Cavendon Hall

Barbara Taylor Bradford Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Cavendon Hall (tom 1) literatura piękna
Data 1. wydania:
2014-11-06
Świat Książki
Cavendon Hall (tom 1)
literatura piękna
Urszula Smerecka

Problemy powiązania dwóch rodzin uzależnionych od siebie.Jak się coś ciekawego zaczyna dziać ,nagle wątek się urywa i autorka nie wraca do niego.Mimo to wciagająca.

Powieść bardzo mi się podobała, świetnie się ją czyta, wyraziste postacie, ciekawa fabuła, choć nieco przesłodzona.

Historyjka dość banalna i niestety z poziomem Downton Abbey nie ma się co równać. Poucinane wątki, wstawki bez sensu i znaczenia w kontekście całej historii oraz zbyt szybkie tempo rozwoju akcji w pewnych momentach, słaba dramaturgia i przewidywalność, zmuszają mnie do tylko 6 gwiazdek, które i tak są naciągane (poraz kolejny za ładne imiona bohaterów, ciekawe tło...

Zmęczyłam się czytając, nie wiem czy przebrnę przez kolejne tomy. Naiwna opowieść to chyba najlepsze określenie

Barwne przedstawienie świata, który przeminął. Piękne domy, bogate suknie, wyśmienite przyjęcia...i tylko problemy i zmartwienia takie jak u zwykłego człowieka.
Czyta się to lekko...książka wciąga...a czy nie o to właśnie chodzi w czytaniu? O przeniesienie się w inny świat...zatracenie..empatyczne zagłębienie się w życie bohaterów. POLECAM

1. dobra saga rodzinna
2. ciut cukierkowa, ale w końcu jakiś pozytywny obraz rodziny arystokratycznej
3. bardzo idealistyczny świat w którym zdarzają się straszne rzeczy, ale dobro i tak zwycięża ;)
4. dla wyciszenia skołatanych nerwów przyjemna lektura.

Wybierając tę książkę kierowalam się nie ukrywam okładka książki ponieważ jak dla mnie jest piękna. Opis z tyłu również mnie zaintrygował gdyż uwielbiam tego typu powieści czyli opisujące losy wielopokoleniowych rodzin. Wszystko to sprawiło, że miałam ogromne oczekiwania co do niej. Niestety po przeczytaniu pierwszej części jestem lekko rozczarowana. Saga okazała się bardzo...

Szybko i dobrze się czyta, polecam na luźniejsze wieczory

Sprawnie napisana powieść, która niczym nadzwyczajnym wprawdzie nie zachwyca, ale pozwala przenieść się w czasy przed i w trakcie I wojny światowej oraz posmakować nieco z życia angielskiej arystokracji. Wprawdzie przywiązanie rodziny Swannów wydaje mi się mocno przesadzone, ale czyż dorośli nie potrzebują też trochę idealizmu oraz bajkowości w literaturze?;) Z...

Na półkach: , , , , ,

Bardzo przewidywalna, nieco naiwna, z pewnymi niedociągnięciami fabuły, zbyt pospiesznie i w sposób całkowicie niezadowalający kończąca wątki – dużo wad można w tej powieści znaleźć. Ale jest atmosfera „Downton Abbey” (nie szkodzi, że wtórna) i jest, jak to często u Barbary Taylor Bradford bywa, świetne czytadło. Nie jest to literatura wysokich lotów, ale jeżeli wie się o...

Dyskusje

• 2019