Precz z brunetami!

Wydawnictwo: Replika
literatura polska
Ag2S

Powieść kryminalna z wątkiem romansowym, odwołująca się do tradycji polskiego kryminału komediowego dwie przyjaciółki na tropie przestępczej afery i podejrzanych brunetów. Wszystko przez brunetów! Madzia ma do nich wyjątkowe szczęście. Najpierw z jej mieszkania znika w tajemniczych okolicznościach jeden z nich, później w jej życiu pojawia się kolejny. Tu nikt nie jest tym, kim wydaje się...

Wszystko przez brunetów! Madzia ma do nich wyjątkowe szczęście. Najpierw z jej mieszkania znika w tajemniczych okolicznościach jeden z nich, później w jej życiu pojawia się kolejny. Tu nikt nie jest tym, kim wydaje się być. No, chyba że pewien blondyn, który wie o wiele więcej, niż się do tego przyznaje. Dzięki mężczyznom i rozbrajającej naiwności Madzia znajduje się nagle w samym centrum przestępczej afery, którą usiłuje rozplątać w zupełnie nietypowy sposób. Marta Obuch woli napisać dwustustronicową książkę, niż mówić o sobie. Urodziła się i nie umiera dzięki pisaniu (gdyby nie pisała o aferach kryminalnych, pewnie by je rozpętywała). Żyje, czytając i robiąc zdjęcia. Odżywa, tworząc wiersze. Ponadto pichci i spotyka się z ludźmi, którzy ją fascynują.

źródło opisu: http://www.replika.eu/

źródło okładki: http://www.replika.eu/

beataj | 2014-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2014

Po lekturze poprzedniej książki p. Obuch (Łopatą do serca) bardzo chętnie sięgnęłam po kolejną, z nadzieją na równie dobrą zabawę. I znów była akcja z bandytami, przystojny gość ją rozwiązujący oraz inteligentna, choć specyficzna para babek - jedna gapowata, a druga zołza. Niestety, mimo że było wesoło, sympatycznie, a momentami nawet śmiesznie, to nie udało się sięgnąć wysokiej poprzeczki. Ciut zabrakło, czegoś w niej było za mało albo za dużo, w każdym razie poprzednią łyknęłam, a ta się trochę ciągnęła :(

bewelka86 | 2014-03-15
Przeczytana: 14 marca 2014

"Precz z brunetami" to druga książka Marty Obuch, jaką czytałam. Po świetnym "Miłość, szkielet i spaghetti" spodziewałam się równie dobrego poziomu tej ksiażki. I muszę przyznać, że się nie zawiodłam.

Historia opisana jest w sposób zabawny, z dużą dawką całkiem dobrego humoru! Widoczne mocne inspiracje stylem Joanny Chmielewskiej, jednak do pastiszu im daleko.

Czyta się przyjemnie i z rosnącym zaciekawieniem. Wątek kryminalny całkiem nieźle poprowadzony, na dokładkę mamy zaś trochę z romansu i komedii. Całość wypada jak najbardziej korzystnie.

Do tego dwie roztrzepane bohaterki, które na własną rękę próbują wykryć aferę i przy okazji dokonać zemsty na niewiernym eks jednej z nich.

Może trochę za dużo zbiegów okoliczności i wzajemnych powiązań wszystkiego ze wszystkimi, ale jako całość powieść wypada lepiej niż dobrze.

Myślę, że książka spodoba się nie tylko fanom twórczości Joanny Chmielewskiej. Pokuszę się nawet o stwierdzenie, że Marta Obuch może być godną następczynią...

ElViento | 2013-10-24
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 23 października 2013

Bardzo zabawne, ale główna bohaterka - Madzia wnerwiała mnie strasznie!Dokumentna idiotka, dziesięć kretynek, a nie jedna. Głupia jak stado butów i ślepa jak nietoperz. Udało się Autorce wykomponować genialne indywiduum :)

Kanarek | 2014-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2014

Tego mi trzeba było. Historia kryminalna napisana z humorem. W sam raz na chandrę i nie najlepszy nastrój.

Kachusek | 2014-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2014

Świetny kryminałek! Z odpowiednią dawką humoru, lekkim stylem językowym i ciekawą fabułą. Wciąga od pierwszych zdań i nie chce puścić :) Polecam..

