Małe miasto, wielkie kłamstwa

Okładka książki Małe miasto, wielkie kłamstwa
Diane Chamberlain Wydawnictwo: Prószyński i S-ka literatura piękna
literatura piękna
Big Lies in a Small Town
Prószyński i S-ka
2020-11-03
2020-11-03
Michał Juszkiewicz
literatura amerykańska literatura obyczajowa malarka niebezpieczeństwo obraz poszukiwanie prawdy tajemnica

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Diane Chamberlain to jest jedna z moich ulubionych autorek. Gdy trzymam w rękach jej książkę to wiem, że czeka na mnie ciekawa historia. I tak samo jest w przypadku tej książki.

Tym razem lądujemy w małym miasteczku Edenton. To właśnie w nim będziemy odkrywać liczne tajemnice naszych bohaterów. Jedną z nich skrywa Anna, której losy rozgrywają się w 1940 roku. Poznajemy naszą młodą malarkę i jej zmagania z czasami w jakich przyszło jej żyć. Z drugiej strony mamy Morgan, rok 2018, która dostaje nową szansę od życia. Jak ją wykorzysta? Co łączy te obie kobiety? Przyznaję, że pochłonęła mnie ta książka. Z przyjemnością odkrywałam tajemnice tego małego miasteczka. Gorąco polecam.

Książka raczej dla pań. To historia dwóch kobiet połączonych jednym obrazem i jak się okaże także wspólną przeszłością. Może autorka przedstawia trochę naiwną miejscami historię. A całość może trochę jest jak bajka z heppy endem. Mnie jednak ta książka wciągnęła na tyle, że byłam ciekawa jaki będzie finał tej opowieści. Na pewno czytając tę książkę nie nudziłam się. Dlatego książkę polecam wszystkim miłośnikom literatury obyczajowej.

Książka wciągnęła mnie od samego początku i nie mogłam się od niej oderwać. Młoda Morgan jechała po pijaku spowodowała wypadek i trafiła do więzienie. Pewnego dnia odwiedzają ją 2 kobiety z propozycją że załatwią jej zwolnienie w zamian za odrestaurowanie obrazu, który w 1940 namalowała tajemnicza malarka Anna Dale. Dziewczyna podejmuje się tego zajęcia nie przeczuwając jak bardzo ta przygoda zmieni jej życie. Naprawdę książka wciąga jak bagno jak się już zacznie to nie sposób się oderwać. Czyta się z zapartym tchem i cały czas myśl co stało się z Anną co czeka Morgan. No naprawdę fajna historia taka ciepła i przyjemna. Ja polecam☺️

Świetna książka! Dwie perspektywy czasowe, dwie kobiety i jeden obraz, który łączy opowieść w jedną całość. Współczesną bohaterką jest Morgan - dziewczyna, która przez swą głupotę trafia do więzienia i zyskuje szansę opuszczenia go pod warunkiem renowacji pewnego obrazu. Drugą bohaterką jest młoda malarka Anna żyjąca w latach 40 - tych, która zaginęła w niejasnych okolicznościach pozostawiając po sobie pewien obraz. Co łączy obie kobiety i czy Morgan uda się ustalić co stało się z Anną? Nie mogłam oderwać się od lektury, chciałam bowiem poznać odpowiedź na te pytania 😁

Lubię takie powieści gdzie przeszłość miesza się w teraźniejszością, gdzie autor odkrywa historię życia ludzi która wpłynęła na ich potomków. Książkę przeczytałam jednym tchem, trudno odłożyć tą historię bo wciąga od samego początku. Co prawda w życiu rzadko można mieć tyle szczęścia w nieszczęściu co nasza główna bohaterka, ale dobrze wiedzieć że to się jednak zdarza. Pecam.

Bardzo dobra i wciągająca książka. Morgan i Anna, obie bohaterki doświadczone przez los. Całym sercem kibicowałam zarówno jednej, jak i drugiej. Zdecydowanie warto przeczytać.

Fajnie się czytało, ale muszę przyznać że końcówka taka przewidywalna jak dla mnie i trochę już mi się dłużyło zakończenie. Oczywiście to może być efekt przesiąknięcia skandynawskimi kryminałami w których do końca się coś dzieje. Mimo wszystko polecam fajna na lato.

Polecam wciąga!

Polecam wciąga!

Bardzo ciekawa książka, dobrze się czyta jak większość utworów autorki. Polecam

Bardzo ciekawa książka, dobrze się czyta jak większość utworów autorki. Polecam

Uwielbiam książki, gdzie przeszłość miesza się z teraźniejszością. A w tej książce właśnie to znalazłam. Akcja rozgrywa się w Karolinie Północnej, współcześnie oraz w latach 40-tych XX wieku. Bohaterkami są dwie kobiety, malarki, które się nie znają, ale łączy je miłość do sztuki. Morgan Christopcher zostaje warunkowo zwolniona z więzienia aby odrestaurować obraz namalowany przez Annę Dal. To dla niej szansa na nowe życie i wolność. Podczas pracy nad obrazem okazuje się, że Anna zniknęła, a jej obraz, którego tak właściwie nie ukończyła, skrywa mroczne tajemnice. Morgan próbuje je rozwiązać i sprawdzić co takiego wydarzyło się z nią przed laty. Jaką prawdę kryją szczegóły ukryte na malowidle? Sekretów i tajemnic jest coraz więcej, a Morgan robi wszystko aby odkryć przeszłość kobiety. Rozwiązanie tej historii zaskoczyło mnie na samym końcu. Fabuła powieści wciągnęła mnie od pierwszych stron i byłam bardzo ciekawa co będzie dalej. To był przyjemnie spędzony czas i piękna, bardzo wciągająca lektura, którą polecam

Diane Chamberlain Małe miasto, wielkie kłamstwa Zobacz więcej
Diane Chamberlain Małe miasto, wielkie kłamstwa Zobacz więcej