasno i wyraźnie na niekorzyść męża. Na szczęście sprawy w swoje ręce weźmie Monika, nie wiedząc jak bardzo przysłuży się bliskiej koleżance. Ale to będzie później...na razie jesteśmy na etapie zdrady i udowadniania winy Andrzejowi.
W dodatku jest jeszcze złamane serce Zbyszka
i niewzruszona na jego uczucia Monia, która to twierdzi,a może wmawia sobie,że...

książek: 1904
dorka | 2011-07-11
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 11 lipca 2011

Ciąg dalszy "Zabójczego spadku uczuć". Książka z gatunku łatwych i przyjemnych, "komediowy kryminał". Szybko się czyta, wartka akcja, dobre zakończenie. Fajna rozrywka na deszczowy letni dzień.

Ewa | 2012-06-05
Przeczytana: 04 marca 2011