Miłość na wybojach

2021-07-29
2021-07-29
Komedia kryminalna

Okładka książki Zabójczy spadek uczuć Katarzyna Gacek, Agnieszka Szczepańska
Zabójczy spade... Katarzyna Gacek, Ag...
Okładka książki Zielony trabant Katarzyna Gacek, Agnieszka Szczepańska
Zielony trabant Katarzyna Gacek, Ag...
Okładka książki Dogrywka Katarzyna Gacek, Agnieszka Szczepańska
Dogrywka Katarzyna Gacek, Ag...

Do kryminału to jeszcze bardzo daleko. Tu są elementy kryminału. Główna bohaterka rozchwiana emocjonalnie kobieta właściwie panienka denerwująca jest bardzo.

Mam wrażenie, że książkę pisała licealistka

Mam wrażenie, że książkę pisała licealistka

Przedstawiam Wam komedię kryminalną autorstwa Agi Szczepańskiej pt. "Miłość na wybojach".

Lubicie czytać komedie kryminalne?

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Oficynka

Dwie kuzynki po 30 - tce jadą pociągiem w trasę koncertową, którą organizuje ich kuzyn Jerzy. Obie są na życiowym zakręcie. Jaśmina to dobrze wystylizowana blondynka, po studiach wokalno-estradowych. W ciągu niespełna miesiąca jej życie wywraca się do góry nogami. Po 10 latach rzuca ją facet, kilka dni później nagle traci ukochanego dziadka Stefana, odnawia dawną zażyłość z kuzynką Basią, panią od muzyki. Basia mieszka w kawalerce, wiedzie życie samotnicy. Czy występy z Basią są strzałem w dziesiątkę? Jaśmina była kurą domową Witka, czy da radę zaśpiewać po tylu latach przerwy? Snuje przemyślenia na temat tajemniczej śmierci dziadka i roli w tym Angeli. Stare zapiski dziadka, które wzięła w czasie nocnej eskapady do willi, czekają na rozszyfrowanie, jakie kryją tajemnice? Co zawiera plik fotek ze spinką? Jaśmina chce się wszystkiemu bliżej przyjrzeć, od początku czuje się obserwowana. Za Jaśminą i Basią ciągnie się poważna afera. Czy natrętny Południowiec z hotelu Grand przypadkowo traci życie? Młoda zamożna Angela także nie żyje, jej ciało znaleziono w eleganckim tropikalnym kurorcie. Kim jest Jakub Szmidtt, nowy dziwiękowiec? Z Basią zaprzyjaźnia fotografka z obcym akcentem. Czy to możliwe, że wydarzenia są ze sobą powiązane?

W Szczecinie Jaśka spotyka Janka, dyrektora teatru, poznała go będąc z nim na studiach, byli blisko. Czy jest gotowa znów się zakochać? Jaśka jest zbyt nieudolna, aby rozwikłać tajemnicę. Odurzona trafia do szpitala, ktoś próbuje ją udusić. Zamieszanych w sprawę jest więcej osób. Policja wszystko sprawdza. Z pomocą przyjdzie dawna kumpela Baśki ze szkoły muzycznej, Dorota Nowak, obecnie inspektor wydziału kryminalnego.

"Miłość na wybojach" to przyjemna i lekka komedia kryminalna, pełna zabawnych zwrotów akcji, interesująca. Pokazuje jak życie może nas zaskoczyć i sprawić miłą niespodziankę. Trzeba być ostrożnym, jeśli chodzi o pieniądze i majątek, nie ufać ślepo napotkanym osobom. Zachęcam 🔥 wszystkich do przeczytania książki.

Lubicie czytać komedie kryminalne?

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Oficynka

To raczej w 80% powieść obyczajowa, 5% romansu, 15% wątek kryminalny, który rozwija się pod koniec powieści, na komedię nie starczyło miejsca ;)
Przeczytać można, bo lekkie pióro autorki, a i lekkie napięcie pojawia się pod koniec.
Taki przerywnik między cięższymi pozycjami.

Taki przerywnik między cięższymi pozycjami.

