Dwa życia, dwie miłości

Wydawnictwo: Świat Książki

Lili, młoda Amerykanka, po raz pierwszy zobaczyła Mary Kingsley w książce o wielkich odkrywcach: ta Angielka pod koniec XIX wieku podróżowała po Afryce. Chcąc napisać o niej sztukę, Lili zagłębia się wdzieje swojej bohaterki i jej czasy. Mary nie pos...

allison | 2011-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2011

Ciekawie napisana historia dwóch kobiet żyjących w różnych czasach i różnych światach. Czyta się świetnie ze względu na treść oraz barwny język i urozmaiconą narrację (oprócz narratora wszechwiedzącego mamy tu listy bohaterek i fragmenty pisanej na gorąco sztuki).
Szczególnie zauroczyła mnie postać Mary Kingsley, dziewiętnastowiecznej odkrywczyni i podróżniczki, którą fascynuje się także współczesna bohaterka książki - Lili. I nic dziwnego, bo Mary to przykład silnej osobowości oraz symbol kobiecej odwagi i determinacji - chociaż przyszło jej żyć w czasach, w których panie nie miały prawa głosu i nie wypadało im nawet samotnie spacerować po ulicach Londynu, kilka razy samotnie wybrała się w długą i niebezpieczną podróż do Afryki.

Grażyna | 2010-09-06
Przeczytana: 06 września 2010

Bardzo dobra, ale napisałabym ją inaczej ;)

czarny_beranek | 2011-03-13
Przeczytana: 11 marca 2011

Piękna, ciepła opowieść. Dwie kobiety, oddalone w czasie o 100 lat, zmagają się z codziennym życiem i problemami typowymi dla swojej epoki. Mary Kingsley, z Anglii w końcu XIX wieku, próbuje udowodnić, że kobiety, tak jak mężczyźni, również mają ambicje i marzenia. Aby spełnić własne, kształci się samodzielnie, korzystając z biblioteki ojca, i wyrusza w podróż do Afryki Zachodniej. Lily, młoda pisarka z Oxfordu lat 80-tych XX wieku, musi zmierzyć się z rozwodem rodziców, a później własnymi problemami małżeńskimi. Obie, nie znając się, piszą do siebie listy.... Książka o odwadze i sile, którą każda kobieta może w sobie znaleźć w obliczu przeciwności losu. Świetnie napisana, trzymająca w napięciu, nie przesłodzona nadmierną ilością wątków romantycznych, zaskakujące zakończenie. Polecam :)

a_linq | 2013-12-12
Przeczytana: 12 grudnia 2013

niedosyt... za mało Afryki w Afryce, smutny koniec, nie wiem co miałam z tego wynieść...
Wzięłam te książkę na podróż do Afryki i jakoś nie mogę nic odnaleźć. Chociaż czyta się nieźle

Marta | 2011-03-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Wymienię

Średnia, momentami strasznie się dłuży..

Bożena | 2015-12-14

Poddałam się przy 170 stronie. Po prostu nie dałam rady czytać dalej. Strasznie nudna. Być może później się rozkręci, ale ja nie mam ochoty czytać dalej.

Gosia | 2014-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2014

Książka interesująca, ale wyzwala przynajmniej u mnie także negatywne emocje. Może ze względu na mój wiek ;)
zakończenie zdecydowanie na plus.

iwonas | 2016-01-20

Nie polecam, książka wyjątkowo nudna

Kasia | 2016-11-16
Na półkach: Biblioteka, Przeczytane
Przeczytana: 16 listopada 2016

Wspaniała książka. Przeczytałam ją z przyjemnością. Zakończenie zupełnie mnie nie zaskoczyło, wyczytałam je wcześniej. Ono także bardzo przypadło mi do gustu. Dziwne koleje losu...

Anna | 2016-10-12
Na półkach: Niedokończone, Przeczytane