To, co najważniejsze

Cykl: Hart''s Boardwalk (tom 1)
Wydawnictwo: Burda Książki
The One Real Thing
kasiaptk25

Witamy w Hartwell, spokojnym, nadmorskim miasteczku, gdzie dzięki tajemnicy sprzed wielu lat pewna kobieta zrozumie, co znaczy prawdziwa miłość... Doktor Jessica Huntington całym sercem angażuje się w problemy swoich podopiecznych z więzienia dla kobiet, ale w życiu prywatnym starannie unika związków uczuciowych. Nauczyły ją tego bolesne doświadczenia. W więziennej bibliotece odkrywa plik...

Doktor Jessica Huntington całym sercem angażuje się w problemy swoich podopiecznych z więzienia dla kobiet, ale w życiu prywatnym starannie unika związków uczuciowych. Nauczyły ją tego bolesne doświadczenia. W więziennej bibliotece odkrywa plik starych listów miłosnych i jedzie do malowniczego Hartwell, żeby dostarczyć je adresatowi. Nadmorskie miasteczko rzuca na Jessicę swój czar, ale jeszcze większe wrażenie robi na niej przystojny właściciel miejscowego baru.

Od czasu rozwodu z niewierną żoną, Cooper Lawson skupia się na tym, co najważniejsze: na rodzinie i prowadzeniu baru przy nadbrzeżnej promenadzie, który od lat znajduje się w posiadaniu Lawsonów. Jednak kiedy Jessica przekracza progi jego knajpki, gotów jest znów otworzyć swoje serce. Chociaż wzajemne przyciąganie staje się coraz silniejsze, Jessica z uporem broni się przed bliskim związkiem.

Aby przekonać ją, że jest w życiu coś, o co warto walczyć, Cooper będzie musiał ofiarować jej więcej niż tylko namiętność.

źródło opisu: www.taniaksiazka.pl

źródło okładki: www.taniaksiazka.pl

Kasiek | 2017-01-18
Przeczytana: 17 stycznia 2017

Gdzie się podziała wspaniała Samantha Young??? Autorka świetnego cyklu „On Dublin Street”. Czy tę książkę na pewno napisała ta sama kobieta? Już jej kolejna seria „Into The Deep” była słabsza, ale ta pozycja to dla mnie wielkie rozczarowanie. No może obiektywnie patrząc nie jest aż tak kiepska, jednak wiedząc na co ją stać i jak świetne historie potrafi stworzyć, trudno o dobrą ocenę tej pozycji. Liczyłam na wiele więcej niż otrzymałam. Historia jest sielankowa, przesłodzona, przewidywalna, a w rezultacie nudna. Brakuje w niej dramatów, skomplikowanych wątków, emocji. Związek Jess i Coopera jest mdły. Rozterki głównej bohaterki są szybko rozwiewane, a jej „przerażająca” tajemnica z przeszłości jest naprawdę słaba. A do tego jeszcze „bajkowe” miasteczko w tle, czyli jedna wielka rodzina, która wszystko o sobie wie i wspiera się na każdym kroku. Wszystko to razem składa się na zwykłe romansidło, o co nie podejrzewałabym pani Young. Zapewne nie byłabym taka krytyczna dla tej książki,...

WampirkaJustynka | 2017-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2017

Dobra książka choć trochę wiała nudą. Mam też kilka minusów: po pierwsze główna bohaterka i jej wkurzające zachowanie, po drugie historia zaczęła się od listów, które znalazła Jessica i ja na mój gust wątek z nimi związany został zbyt szybko rozwiązany. Z kolei plusem dla mnie są: Cooper, Vaughn Tremaine i oczywiście Bailey. Sama akacja jakoś tak mała ciekawa, a ta tajemnicza i "przerażająca" przeszłość Jessiki jest nijaka. Wydaje mi się, że to przez to iż autorka prawie do samego końca trzyma nas w napięciu. Jak dla mnie to trochę za długo i już w połowie książki miałam dość zachowania Jessiki.Być może skuszę się na inne książki z tej serii.

Kasia | 2017-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2017

Tu, tak jak w bajce, dobro zwycięża :)
Bardzo przesłodzona historia, chociaż początek był całkiem dobry.
Polecam na chwilę odprężenia.

mania_kch | 2017-01-22
Na półkach: 2017, Przeczytane

Jessica jest lekarzem pracuje w zakładzie karnym, pewien ciąg zdarzeń sprawia, że kobieta trafia na listy, napisane dawno temu przez jedną z więźniarek. Zaintrygowana ich historią postanawia odszukać adresata. W tym celu wyjeżdża do spokojnego Hartwell. Tam spotyka wielu ciekawych ludzi w tym bardzo przystojnego właściciela baru, Cooper'a Lawson'a ....
Niczym nie ta historia nie zaskoczyła. Jest spokojnie, sielankowo czasami nudno.
Jessica nie jest jakąś bardzo wyróżniającą się bohaterką, nie ma w sobie nic co zapada w pamięć a w porównaniu z innymi bohaterkami Hartwell wypada jałowo.
To szybkie zakochanie również nie działa na korzyść tej historii.
Intrygujący z początku wątek z listami zostaje zepchnięty na dalszy plan i w rezultacie szybko rozwiązany.
Pierwsza cześć serii niestety nie powala na kolana, jednak wątki dotyczące Bailey i Vaughn Tremaine na tyle ciekawe, że chętnie sięgnę po ich historię.

