Alfabet Suworowa

Okładka książki Alfabet Suworowa Wiktor Suworow, Piotr Zychowicz
Okładka książki Alfabet Suworowa
Wiktor SuworowPiotr Zychowicz Wydawnictwo: Rebis Seria: Historia biografia, autobiografia, pamiętnik
Historia
Rebis
2014-11-21
2014-11-21
suworow gru wywiad szpieg

Kristo - krótko.
Dobra książka, ale gdzie tam jej do Alfabetu Kisiela! Trochę za mało zaskakujących ciekawostek, które są esencją tego typu alfabetów. Warto jednak przeczytać, choćby i po to, by znać wroga.

Kristo - krótko.

Alfabet Suworowa to mała encyklopedia ZSRR i komunizmu. Pod każdą literą znajdziemy krótką notkę oraz opinię autora na temat danego tematu lub postaci. Same te opisy nie wniosą wiele ciekawego do wiedzy osoby siedzącej w temacie głębiej. Na końcu dostajemy wywiad z Suworowem z 2014 roku. Sam wywiad dość ciekawy, plus można sobie sprawdzić, jak tezy autora mają się do obecnej sytuacji w roku 2023.

Dla fanów Suworowa, warto!

Dla fanów Suworowa, warto!

Alfabet ciekawy, a wywiad bdb

Alfabet ciekawy, a wywiad bdb

Przeczytać warto. Nawet trzeba, jeżeli ktoś mocno zainteresowany jest autorem. W sensie Wiktorem Suworowem, czy jak on tam się naprawdę nazywa. Takoż przeczytałem. Bez nadmiernego oczekiwania na jakąś super wieść, ergo obyło się bez rozczarowania. A wywiad, no jak to wywiad z wywiadowcą czyli szpionem, warto rozmawiać, coby nic się nie wydało. Z drugiej strony, dla miłośników historii, a takim jest, zakładam z dużą dozą pewności, pan Zychowicz, (tak jest, ten sam),spotkanie w realnym świecie gościa który historię , tę przez "H" pisaną, widzi podobnie albo jeszcze bardziej jak autor "Obłędu 44", samo w sobie musi być, jak to gdzieś czytałem, eksplozywne(???).
Więc jest ciekawie. Będzie tak na siedem. Gwiazdek znaczy.
Raczej. No.

Książka napisana przez Suworow, byłego agent GRU, który pod koniec lat 70 uciekł do W.Brytanii. Autor przedstawia w niej krótką charakterystykę osób związanych z historią Rosji i ZSRR z perspektywy zimnej wojny i najnowszej historii. Autor stawia wiele śmiałych i ciekawych tez, w których czasami pozwala sobie na przedstawianie alternatywnej historii świata. Na pewno pozycja warta polecenia, jednakże wiele faktów wymaga spojrzenia krytycznego i nie wszystko co jest napisane należy przyjmować jako pewnik.

Trudno się oderwać. Krótkie zdanie na temat istotnych zdaniem autora postaci w historii Rosji i świata sprzyja krótkim posiedzeniom. Końcowy wywiad to kwintesencja najważniejszych też. Trochę tendencyjna (niektóre stwierdzenia uznane za pewnik mimo braku wytłumaczenia),ale Suworow w swoim stylu logicznie i w prosty sposób tłumaczy swój punkt widzenia. Dla każdego, kto choć trochę interesuje się tematyką.

Bardzo fajna stronnicza książka. Dla mnie była idealna przed Dziećmi Arbartu. Muszę kupić Akwarium i Lodołamacza. Koniecznie

Wiecie, że ZSRR przegrał DWŚ, a putinowska Rosja wcale nie atakuje teraz Ukrainy, bo już parę lat temu rozpadła się pod ciężarem sankcji za atak w 2014?
Przeczytajcie tę książkę, historyk i jasnowidz Suworow wam wytłumaczy.

Przeczytajcie tę książkę, historyk i jasnowidz Suworow wam wytłumaczy.

Jakaś taka nijaka ta książka. Takie liźnięcie tematu.

Jakaś taka nijaka ta książka. Takie liźnięcie tematu.

• Historyczne
  • historia