Zostały po niej sekrety

Diane Chamberlain Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Przed burzą (tom 2) Seria: Kobiety to czytają! literatura piękna
Secrets She Left Behind
Przed burzą (tom 2)
literatura piękna
Kobiety to czytają!
Michał Juszkiewicz

Zostały po niej sekrety" to druga część cyklu "Przed burzą".
Powieść, tak jak pierwsza część, została napisana z perspektywy kilku bohaterów, lecz głównie poznajemy historię Sary, po której właśnie owe tytułowe sekrety pozostały.
Książka ciut mniej ciekawa niż jej poprzedniczka, ale czyta się z zaciekawieniem i przyjemnością.
Mnie bardzo zaciekawiła postać tajemniczej...

Diane Chambarlain czytuję dla rozrywki, jako przerywnik, ot takie babskie czytadełka, z reguły całkiem przyzwoite i pozwalające się zrelaksować. Autorka porusza ważne tematy ale czyni to w sposób bardzo lekki, powiedziałabym nawet z lekka powierzchowny. Jednak zazwyczaj jej książki czyta się szybko i bez większych zgrzytów. No właśnie... zazwyczaj... Bo albo ja już wyrosłam...

Niezbyt sprawnie napisana książka, choć przedstawione zdarzenia są ciekawe. Brakuje tła psychologicznego postaci, autorka jakby ślizga się po powierzchni tej historii. Brakuje głębi, język też nie zachwyca.

Kontynuacja 1 tomu z tym że gorsza.

Książka fajna, fajnie się czyta, jednak nie powala. Czytałam już prawie wszystkie książki autorki i ma wiele dużo lepszych perełek w swoim dorobku. Te nowe są czasami za bardzo przekombinowane.

1919

Znacznie słabsza od "Prawa matki".
Autorka porusza bardzo istotne kwestie, będące konsekwencją tragicznego pożaru opisanego w pierwszej części cyklu, ale czyni to w sposób tak nużący, że z trudem dobrnęłam do końca.
Lubię powieści pani Chamberlain i na ogół wysoko je oceniam, ale tej zdecydowanie nie polecam.

Dużo nawiązań do pierwszej części, ale to dobrze, bo dość dawno ją czytałam.
Zagmatwane koligacje seksualne i rodzinne 😉, ale książka jest ciekawa, wciągająca i "szybkoczytajaca się", pomimo prawie sześciuset stron.
Polecam

Lubię powieści obyczajowe, szczególnie polskich autorów, a z zagranicznych szczególnie cenię Diane Chamberlain za nietuzinkowy pomysł na fabułę, pełnokrwiste postaci, rodzinne sekrety i dramatyczne zdarzenia z przeszłości. Jej książki są dobrze napisane, czyta się je z przyjemnością.
W tej powieści cała akcja toczy się w małym amerykańskim miasteczku Surf City wokół...

Keith, siedemnastoletni chłopak, który mimo młodego wieku przeżył koszmar- pożar, który pozostawił ślady zarówno na jego skórze, jak i psychice. Przeżycie potęguje fakt, że winę za spowodowanie pożaru ponosi Maggie, przyrodnia siostra bohatera, która właśnie kończy roczną odsiadkę w więzieniu. Na domiar złego, w dniu wyjścia dziewczyny na wolność, matka Keitha- Sara, znika,...

Dyskusje

• 2019