The One Real Thing

Okładka książki The One Real Thing Samantha Young
Okładka książki The One Real Thing
Samantha Young Wydawnictwo: Berkley Cykl: Hart's Boardwalk (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Hart's Boardwalk (tom 1)
The One Real Thing
Berkley
2016-09-06
2016-09-06
9781101991671
Inne

Ogólnie bardzo mi się to podobało. Gdyby nie denerwująca główna bohaterka byłaby to jedna z moich ulubionych książek.

Przeczytałam ją jako 3 w kolejności, po ponad 2.5 roku od przeczytania 2 i 3 części. Również mi się podobała, ale już zdecydowanie bardziej trzeźwe spojrzenie na relację bohaterów, czasem czytałam i zastanawiałam się jak bardzo autorkę poniosła fantazja.

To moje pierwsze spotkanie z autorką i jestem na TAK !
Czytaliście ?

Jessica jest doktorem w kobiecym zakładzie karnym. To co robi, robi z wielkim sercem z ogromną pasją. W swoim życiu prywatnym natomiast unika poważnych związków. Spotyka się z pewnym chirurgiem, ale od początku mają czysty układ. Tylko korzyści.
Jess znalazła listy zostawione przez nieżyjącą już więźniarkę i postanawia odnaleźć osobę do której są zaadresowane. Takim o to sposobem Jess trafia do Hartwell i jej życie zmienia się niespodziewanie.

To moje pierwsze spotkanie z autorką i jestem na TAK !
Czytaliście ?

Jess znalazła listy zostawione przez nieżyjącą już...

Lubie czytac serie o mieszkancach malych miasteczek, gdzie wszyscy sie znaja i moga na sobie polegac. To taka literacka wersja "idealnego swiata" .... Dlatego z przyjemnoscia siegam po takie serie. Czy sie zawiodlam? moze nie zawiodlam jednak czegos mi w niej zabraklo. Wiem natomiast, ze strasznie irytowalo mnie zachowanie Jessiki a cale to szalenstwo z jej tajemnica bylo przeciaaaagniete do granic wytrzymalosci czytelnika. Bardzo mi sie podobala natomiast Bailey i jej przeciwnik Vaughn - licze, ze drugi tom opowiadajacy ich histore bedzie lepszy.

Przyjemnie się czytało. Spokojna i dojrzała. Rzyczliwość mieszkańców miasteczka Hartwell zrobiła na mnie wrażenie, a historia Jessici zmotywowała do zmiany życia na lepsze.

Moja przygoda z tą serią zaczęła się dość specyficznie, gdy przez pomyłkę wypożyczyłam drugi tom, ale ponieważ każdy z nich opowiada o losach innej pary, nie przejmowałam się tym. Nie lubię jednak mieć takich zaległości, dlatego przyszła pora na omówienie pierwszej części. Muszę przyznać, że początek mi się spodobał. Samantha Young postarała się o stworzenie interesującej kobiecej postaci oraz wątku tajemnicy związanej z listami. Dość barwnie przedstawiła Jessikę, która chociaż ma atrakcyjny zawód i wydaje się prowadzić stabilne życie, wewnątrz czuje się rozdarta i bardzo nieszczęśliwa. W dodatku posiada traumatyczną przeszłość i nie chce się nią dzielić z nikim. Tęskni jednak za miłością, dlatego pod wpływem impulsu, poruszona dogłębnie treścią listów, wyrusza na wycieczkę, która odmienia jej życie. Nic dziwnego, że już od pierwszych stron zaczęłam wczuwać się w tę historię. Tym bardziej, iż prowadzona przez autorkę narracja w pierwszej osobie jeszcze bardziej zachęca do poznawania losów pary.
Nie tylko Jessica jest na pierwszym planie. Mimo, że wiele wątków tyczy się głównej bohaterki to jednak S. Young postarała się o stworzenie ciekawych drugoplanowych postaci, a także o intrygującą historię miasteczka. W ten sposób czytelnik ma okazję poznać całą społeczność Hartwell i jednocześnie poczuć klimat małej miejscowości, zaznajomić się z intrygami snutymi przez znienawidzone przez mieszkańców rody, jak i ich problemami. Dobrze, że nie tylko romans przewija się na stronach książki, również autorka rozwinęła inne sceny, urozmaicając fabułę.
Jeśli miałabym porównać oba tomy to jednak następna część wydaje mi się znacznie ciekawsza. I nie chodzi mi tutaj o barwniejszą parę, lecz o główny wątek fabularny. Mam wrażenie, że w kolejnej części więcej się dzieje. Pierwszy tom jest mniej bogatszy w akcję, pojawiło się też sporo romantyzmu i erotyki, które często ciągnęły się przez wiele stron. Niby taki powinien być romans, a jednak tych wszystkich wstawek było zdecydowanie za dużo. Miałam też sporo oczekiwań wobec poruszonego wątku z listami, który ku mojemu rozczarowaniu wyjaśnił się dopiero pod sam koniec.
Czy polecam? Tak, jest to lekki i przyjemny romans z fajnie poruszonym klimatem małego miasta, nie skupiający się tylko na głównych bohaterach. Zdarzają się jednak momenty z przestojem akcji, dlatego polecam bardziej miłośnikom autorki, jak i samego gatunku.

Przyjemna i odprężająca książka 😊

Przyjemna i odprężająca książka 😊

Lekkie, ociekające erotyzmem romansidło na lato i tylko tego można się spodziewać po "To, co najważniejsze".

Nie brak tu pikantnych opisów zbliżeń między dwojgiem głównych bohaterów (w zasadzie to ich główne zajęcie...),akcja pędzi zdecydowanie szybko jeśli chodzi o znajomość Jessiki i Coopera (wszystko dzieje się niespełna w 3 tygodnie!),a każde ich spotkanie - nawet po rozstaniu - kończy się... wiadomo jak. Miejscem akcji jest sielskie, urokliwe i do bólu cukierkowe miasteczko Hartwell, gdzie każdy wie o każdym, intrygi oraz tragedie w życiu lekarki i "jej" barmana i mamy w zasadzie wszystkie składniki tego erotyczno-miłosnego tygla.

Wiązałam duże nadzieje z wątkiem listowym oraz historią George'a i Sarah, ale było to tylko tło, jak sam wyraził się George "cząstka czegoś większego". Szkoda, bo w tym tkwił naprawdę świetny potencjał.

Polecam jako mało ambitną, wyjątkowo odmóżdżającą (choć wg mnie niekoniecznie w pozytywnym tonie) lekturę. Bywały bowiem momenty, że fabuła mnie po prostu żenowała...

Typowa książka w malomiasteczkowym klimacie. Schematyczna na wielu płaszczyznach, mimo wszystko czyta się szybko i dosyć przyjemnie. Historia na raz, do zapomnienia po tygodniu.

Ależ to świetna historia. Słodka, a zarazem wykwintna. w sam raz dla tych, którzy gustują w romansach.
Namiętna historia miłosna Coopera i Jessiki rozgrywająca się w małym nadmorskim miasteczku. Niezbyt wprawdzie polubiłam główną bohaterkę, która wydawała mi się nadmiernie przewrażliwiona, ale nie zmienia to faktu, że powieść była fantastyczna i tajemnicza. Nawet to, że niektóre wydarzenia trochę wyolbrzymiono, a miejscami fabułę przegadano, nie odbiera tej książce uroku.
Słodki romans powinien być słodki i wyidealizowany, tu tak było.

• 2017