W cieniu

Okładka książki W cieniu Diane Chamberlain
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki W cieniu
Diane Chamberlain Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Kobiety to czytają! literatura obyczajowa, romans
Kobiety to czytają!
Magdalena Moltzan-Małkowska

Wzruszające opowieści

Cudowna opowieść trzymająca w lekkim napięciu. Bardzo polecam

Cudowna opowieść trzymająca w lekkim napięciu. Bardzo polecam

Mądra i wzruszająca. Taka, jak inne książki Autorki. Akcja wraca do wspomnień. Dobre czytanie. No i jest też zakończenie z przytupem. Utwór należy do książek on. " Kobiety to czytają". Myślę, że jest to książka nie tylko dla kobiet.

Wymęczyła mnie. Ciekawy początek, zaskakujące zakończenie, ale pośrodku coś siadło. Tym razem bez zachwytów, nawet plot twisty mnie nie porwały tak bardzo, jakbym tego oczekiwała. Chciałabym, żeby książki autorki krążyły wokół innych tematów niż dzieci albo to po prostu ja tak ciągle trafiam, ale robi się to nużące...

Pomimo ciężkich tematów poruszanych przez autorkę, książkę czytało mi się bardzo dobrze. Polecam.

Urocza książka!!

Oczywiście, że jest głównie dla kobiet, ale ja, stary chłop, czytałem ją z ogromną przyjemnością.
Nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z twórczością Diane Chamberlain, ale teraz nie wykluczam, że w przyszłości sięgnę po inne jej pozycje.

Dwie kobiety i mężczyzna.
I tajemnicza uzdrowicielka.
Czy można budować szczęście na dramacie ?

Powieść porusza temat, do którego współczesna medycyna odnosi się z rezerwą.
Czy słusznie ?
Nie wiem, ale przecież są na tym świecie rzeczy, o których...

Bardzo sympatyczny, ciepły język opowieści, zawiłe i splątane losy bohaterów, niemęczące opisy, które idealnie wpasowują się w narrację to niezaprzeczalne atuty powieści.

Warto przeczytać.

7/10.

Urocza książka!!

Dwie kobiety i mężczyzna.
I tajemnicza uzdrowicielka.
Czy można budować szczęście na dramacie ?

Powieść porusza...

Bardzo wciągająca i zawiła historia. Skrywane sekrety, których nie da się od razu odkryć.

Muszę przyznać, że ta książka kompletnie mnie zaskoczyła. Od samego początku dzieje się dużo i boleśnie. Historia jest dramatyczna i pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji. Napisana z kilku perspektyw i na kilku przestrzeniach czasowych. Teraźniejszość przeplata się z wydarzeniami z przeszłości, by na końcu dać wyraz tego, czego w życiu bym się nie spodziewała. Tutaj szczególne znaczenie miała dla mnie trudna droga jednej z bohaterek, która od urodzenia jest odrzucona przez własną matkę. Cudowna fabuła, która skradnie wasze serca. Polecam, jeśli jeszcze nie czytaliście.

Wszystkie do tej pory przeczytane książki autorki oceniałam na wysokim poziomie. "W cieniu" to moja siódma książka Diane Chamberlain i jak do tej pory najsłabsza. Miałam w planach przeczytać wszystkie jej powieści, ale po tej się zniechęciłam i na pewno przez jakiś muszę odpocząć od tej autorki. Mniej więcej w połowie książki domyśliłam się o co chodzi w skrywanej tajemnicy i jak potoczą się losy bohaterów. Średnio mi podchodzą też tematy porodów, ciężarnych kobiet, udarów mózgu, powikłań poporodowych, komun i uzdrowicieli.

dobra

dobra

Czytało się dobrze. Niektóre końcowe rozwiązania zaskakujące. Mam pewien niedosyt, że autorka za mało poświęciła czasu Joelle i Liamowi, kiedy ich sprawa wyszła na prostą. Brakowało mi kilku opisów uczuć, ich odczuć. Nie ścisnęło mnie w żołądku, kiedy postanowili dać sobie szansę.
I niekoniecznie przepadam za przeplataniem przeszłości z teraźniejszością, ale rozumiem, że to było konieczne. To jedyne minusy wg mnie.
Dobry przecinek w ciągu szarego dnia.

• Diane Chamberlain
  • 2016