Dynastia z Ravenscar

Cykl: Dynastia z Ravenscar (tom 1)
Wydawnictwo: Świat Książki
The Ravenscar Dynasty
pożar, firma, rodzina
literatura piękna

Dynastia z Ravenscar opowiada o potędze, zdradzie i głęboko skrywanych sekretach. Skomplikowane, dynamiczne i silne postaci prowadzą nas przez tajemnice wielopokoleniowej arystokratycznej rodziny angielskiej. Pewnego zimowego dnia 1904 roku życie rodziny Deravenelów zmienia się nieodwracalnie. Osiemnastoletni Edward otrzymuje wiadomość o śmierci swojego ojca, brata i kuzynów w tragicznym pożarze we Włoszech. Edward i jego kuzyn Neville mają poważne podejrzenia, że ich najbliżsi zostali zamordowani. Przysięgają, że dowiedzą się prawdy, pomszczą zmarłych i przejmą kontrole nad wielką rodzinną firmą, którą od sześćdziesięciu lat zarządzają uzurpatorzy.

źródło opisu: opis okładkowy

virgo123 | 2019-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2019

Strasznie ciężko szło mi czytanie tej książki, może to przez gatunek, a może przez to, że bardzo smutna jest jej treść. Trochę za dużo osób straciło życie, a wszystko przez ludzi, którzy byli zawistni i koniecznie chcieli rządzić, chociaż nie mieli do tego prawa. Końcówka w sumie też nie za wesoła była :P

Violka | 2018-01-31
Przeczytana: 01 stycznia 2005

pożyczona Monice W-B

Wiola | 2017-07-03
Przeczytana: 02 lipca 2017

Sięgając po tę książkę, spodziewałam się zupełnie czegoś innego...Myślałam, że autorka zabierze mnie w świat , którego nie znam ponieważ nie dane mi było urodzić się w czasach, kiedy rozgrywa się powieść. Tymczasem nie odnalazłam w niej zupełnie nic z tamtych czasów. Autorka nie poradziła sobie z przedstawieniem tamtego świata-zwyczajów panujących w 1900 roku ani obyczajów. Czytając powieść czułam się jakby akcja toczyła się w XXI wieku a nie w XIX wieku..
Bardzo się zawiodłam również pod względem całej akcji powieści. NIby książka zaczytana się od tajemniczej śmierci bliskich głównego bohatera, jest ciągnięty wątek (fakt, że w bardzo jak dla mnie trywialny sposób) i nagle akcja ginie-temat umiera zagadki śmierci ojca i brata i nie jest zagadka rozwiązana a wręcz porzucona w głupi sposób:(
Bohaterowie się płytcy, bez charakteru, bez jakiś wyróżniających cech. Wszystko generalnie dzieje się w taki lakoniczny sposób, bez ciągłości jednych wątków z drugimi..
Spodziewałam się po...

forgetmenow | 2017-03-16

Bardzo się zdziwiłam, że książka jest tak słaba (np. w porównaniu do Cavendon) - bardzo przesłodzona w dialogach i opisach, charaktery bohaterów są mocno czarno-białe, całość w odbiorze ciężka. W fabule można wyczuć jakąś sztuczność, coś wymuszonego. Myślę, że to może być po części dlatego, że książka nie została wymyślona zupełnie od zera, a jej elementy/motywy były zaczerpnięte z życia historycznego władcy. Niestety męcząca lektura, choć niewymagająca.

Monika | 2016-09-23
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 23 września 2016

Przeczytałam, ale dopiero pod koniec trochę mnie wciągneła. Praktycznie każda bohater jest rudo-złoto włosym zjawiskowm, zabójczo przystojnym, wysportowanym pełnym cnót dzentelmenem a kobiety to prawdziwie, oszałamiające piękności i boginie mody ...do porzygu...

Polipei | 2016-05-05
Przeczytana: 05 maja 2016

Wyjątkowo nudna, momentami irytująca. Główni bohaterowie niby z charakterem a jednak nijak go pokazują. Nie rozumiem, co kierowało autorką, żeby ciągnąć przez 400 stron nudny wątek rzekomej walki o władzę w firmie i zemsty (ostatecznie niedokonanej) za śmierć ojca, brata, 2 kuzynów i ukochanej. Po 400 stronach prawdziwych męczarni, ostatnie 100 stron podwyższa nieco poziom. Początkowo dobry bohater, niespodziewanie zamienia się w złego i przebiegłego. Jednocześnie rozgrywa się parę wątków: miłosny, historyczny, rodzinnej nienawiści.

nowinka19 | 2015-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2015

Bardzo się rozczarowałam.Liczyłam nie tylko na romans ale i na ciekawa treść a ponad połowa książki to walka o władzew jakiejś rodzinnej firmie.Nie bedę na siłę szukać kolejnych części tej sagi.

Diana Diana | 2014-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2014

Przeczytałam i powiem szczerze, doznałam rozczarowania, myślałam, ze będzie na lepszym poziomie, ogólnie - średnio!

czytamcałyczas | 2014-06-13

Eh,myślałem że autorka zabierze mnie w cudowną podróż w początki XX WIEKU.Że przeżyje,jakoś cudowną historię.
Bo przecież,nie można się nudzić w tych pięknych pałacach.
Już cieszyłem się na wątek kryminalny,ale coś nie bardzo mogłem rozkoszować się czytaniem.
Co dostałem ? Książkę bardzo nie równą,z jednej czytałem bez tchu wytchnienia.A za chwilę,Boże jaka nudna,kiedy się skończy.
Mimo,to mam nadzieję przeczytać kontynuację powieści.

Julia | 2013-08-12
Przeczytana: sierpień 2013

Książka opisująca losy artstokratycznej angielskiej rodziny Deravenelów w początkach XX w. z głównym jej przedstawicielem - młodym, inteligentnym, dobrym i nieprzeciętnie przystojnym - Edwardem. Powieść może i trochę mnie wciągnęła, rzeczywiście czyta się bardzo szybko i przyjemnie (równie szybko umyka z pamięci), na wakacje? Idealna! Wątki romansu, zdrady, walka o władzę, piękne stroje, wykwintne potrawy, bale z przepychem - to największe zalety tej książki, bo niestety nie mogę tego powiedzieć o fabule, języku czy akcji... Pewnie jednak sięgnę po kolejne dwa tomy dalszych dziejów rodu z Ravenscar.