Wyzwanie Styczeń 2022 - Przeczytam książkę z motywem początku

Wyzwanie Styczeń 2022 - Przeczytam książkę z motywem początku

- Muzyka, miłość i afera kryminalna - bo taka właśnie jest powieść "Miłość na wybohach", w której nie brakuje intryg, zabawnych zdarzeń i trupów.
Bohaterki to dwie kuzynki i przyjaciółki, które kiedyś poróżnione, zakopujace topór wojenny na pogrzebie dziadka, który dla jednej z nich pozostawił wcale nie łatwą zagadkę do rozwiązania.

Muzyka również jest wspólnym zainteresowaniem kuzynek, które wyruszają w trasę koncertową. Nie są świadome jak ta trasa odmieni ich dotychczasowe życie.

Polecam !!!

Muzyka również jest wspólnym...

Czytujecie komedie kryminalne? Ja nie pamiętam, kiedy miałam z jakąś przyjemność, aż tu pojawiła się "Miłość na wybojach".

Dwie nie do końca za sobą przepadające kobiety po trzydziestce postanawiają wyruszyć w trasę koncertową po kraju. Początkowe zadowolenie z występów przeradza się w irytację. A za Jaśminą i Basią zaczyna ciągnąć się poważna afera. Ludzie giną jeden po drugim, one śpiewają, a gdzieś blisko czai się podstępne zło. Czy cokolwiek uda się tutaj wyjaśnić?

Aga Szczepańska rozbraja swoją pomysłowością i połączeniem komedii i kryminału. Na dodatek ze świetnie wplecionym wątkiem romantycznym! "Miłość na wybojach" opowiada o ludzkich słabościach, w tym chciwości, zazdrości i zdradzie. To naprawdę dobra książka, przy której miło można spędzić czas. Szalenie spodobało mi się dodanie tutaj uczuciowych kwestii, które nadały całości charakteru i rozczuliły mnie jako czytelniczkę. Jeśli szukacie porywającej lektury na jeden wieczór, to ten tytuł zabierze Was na niezapomnianą przygodę!

Kiedyś najlepsze psiapsióły, jednak zawsze musi nadejść taki moment, że się pokłócą nie wiadomo o co i przez wiele lat nie będą z sobą rozmawiać. Jadnak na pogrzebie dziadka Jaśminy, jakoś tak wyszło, że Jaśmina dogadała się z Baśką i z Jerzym, a potem we trójkę wyruszyli w trasę koncertową. Kuzynostwo nieźle się wkręciło w to całe koncertowanie. Jaśka śpiewała, Baśka grała, a Jerzyk załatwiał im koncerty, noclegi i przejazdy. Jednak ktoś ciągle ich śledził, ktoś ciągle był blisko nich. Jaśmina nawet zaczęła uważać, że to ma jakiś związek z nią i tajemniczym notesem po zmarłym dziadku. Nagle pojawiają się też trupy i próby zabójstwa. Oj dzieje się tu, dzieje! Jednak czy Jaśka ma rację, że jest tutaj coś na rzeczy? Czy tajemnica spadku dziadka jest warta aż takich poświęceń? Dlaczego kuzynostwo teraz, nagle wyruszyło w tę trasę koncertową? No i jak potoczą się dalsze losy bohaterów? Kto dybie na spadek po dziadku?

Tego dowiecie się z książki. Ja dodam tylko, że jest to komedia kryminalna. Jednak dla mnie z komedii było tutaj mega, mega mało. Ale zagadki kryminalne super, wątek bardzo dobrze poprowadzony, cała historia ładnie spięta w super ciekawą całość. Bohaterowie bardzo barwni i ciekawi. No i cieszę się, że końcówka właśnie tak a nie inaczej się skończyła! Zabrakło mi tylko tych śmiesznych wątków jakie w komedii być powinny. Ale to moje zdanie, z którym Wy nie musicie się zgodzić. Przeczytajcie książkę i wyrobicie sobie wtedy własne zdanie. Zachęcam do tego gorąco :)

Całkiem przyjemna lekka, a zarazem zawikłana komedia kryminalna.

Całkiem przyjemna lekka, a zarazem zawikłana komedia kryminalna.

Dla mnie trochę nudna. Ot przeczytana i zapomniana.

Dla mnie trochę nudna. Ot przeczytana i zapomniana.

• Recenzenckie
  • Kryminał,sensacja,thriller