Kamienny anioł

Tłumaczenie: Ewa T. Szyler
Seria: Magnolie
Wydawnictwo: Świat Książki
Stone angel
miłość, rodzina, uczucia, kamień, anioł

Nostalgiczny romans obyczajowy autorki ?Królowej deszczu?, rozgrywający się na egzotycznej Tasmanii. Wzruszająca historia o sile pierwszego uczucia i przezwyciężaniu bolesnej przeszłości Na wieść o zaginięciu ojca na morzu, wzięta dziennikarka Stella po piętnastu latach powraca do rodzinnego domu na malowniczą wyspę. W młodości poznała tu Zefa, samotnego żeglarza, który rozkochał ją w sobie i odpłynął, zmieniając jej życie na zawsze. Najbliżsi nie chcieli jej wtedy zrozumieć i skrzywdzili... Czy kapryśny los może się jeszcze uśmiechnąć?

źródło opisu: http://www.swiatksiazki.pl/

źródło okładki: http://www.swiatksiazki.pl/

Wiola | 2017-02-02
Przeczytana: 31 stycznia 2017

Kamienny anioł to figurka, którą bohaterka książki-Stella dostała od swojego ojca chrzestnego- figurka, która towarzyszy jej przez całe życie- gdziekolwiek mieszka. Stella wraca w rodzinne strony do Tasmanii- po 15 latach nieobecności w domu, wraca na wieść o zaginięciu ojca na morzu. Ojciec Stelli jest rybakiem, jak wielu ludzi w miescie- utrzymuje się z rybołówstwa. Powrót Stelli w rodzinne strony wywołuje falę wspomnień, kiedy przed 15 laty Stella poznała Zefa- samotnego żeglarza. Jej życie zmieniło się na zawsze- kiedy to romans i konflikt zmusiły Stelle do opuszczenia domu. Książka zapoznaje nas z życiem rybaków, ich rodzin, zwyczajami, radościami i smutkami- przez to nie jest typowym romansidlem, tylko piękną opowieścią z rybami w tle.

Monika | 2010-11-18
Na półkach: Przeczytane, 2010
Przeczytana: 18 listopada 2010

Miła historia na jesienny wieczór, chociaż po autorce "Królowej deszczu" spodziewałam się czegoś bardziej oryginalnego.

Nina | 2015-05-29
Przeczytana: 29 maja 2015

Po "Królowej deszczu", która była znakomita, spodziewałam się kolejnej powieści tej miary. Cóż... książka jest sympatyczną, miłą lekturą na weekend, ale nic poza tym. Szkoda...

Jolanta Leśniak | 2010-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2010

Sympatyczne czytadło na weekend. Porusza częsty problem - rodzice, sami niespełnieni w życiu , chcą decydować o życiu dzieci i układają im przyszłość. Usiłują zwykle przemycić tam swoje marzenia i plany, które - z różnych powodów - dla nich stały się niedostępne.
Stellę zawiodą rodzice , a szczególnie, wg mnie, matka - kobieta zupełnie podporządkowana mężowi.Dopiero jego śmierć zmieni jej i córki relacje.
W tle egzotyczna Tasmania . No i ... miłość !

mantra | 2010-04-26
Przeczytana: 2007 rok

Druga książka autorki którą przeczytałam (po "Bożyszczu...") nie rozczarowała mnie. Obok historii o miłości jakich wiele, przedstawia też życie na tasmańskiej wyspie, ukazuje mentalność żyjących tam ludzi. I jeszcze ten język - nie jest bardziej lub mniej błyskotliwy od innych autorów, ale pozwala na chwilę zamieszkać w zupełnie innym miejscu na kuli ziemskiej, tak bardzo odmiennym od europejskiego podwórka. Dla tej właśnie atmosfery z przyjemnością sięgnę po kolejne książki tej autorki.

wiola | 2015-03-28

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

jak mi się to ciągnęło o matko kochana, opisy i miłość i ta relacja pomiędzy główną bohaterką a rodzicami zbyt mi się nie podobały

Natasza | 2015-08-23
Przeczytana: sierpień 2015

Kiedy Stella zamyka oczy i próbuje przywołać wizerunek Williama, czułego ,silnego ojca, który kiedyś tak bardzo był dumny z jedynaczki... Niestety twarz, którą przywołuje ma nieprzyjazne, zimne oczy i usta zarysowane wąską, nieubłaganą kreską. Wspomnienia sprzed lat wracają do Stelli i przeżywa wszystko na nowo: żelazny upór ojca, ciężar jego słów, zwięzłych i stanowczych, gdy przedstawia swój plan dotyczący jej osoby...
Plan, który rozdzierał jej serce

Uświadamia sobie, że przyjdzie jej zmierzyć się z

fdsm | 2013-10-18

Jeśli ktoś, tak samo jak ja, spodziewa się po "kamiennym aniele" pięknej wzruszającej powieści na tak samo wysokim poziomie jak "Królowa deszczu" to niech lepiej nie czyta tej książki.

Czytałam "królową deszczu" wiele lat temu i do dziś wspominam tę lekturę. Kiedy znalazłam drugą powieść tej autorki wprost oszalałam z zachwytu.Niestety bardzo się rozczarowałam. Powieść jest banalna, przewidywalna, treść strasznie naiwna. Przykro mi to mówić, ale to zwykły, tandetny romans.

adda76 | 2010-11-09
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Książka, która wywarła na mnie duże wrażenie, niby takie zwykłe czytadło, ale.... polecam. Momentami bardzo smutna

variusana | 2017-02-25

Historia jakich wiele było kiedyś i jest współcześnie, jednak osadzona w pięknym miejscu, z pięknymi, wyrazistymi bohaterami. Na jeden wieczór.