Cofam wypowiedziane słowa

Tłumaczenie: Andrzej Łapkowski
Cykl: Cień zwycięstwa (tom 2)
Wydawnictwo: Rebis
Беру свои слова обратно
83-7301-800-X
historyczna

Cofam wypowiedziane słowa to druga po Dniu zwycięstwa część trylogii poświęconej Gieorgijowi Żukowowi, jednemu z najbardziej znanych radzieckich dowódców okresu Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. ze wspomnień marszałka wyłania się obraz idealny: genial...

Paweł Warzecha | 2014-12-12

Jedna z najlepszych książek W. Suworowa, według mojej skali, obok tytułu "Matka Diabła". Autor skupia się na licznych przykładach niekompetencji G. K. Żukowa, którego wcześniej uważał za wybitnego. W tej książce, autor demaskuje Żukowa, opisuje go jako złodzieja oraz jego niekompetentność
w kwestiach wojskowych. Jego błędne decyzje frontowe kosztowały wiele milionów ofiar żołnierzy. Jego bezwzględność graniczyła z głupotą. Suworow w publikacji przejrzał dogłębnie zwycięskiego marszałka, który szturmował Berlin nie zważając na koszty ludzkiego życia.

Łukasz | 2015-04-07

Cofam wypowiedziane słowa...