ROZWIŃ ZWIŃ

Wyśniłam cię, córeczko

Okładka książki Wyśniłam cię, córeczko
Diane Chamberlain Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Kobiety to czytają! literatura piękna
literatura piękna
Kobiety to czytają!
The Dream Daughter
Prószyński i S-ka
2019-06-11
2019-06-11
Anna Kłosiewicz
Anna Kłosiewicz matka dziecko nienarodzone choroba

więcej Więcej

Akcja książki rozpoczyna się w roku 1970, kiedy to Carly, niedługo po stracie męża, który zginął w Wietnamie, dowiaduje się, że jest w ciąży. Nie będzie jednak dane się jej cieszyć tym stanem, bo dziecko ma poważną wadę serca. Szwagier Carly, Hunter, znajduje jednak sposób, aby pozwolić Carly urodzić zdrowe dziecko.
Choć mamy tu motywy fantastyczne, które niezbyt lubię w...

1905

"Ile jest w stanie zrobić matka, by uratować swoje jeszcze nienarodzone dziecko?"
Ile jest w stanie poświęcić kobieta dla miłości?
To kolejna książka Diane Chamberlian którą lubię za styl pisania i łączenie wątków z przeszłości z teraźniejszością.
Niestety wędrówki w czasie popsuły mi radość z obcowania z kolejną jej książki, to nie moja bajka.
Jednak polecam ją jako...

Akcja powieści rozpoczyna się w 1970 roku. Carly Sears to młoda kobieta, która niedawno została wdową. Jej mąż zginął w Wietnamie, a ona nosi pod sercem ich dziecko. Po jednej tragedii szybko nadchodzi druga. Carly dowiaduje się, że jej nienarodzona córeczka jest nieuleczalnie chora – ma poważną wadę serca i prawdopodobnie nie przeżyje długo po porodzie. Młoda kobieta...

To moje drugie spotkanie z Diane Chamberlain i tak, jak pierwsze jej przeczytana przeze mnie książka ogromnie mi się podobała i bawiłam się świetnie podczas jej lektury, tak tutaj miałam lekki problem, chociaż ostatecznie oceniam ją na plus.

Po pierwszych stronach spodziewałam się w sumie... bo ja wiem... historii o poświęceniu matki dla swojego dziecka, ale kiedy pojawił...

Chyba moja pierwsza tej autorki.
Wzruszająca, chociaż momentami przegadana.
Historia kobiety, która nagina czasoprzestrzeń, by uratować nienarodzone dziecko.
Styl pisania jak Jodi Picoult, co podkreślają też na okładce;)
Na pewno sięgnę też po inne.

Na półkach: , , , , , ,

Czas to pojęcie względne

Przeczytałam już sporo książek Diane Chamberlain, dlatego poznałam dobrze jej sposób pisania oraz kreowania wyimaginowanych światów. Jej powieści dotykają przyziemnych spraw, przyziemnych problemów, które mogą przytrafić się zwykłemu człowiekowi. Stąd było moje wielkie zaskoczenie, gdy spotkałam się z motywem podróżowania w czasie w...

Uwielbiam książki tej autorki. I tak razem nie zawiodła jeśli chodzi o poziom pisarski i cała fabułę książki. Może były w niej momenty absurdalne ale to tylko fikcja literacka, niewątpliwie książka bardzo wzruszająca i wciągająca serdecznie polecam wielbicielom gatunku oraz pisarki

Jedyna książka, przy której chciało mi się płakać.

Książka w pewnych momentach troche mnie nudziła (koniec części pierwszej), ale dałam jej szanse i... było warto :) pomimo że sama końcówka skrócona do minimum (chyba umowa podpisana na 550 stron i ani jednej więcej :) to i tak uważam, że warto przeczytać..

To juz 17-sta ksiazka tej autorki, ktora przeczytalam. Na pewno wyroznia sie elementami magicznymi jak ze swiata Musso. Podobala mi sie ta historia. Ksiazka bardzo wciagajaca. Moge jedynie sie przyczepic do zakonczenia. Bardzo nierowne dynamicznie. Opowiesc idzie swoim torem i nagle bęc - troche jakby autorka sie zmeczyla i stwierdzila - no dobra konczmy to! :)

• 2019
  • 2021
  • 2020
  • 2020
  • Z biblioteki
  • Diane Chamberlain

Dodaj cytat z książki Wyśniłam cię, córeczko