AGA | 2013-09-25
Przeczytana: 24 września 2013

Nie można się pomylić kim inspiruje się pani Marta Obuch. Od pierwszych stron czuć niesamowity wpływ Joanny Chmielewskiej, ale to dobrze :D Bardzo cieszę się z tego podobieństwa, ponieważ książki w tym klimacie uwielbiam, a szczególnie zawarty w nich humor. I tak akcja z cytrynówką do tej pory wywołuje mój uśmiech, a to dopiero pierwszy moment z licznych przy których wybuchałam śmiechem. Humor bardzo mi się podobał, kryminał wypadł już nieco gorzej, za dużo tych przypadków i szczęśliwych spotkań. Ale pomijając te niewiarygodności i jego czytało się dobrze. Styl i język jakim posługują się bohaterowie, oryginalny, początkowo strasznie mnie irytował, to znów była Chmielewska ale przesadzona, wręcz karykaturalnie to chwilami wychodziło, ale znów z drugiej strony to waśnie ten styl mnie wciągnął od pierwszych stron w historię, nie sądzę by w innym wydaniu poszło mi to tak łatwo. Główne bohaterki to wykapana Tereska i Okrętka, no prawie wykapane, Tereska i Okrętka jednak trochę bardziej...

Książkąpołapkach | 2013-12-11

Pewnego dnia znika Walduś. Znika bez słowa, jak kamień w wodę. Dla Madzi, jego życiowej partnerki to szok, przecież to była miłość do grobowej deski!. Po chwilowym załamaniu, Madzia, wraz ze swoją przyjaciółką Netą, postanawia odnaleźć zaginionego. Proszą o pomoc agencję detektywistyczną o wiele mówiącej nazwie Bond's Serwis. Teraz nie chodzi już o trwogę Madzi o Waldusia, teraz to urażona kobieca duma bierze górę.
W ten prosty sposób dziewczyny wplątują się w aferę kryminalną, wcale nie małego kalibru. I pomimo pomocy ze strony detektywów oraz policji, postanawiają na własną rękę rozwiązać tajemnicę Waldusia oraz jego kumpli. Oczywiście metody dotarcia do prawdy wołają o pomstę do nieba, ale za to jak zabawnie jest czytać opisy poczynań przyjaciółek. Oczywiście nie brakuje tu porządnego wątku miłosnego, który okrasza dodatkowo powieść.
Jak na debiut pisarski uważam, że książka daje radę. Jest intryga, jest kryminał, jest humor i dowcipne dialogi. Oczywiście nie można jej...

rozoowa | 2013-11-23
Przeczytana: 17 listopada 2013

Jestem zachwycona lekkim piórem, dobrym żartem i totalnym luzem jakich obdarzyła autorka swoich bohaterów. Po takie książki sięgam rzadko, ponieważ gustuję w innych kategoriach, dodatkowo nie zachęca mnie nigdy polskie nazwisko, jednak przeczytałam i ... jestem zachwycona :) Nie pamiętam kiedy ostatnio jakaś książka, tejże kategorii tak mnie porwała, trzyma w napięciu cały czas, wszystko wyjaśnia się na sam koniec, co pozwala wyobraźni pracować razem z każdą kolejną stroną. BARDZO, ale to BARDZO polecam :)

kajtusia | 2013-12-14
Przeczytana: 13 grudnia 2013

Fajnie mi się ją czytało, ani przez chwilę się nie nudziłam, no i przede wszystkim byłam ciekawa rozwiązania sytuacji. Ale Madzi to chyba autorka nie polubiła, żeby zrobić z niej taką idiotkę, masakra:))niby Madzia potrafiła sobie wytłumaczyć każde irracjonalne zachowanie, ale w niektórych momentach po prostu przeginała:)) ale postaci fajnie skrojone i fajnie się ich poznawało. Polecam!

Konwalia | 2011-07-18
Przeczytana: 2010 rok

Świetna powieść wakacyjna! Przezabawna, lekka i przyjemna komedia kryminalna, trzymająca w napięciu, a pomysłowość i wyobraźnia głównej bohaterki nie znają granic!