Dynastia z Ravenscar

Wydawnictwo: Świat Książki
The Ravenscar Dynasty
978-83-247-0620-4
pożar, firma, rodzina

Dynastia z Ravenscar opowiada o potędze, zdradzie i głęboko skrywanych sekretach. Skomplikowane, dynamiczne i silne postaci prowadzą nas przez tajemnice wielopokoleniowej arystokratycznej rodziny angielskiej. Pewnego zimowego dnia 1904 roku życie rodziny Deravenelów zmienia się nieodwracalnie. Osiemnastoletni Edward otrzymuje wiadomość o śmierci swojego ojca, brata i kuzynów w tragicznym pożarze we Włoszech. Edward i jego kuzyn Neville mają poważne podejrzenia, że ich najbliżsi zostali zamordowani. Przysięgają, że dowiedzą się prawdy, pomszczą zmarłych i przejmą kontrole nad wielką rodzinną firmą, którą od sześćdziesięciu lat zarządzają uzurpatorzy.

wiejskifilozof | 2014-06-13

Eh,myślałem że autorka zabierze mnie w cudowną podróż w początki XX WIEKU.Że przeżyje,jakoś cudowną historię.
Bo przecież,nie można się nudzić w tych pięknych pałacach.
Już cieszyłem się na wątek kryminalny,ale coś nie bardzo mogłem rozkoszować się czytaniem.
Co dostałem ? Książkę bardzo nie równą,z jednej czytałem bez tchu wytchnienia.A za chwilę,Boże jaka nudna,kiedy się skończy.
Mimo,to mam nadzieję przeczytać kontynuację powieści.

Polipei | 2016-05-05
Przeczytana: 05 maja 2016

Wyjątkowo nudna, momentami irytująca. Główni bohaterowie niby z charakterem a jednak nijak go pokazują. Nie rozumiem, co kierowało autorką, żeby ciągnąć przez 400 stron nudny wątek rzekomej walki o władzę w firmie i zemsty (ostatecznie niedokonanej) za śmierć ojca, brata, 2 kuzynów i ukochanej. Po 400 stronach prawdziwych męczarni, ostatnie 100 stron podwyższa nieco poziom. Początkowo dobry bohater, niespodziewanie zamienia się w złego i przebiegłego. Jednocześnie rozgrywa się parę wątków: miłosny, historyczny, rodzinnej nienawiści.

I Tom Trylogii Deravenel.

Monika | 2016-09-23
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 23 września 2016

Przeczytałam, ale dopiero pod koniec trochę mnie wciągneła. Praktycznie każda bohater jest rudo-złoto włosym zjawiskowm, zabójczo przystojnym, wysportowanym pełnym cnót dzentelmenem a kobiety to prawdziwie, oszałamiające piękności i boginie mody ...do porzygu...

Diana Diana | 2014-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2014

Przeczytałam i powiem szczerze, doznałam rozczarowania, myślałam, ze będzie na lepszym poziomie, ogólnie - średnio!

milenaj | 2012-03-30

I znowu objętościowo gruba lektura. Chyba jestem uzależniona od takich. A właściwie w tym przypadku są to trzy powiesci składające się na jeden cykl. Omówię je razem, bo nie widzę sensu rozdzielania tego, co chcę napisać na trzy wpisy. A mowa będzie o "Dynastii z Ravensacar", "Spadkobiercach z Ravenscar" i "Elizabeth" autorstwa Barbary Taylor Bradford.

Edward Deravenel w wieku dziewiętnastu lat dowiaduje się o śmierci swojego ojca, brata, wuja i kuzyna. Wszystko wskazuje na to, że zostali oni zamordowani podczas podróży biznesowej. Mordercami zaś są ludzie, któezy bezprawnie zarządzają wielką firmą, która powinna być własnością rodziny Deravenelów. Edward wraz ze swoim kuzynem postanawiają doprowadzić do przejęcia swojego dziedzictwa. Pierwszy tom opowiada o drodze do tego celu, następne zaś przedstawiają losy Edwarda i jego potomków uwikłanych w zdrady, intrygi, romanse i walczących o utrzymanie firmy.

Autorka w posłowiu przyznaje się do inspiracji, w tworzeniu swoich...

Julia | 2013-08-12
Przeczytana: sierpień 2013

Książka opisująca losy artstokratycznej angielskiej rodziny Deravenelów w początkach XX w. z głównym jej przedstawicielem - młodym, inteligentnym, dobrym i nieprzeciętnie przystojnym - Edwardem. Powieść może i trochę mnie wciągnęła, rzeczywiście czyta się bardzo szybko i przyjemnie (równie szybko umyka z pamięci), na wakacje? Idealna! Wątki romansu, zdrady, walka o władzę, piękne stroje, wykwintne potrawy, bale z przepychem - to największe zalety tej książki, bo niestety nie mogę tego powiedzieć o fabule, języku czy akcji... Pewnie jednak sięgnę po kolejne dwa tomy dalszych dziejów rodu z Ravenscar.

nowinka19 | 2015-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2015

Bardzo się rozczarowałam.Liczyłam nie tylko na romans ale i na ciekawa treść a ponad połowa książki to walka o władzew jakiejś rodzinnej firmie.Nie bedę na siłę szukać kolejnych części tej sagi.

nectarine | 2011-06-29

Opis niesamowitej wielkość członka Edwarda zniechęcił mnie dostatecznie, aby tę książkę odłożyć.
Od zwykłego harlequina różni się tylko okładką.

Noelle | 2012-02-09

Nie dałam rady ...