Damy z Cavendon Hall

Barbara Taylor Bradford Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Cavendon Hall (tom 2) literatura piękna
The Cavendon Women
Data 1. wydania:
2015-10-22
Świat Książki
The Cavendon Women
Cavendon Hall (tom 2)
literatura piękna
2016-10-12

Zawsze byłam ciekaw powieści pani Bradford Taylor.Autorka napisała ponad 30 książek. skusiły mnie ,,damy z Cavendon Hall"
Ciekawe ,dobrze wykreowane postacie oraz przedstawione czasy po I wojnie światowej.
Jest to saga Cavendon Hall (składa się z 3 tomów)
_________________________________________________
1. Cavendon Hall
2. Damy z Cavendon Hall
3. Szczęście Cavendon...

Takie ble-ble-ble nie ma żadnego ciekawego wątku ,takiego wciągającego.

Kolejna część, którą czyta się równie dobrze jak pierwszą. Historie dwóch rodzin połączonych ze sobą przysięgą lojalności i ta lojalność rzeczywiście jest godna naśladowania, niezachwiana i bezwarunkowa.

Chyba najgorsza z serii. Praktycznie nic się nie dzieje. Przesłodzona i nudna

Autorka trzyma poziom. Dalsze losy bohaterów nadal interesujące, kalejdoskop postaci i losów...

1. Bardzo cukierkowa
2. Słabsza niż I tom
3. Papierowe postaci, lukrowane problemy z których cała rodzina wychodzi obronną ręką
4. Niewielka dynamika wydarzeń
5. ciągle czeka się na jakieś kluczowe wydarzenie w fabule, a ono po prostu nie nadchodzi ;)

Cóż mogę napisać? Chyba tylko - STRASZLIWA NUDA! Szkoda było mojego czasu. Nawet jeśli w historii pojawiała się jakaś ciekawa postać, to albo jej wątek się urywał albo został tak "rozmemłany" i zbanalizowany, że aż strach. Nawet historia ze skradzioną biżuteria i próbą jej odzyskania to po prostu mega "shit". Zdecydowanie nie polecam!

Nudny koszmarek, naprawdę nie wiem co mnie podkusiło by to wypozyczyć.

To dla mnie typowa książka Bradford - czytam, zżymam się, irytuję, ale czytam dalej. Niezłe czytadło, o ile definicją "niezłego czytadła" jest wartka akcja i dużo zwrotów akcji. Niestety, druga część sagi nie ma już atmosfery pierwszej, postaci stają się papierowe, a wątki biznesowe i romansowe tracą resztki prawdopodobieństwa. Nie ma już atmosfery Cavendon, wielkiej...

Przyjemna lektura na wieczór

Dyskusje