Pinina_Paulina | 2017-01-08
Na półkach: 2017 rok ✔, Przeczytane
Przeczytana: 08 stycznia 2017

Przyjemna książka, ale nie porywająca.
Nie da się ukryć, że Samantha Young podbiła moje serce serią o przyjaciołach z Dublin Street i chcąc-nie chcąc porównywałam tę książkę do poprzednich. Nie był to najlepszy zabieg, bo przy poprzedniej serii, ta wypada (na razie!) słabo.
Już nie mogę się doczekać kolejnej części gdzie to Bailey będzie główną bohaterką. Zapewne tam emocji nie zabraknie.

dkwiatkowska26 | 2017-01-06

Bardzo fajna książka :)
Takie połączenie stylu N. Sparska i wspaniałego pióra p.Young, bynajmniej takie nie opuszcza mnie wrażenie :)
Jess jest silną, niezależną Panią Doktor, postanawia w końcu zrobić coś dla siebie, więc pod impulsem wyrusza na wakacje i to chyba była najlepsza decyzja jej życia.
Cooper jest małomiasteczkowym facetem, który sparzył się względem kobiet i względem najlepszego przyjaciela, po zdradzie jaką zafundowali mu właśnie rzeczony przyjaciel i teraz już była żona. Posiada własny bar, siostrę i siostrzeńca, a także mnóstwo przyjaciół, którzy stoją za nim murem.

Zrządzenie losu połączyło tych dwoje i mimo ich tajemnic i wielkiego sekretu Jess, o którym nie potrafiła rozmawiać z obawy przez obarczenie winą,dają radę, jest miłość jest wszytko :)

Przyznam, że bardzo polubiłam bohaterów tej książki, każdy ma swój charakterek i każdy jest ciekawy na swój sposób.

Jednak również muszę przyznać, że poczynania Jess czasem doprowadzały mnie do szału i miałam ochotę...

Magda | 2017-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2017

Więcej na:http://smag-rekomendacje.blogspot.com/

Bardzo przyjemne poczytadło, które wyciśnie z nas łzy wzruszenia, ale i rozśmieszy nie jeden raz. Umili z pewnością czas. Jak dla mnie, zupełnie nowe oblicze Samanthy Young, bardziej przypominające mi w tej powieści Norę Roberts, czy Susan Mallery, może także B. Delinsky, niż samą S. Young. Ale cóż, chyba za bardzo przywykłam do jej poprzedniej serii. Emocjonalna. Idealna na zimowy wieczór z kieliszkiem wina. Pozwoli odsapnąć i zapomnieć o problemach dnia codziennego. I choć jest dobrą powieścią, nie trafia jednak do mojego serca. Spodziewałam się po autorce czegoś więcej. Morałem tutaj jest chyba tylko to, by wierzyć w przeznaczenie i zaufać. Polecam, bo jest przyjemna, ale nie trafia do półki ukochanych książek, do których będę wracać.

kulturalna_szafa | 2017-02-21

Spodziewałam się dobrego erotyku, bo przecież autorka jest znana i lubiana, plus bardzo mocno reklamowana. Jednak dostałam świetną, naprawdę barwnie skonstruowaną historię, która po prostu przecieka przez palce!

O co chodzi?

"To, co najważniejsze" - to pierwszy tom serii Hart's Boardwalk, Samanthy Young. Opowiedziana z punktu widzenia dwójki bohaterów. Jest to piękna historia o miłości przezwyciężającej mroczną przeszłość i o przygnębiającej niepewności siebie. Jest to opowieść o atrakcyjnym małym miasteczku z unikalnymi postaciami z różnych środowisk, gdzie życie obraca się wokół nadmorskiej promenady Hartwel.

Dr Jessica Huntington nie sądziła, że utknie w swoim własnym życiu. Jako główny lekarz w więzieniu dla kobiet widziała wszystko. Wybrała to zajęcie ponad bardziej prestiżowymi pracami, ponieważ chciała być prawdziwą lekarką i pomagać tym, którzy są w potrzebie, i tym którzy potrzebują współczucia, integralności, i równości. Dla niej samej jej życie osobiste jest nieważne. Ma przyjaciela z dodatkowymi korzyściami, który jest zajętym prestiżowym chirurgiem. Ich stosunki są niczym więcej jak płytkimi relacjami. Ich spotkania są zaplanowane. Nie ma żadnych niespodzianek. Jessice taki stan rzeczy...

monweg | 2017-02-13

Czy można porzucić dotychczasowe życie w jednej chwili?

Doktor Jessica Huntington wydawałoby się, że ma wszystko, co do szczęścia potrzebne. Ma ciekawą pracę, w której czuje się potrzebna – pracuje jako lekarz w więzieniu dla kobiet. Pewnego dnia w jednej z książek w bibliotece natyka się na listy byłej więźniarki, która umarła nie zdążywszy ich wysłać. Poruszona tekstami postanawia oddać korespondencję w ręce adresata. W tym celu jedzie do niewielkiego, nadmorskiego miasteczka Hartwell. Jessica odkrywa, że w tym miejscu mogłaby być szczęśliwa. Mieszkańcy Hartwell są bardzo mili i otwarci, szczególnie jeden z nich, Cooper Lawson. Bardzo szybko obopólna fascynacja zamienia się w płomienny romans. Tylko czy można budować własne szczęście na nieszczerości i tajemnicach?

Nie miałam żadnych oczekiwań co do tej powieści, gdyż nie czytałam...