Wyśniłam cię, córeczko

Okładka książki Wyśniłam cię, córeczko
Diane Chamberlain Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Kobiety to czytają! literatura piękna
literatura piękna
Kobiety to czytają!
The Dream Daughter
Prószyński i S-ka
2019-06-11
2019-06-11
Anna Kłosiewicz
Anna Kłosiewicz matka dziecko nienarodzone choroba

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Kolejna piękna ksiażka Diane Chamberlain pomimo wplecionych motywów science-fiction .
Carly Sears ,młoda wdowa po żołnierzu,który zaginął w Wietnamie dowiaduje się ,że jej nienarodzona córeczka cierpi na nieuleczalna chorobę serca.Dramat.Jest rok 1970 i lekarze nie są w stanie jej pomóc.Dostaje dziwną propozycję od swego szwagra Huntera,który proponuje jej podróż w czasie do roku 2001.Czy jest taka matka,którą nie wykorzysta szansy aby ratować życie swego dziecka?Ekscytujące podróże w czasie ,którym towarzyszy wiele emocji .Niesamowita i piękna.Polecam.

Ile jest w stanie zrobić mama by ocalić swoje dziecko? Jak wiele jest w stanie poświęcić by odzyskać je ? Nie przepadam za książkami z wątkiem fantastycznym , w tej książce on występuje bo jak nazwać podróże w czasie. Ale mi bardzo książka przypadła do gustu. Trudne wybory, decyzję, nie raz los płatajcy nam figle i pomimo naszych starań rozkładający karty po swojemu. W tej książce jest pełno smutku, rozpaczy, straty ale również nadziej, radości oraz bezgranicznej miłości bo taka właśnie jest matczyna miłość nawet upływ lat jej nie nadszarpnie. Warto przeczytać ♥️

Mam bardzo mieszane uczucia przy ocenie tej książki. Miałam do niej dwa podejścia, ponieważ początku mnie totalnie nie zachęcił, ale potem środek wciągnął mnie całkowicie,a końcówka znów odpychała.

Lektura ciekawa, ale totalnie nie realna zarówno ze względu na wydarzenia (podróż w czasie), jak i hmm emocje - na to wszystko co się tam dzieje, to jakoś tych emocji zbyt mało. Głównych bohaterów mało więc łatwo można ich zapamiętać, jednak uważam, że ich charaktery i to co przeżywają można było bardziej rozpisać.

Pomysł na fabułę zaskakujący, ale chyba wolę książki gdzie wszystko jest bardziej realne.

Oryginalna opowieść autorki która dotyka każde , nie tylko matczyne serce. A wątek "podróży" sprawia, że książka jest jeszcze bardziej ciekawa i tajemnicza.

Podróże w czasie? No nie... Logiki brakuje w tej książce na każdym kroku...

Podróże w czasie? No nie... Logiki brakuje w tej książce na każdym kroku...

Mimo że bardzo wzruszająca historia, to jednak zawiodłam się na "pomyśle" autorki. Nie lubię fantastyki a historie o przemieszczaniu się w czasie są dla mnie hm, śmieszne. Czuję się rozczarowana po skończonej lekturze.

Bajka, ale cudownie się czyta. Wciągnęła mnie jak żadna inna książka. Pochłonięta wręcz. Skłania do zastanowienia co w życiu jest ważne, bez czego moglibyśmy się obejść a bez czego nie. Czy Ty, gdybyś mogła przenieść się w czasie to dokąd? Po co? A co byś zrobiła w sytuacji Carly? Czy ja przeniosłabym się w czasie żeby ratować moje dziecko? Oczywiście, ze tak! Akcja wartka i trochę łez wzruszenia.

Książka przyjemna. Natomiast jeśli ktoś nie przepada za fikcją literacką może sobie tę pozycję darować :) ja przyznaje się, nie lubię, ale przyznać też muszę, że po książkę sięgałam chętnie, ciekawa co wydarzy się dalej. Więc może i Ty dasz jej szansę mimo uprzedzeń? :)

Akcja książki rozpoczyna się w roku 1970, kiedy to Carly, niedługo po stracie męża, który zginął w Wietnamie, dowiaduje się, że jest w ciąży. Nie będzie jednak dane się jej cieszyć tym stanem, bo dziecko ma poważną wadę serca. Szwagier Carly, Hunter, znajduje jednak sposób, aby pozwolić Carly urodzić zdrowe dziecko.
Choć mamy tu motywy fantastyczne, które niezbyt lubię w tego typu książkach, to całość napisana jest bardzo przystępnym językiem, a historia tej rodziny jest poruszająca. Czytelnik zadaje sobie pytania - ile zrobi matka, aby dać swojemu dziecku szansę na szczęśliwe życie? Jak dużo jest w stanie poświęcić? I czy to właśnie przy niej dziecko będzie wiodło radosne życie?
W drugiej części książki Carly staje się obsesyjna, kłamie, byle tylko dotrzeć do prawdy. Bardzo podoba mi się podwójna perspektywa opowieści - z dwóch różnych punktów czasowych i oczami dwojga bohaterów. Choć większość opiera się na elementach fantastycznych, to książka jest mocno wzruszająca i daje do myślenia.

Choć mamy tu motywy fantastyczne, które niezbyt lubię w...

"Ile jest w stanie zrobić matka, by uratować swoje jeszcze nienarodzone dziecko?"
Ile jest w stanie poświęcić kobieta dla miłości?
To kolejna książka Diane Chamberlian którą lubię za styl pisania i łączenie wątków z przeszłości z teraźniejszością.
Niestety wędrówki w czasie popsuły mi radość z obcowania z kolejną jej książką, to nie moja bajka.
Jednak polecam ją jako kolejną pozycję gdzie emocje są górą.

Ile jest w stanie poświęcić kobieta dla miłości?
Jednak polecam ją jako...

Dodaj cytat z książki Wyśniłam cię, córeczko