Damy z Cavendon Hall

Okładka książki Damy z Cavendon Hall Barbara Taylor Bradford
Okładka książki Damy z Cavendon Hall
Barbara Taylor Bradford Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Cavendon Hall (tom 2) literatura piękna
Cavendon Hall (tom 2)
The Cavendon Women
Świat Książki
2016-10-12
2016-10-12
2015-10-22

4/10
,,Damy z Cavendon Hall'' to druga część trylogii Barbary Taylor Bradford opowiadającej o losach angielskiej rezydencji – zarówno jej właścicieli, jak i służby.

Tym razem posiadłość po I wojnie światowej staje w obliczu ruiny, a jej przyszłość leży w rękach czterech różnych kobiet. Nic nie będzie takie jak przedtem, gdy szalone lata dwudzieste zakończą się Wielkim Kryzysem.

Od razu muszę przyznać, że druga część jest znacznie słabsza od pierwszej. W głównej mierze dlatego, że podczas lektury nie spotkałam się z wciągającym wątkiem, który zaintrygowałby mnie choć odrobinę. Przez większość czasu nic się nie dzieje, a akcja ciągnie się i ciągnie. Mam wrażenie, że cały czas czeka się na przełom, który wcale nie nadchodzi, albo nadchodzi, ale nie tak ciekawy jak by się mógł wydawać.

Muszę także dodać, że niektóre wątki z biegiem akcji tracą na autentyczności. I może być to także wina papierowych bohaterów, którzy są mało realistyczni, zresztą podobnie jak w pierwszej części. Chociaż tutaj ten fakt bardziej rzucał się w oczy. Rzekome problemy mieszkańców rezydencji są nieco przesłodzone, może nawet lukrowane, a cała rodzina wychodzi z nich cało.

Podczas recenzji pierwszej części wspominałam, że urzekła mnie atmosfera wszelakich balów czy przyjęć, na które często bywała zapraszana rodzina, bądź sama je organizowała. W tej części niestety ale boleśnie odczułam brak tego aspektu.

Jest to powieść typowo obyczajowa, która nie wymaga od czytelnika wiele skupienia. Nie ukrywam, że sięgając po tę pozycję, miałam nadzieję, że akcja nabierze tempa i powieść okaże się lepsza od swojej poprzedniczki. Niestety tak się nie stało. Mimo to sięgnę po następną część, ciekawa losów rodziny. I z całego serca liczę, że trzecia książka z cyklu okaże się dla mnie pozytywnym zaskoczeniem.

4/10

Ciężko mi ocenić 2 książkę z serii, podczas gdy nie przeczytałam pierwszej części. Wydaje mi się, że sama w sobie jest jednak dobra, ciekawa. Pozwala przenieść się w tamte czasy.

Zawsze byłam ciekaw powieści pani Bradford Taylor.Autorka napisała ponad 30 książek. skusiły mnie ,,damy z Cavendon Hall"
Ciekawe ,dobrze wykreowane postacie oraz przedstawione czasy po I wojnie światowej.
Jest to saga Cavendon Hall (składa się z 3 tomów)
_________________________________________________
1. Cavendon Hall
2. Damy z Cavendon Hall
3. Szczęście Cavendon Hall
________________________________________________

Niestety mój błąd polegał na tym że kompletnie nie zrozumiałam toczącej się akcji w książce. Wzięłam się za tom 2 , pomijając tom 1 .
Gdy ktoś nie przeczyta chronologicznie sagi ,to niestety nie bardzo pojmie o co chodzi w toczącej się akcji i będziemy zadawać sobie pytania:
co się dzieje w życiu bohaterów? o co chodzi?

Mimo to z chęcią kiedyś wrócę :):):) jak znajdę całą serie :>:>:>

Jest to saga Cavendon Hall (składa się z 3 tomów)
_________________________________________________
1. Cavendon Hall
2. Damy z Cavendon Hall
3. Szczęście Cavendon...

Takie ble-ble-ble nie ma żadnego ciekawego wątku ,takiego wciągającego.

Takie ble-ble-ble nie ma żadnego ciekawego wątku ,takiego wciągającego.

Kolejna część, którą czyta się równie dobrze jak pierwszą. Historie dwóch rodzin połączonych ze sobą przysięgą lojalności i ta lojalność rzeczywiście jest godna naśladowania, niezachwiana i bezwarunkowa.

Chyba najgorsza z serii. Praktycznie nic się nie dzieje. Przesłodzona i nudna

Chyba najgorsza z serii. Praktycznie nic się nie dzieje. Przesłodzona i nudna

Autorka trzyma poziom. Dalsze losy bohaterów nadal interesujące, kalejdoskop postaci i losów...

1. Bardzo cukierkowa
2. Słabsza niż I tom
3. Papierowe postaci, lukrowane problemy z których cała rodzina wychodzi obronną ręką
4. Niewielka dynamika wydarzeń
5. ciągle czeka się na jakieś kluczowe wydarzenie w fabule, a ono po prostu nie nadchodzi ;)

1. Bardzo cukierkowa
2. Słabsza niż I tom
4. Niewielka dynamika wydarzeń

Cóż mogę napisać? Chyba tylko - STRASZLIWA NUDA! Szkoda było mojego czasu. Nawet jeśli w historii pojawiała się jakaś ciekawa postać, to albo jej wątek się urywał albo został tak "rozmemłany" i zbanalizowany, że aż strach. Nawet historia ze skradzioną biżuteria i próbą jej odzyskania to po prostu mega "shit". Zdecydowanie nie polecam!

Nudny koszmarek, naprawdę nie wiem co mnie podkusiło by to wypozyczyć.

Nudny koszmarek, naprawdę nie wiem co mnie podkusiło by to wypozyczyć.

• Przeczytane 2019
  • Wypożyczone z biblioteki