To, co najważniejsze

Tłumaczenie: Ewa Górczyńska
Cykl: Hart''s Boardwalk (tom 1)
Wydawnictwo: Burda Książki
The One Real Thing

Witamy w Hartwell, spokojnym, nadmorskim miasteczku, gdzie dzięki tajemnicy sprzed wielu lat pewna kobieta zrozumie, co znaczy prawdziwa miłość... Doktor Jessica Huntington całym sercem angażuje się w problemy swoich podopiecznych z więzienia dla kobiet, ale w życiu prywatnym starannie unika związków uczuciowych. Nauczyły ją tego bolesne doświadczenia. W więziennej bibliotece odkrywa plik...

Doktor Jessica Huntington całym sercem angażuje się w problemy swoich podopiecznych z więzienia dla kobiet, ale w życiu prywatnym starannie unika związków uczuciowych. Nauczyły ją tego bolesne doświadczenia. W więziennej bibliotece odkrywa plik starych listów miłosnych i jedzie do malowniczego Hartwell, żeby dostarczyć je adresatowi. Nadmorskie miasteczko rzuca na Jessicę swój czar, ale jeszcze większe wrażenie robi na niej przystojny właściciel miejscowego baru.
Od czasu rozwodu z niewierną żoną, Cooper Lawson skupia się na tym, co najważniejsze: na rodzinie i prowadzeniu baru przy nadbrzeżnej promenadzie, który od lat znajduje się w posiadaniu Lawsonów. Jednak kiedy Jessica przekracza progi jego knajpki, gotów jest znów otworzyć swoje serce. Chociaż wzajemne przyciąganie staje się coraz silniejsze, Jessica z uporem broni się przed bliskim związkiem.
Aby przekonać ją, że jest w życiu coś, o co warto walczyć, Cooper będzie musiał ofiarować jej więcej niż tylko namiętność.

źródło opisu: http://www.burdaksiazki.pl

źródło okładki: http://www.burdaksiazki.pl

boziaczek | 2017-04-23
Na półkach: Przeczytane, E-booki

To moje pierwsze spotkanie z książką autorstwa Samanthy Young. "To, co najważniejsze" to lekka i przyjemna historia o doktor Jessice Huntington - kobiecie, której wydaje się, że wszystko w jej życiu zostało zaplanowane i "ułożone". Pracuje w więzieniu dla kobiet, nie chce się wiązać z nikim na stałe, jest kobietą świadomą swoich pragnień i trzeźwo patrzącą na świat. Przez splot pewnych okoliczności, Jessica postanawia wyjechać na wakacje do Hartwell - małej nadmorskiej miejscowości, co staje się dla niej podrożą, która odmieni całe jej dotychczasowe życie.
Mimo, że jest to książka, której koniec można łatwo wywnioskować, czyta się ją z niemałą przyjemnością. Samantha Young tak zgrabnie skreśliła tą historię, że ciężko się od niej oderwać.
Polecam na relaksujący wieczór.

Kasiek | 2017-01-18
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 17 stycznia 2017

Gdzie się podziała wspaniała Samantha Young??? Autorka świetnego cyklu „On Dublin Street”. Czy tę książkę na pewno napisała ta sama kobieta? Już jej kolejna seria „Into The Deep” była słabsza, ale ta pozycja to dla mnie wielkie rozczarowanie. No może obiektywnie patrząc nie jest aż tak kiepska, jednak wiedząc na co ją stać i jak świetne historie potrafi stworzyć, trudno o dobrą ocenę tej pozycji. Liczyłam na wiele więcej niż otrzymałam. Historia jest sielankowa, przesłodzona, przewidywalna, a w rezultacie nudna. Brakuje w niej dramatów, skomplikowanych wątków, emocji. Związek Jess i Coopera jest mdły. Rozterki głównej bohaterki są szybko rozwiewane, a jej „przerażająca” tajemnica z przeszłości jest naprawdę słaba. A do tego jeszcze „bajkowe” miasteczko w tle, czyli jedna wielka rodzina, która wszystko o sobie wie i wspiera się na każdym kroku. Wszystko to razem składa się na zwykłe romansidło, o co nie podejrzewałabym pani Young. Zapewne nie byłabym taka krytyczna dla tej książki,...

WampirkaJustynka | 2017-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2017

Dobra książka choć trochę wiała nudą. Mam też kilka minusów: po pierwsze główna bohaterka i jej wkurzające zachowanie, po drugie historia zaczęła się od listów, które znalazła Jessica i ja na mój gust wątek z nimi związany został zbyt szybko rozwiązany. Z kolei plusem dla mnie są: Cooper, Vaughn Tremaine i oczywiście Bailey. Sama akacja jakoś tak mała ciekawa, a ta tajemnicza i "przerażająca" przeszłość Jessiki jest nijaka. Wydaje mi się, że to przez to iż autorka prawie do samego końca trzyma nas w napięciu. Jak dla mnie to trochę za długo i już w połowie książki miałam dość zachowania Jessiki.Być może skuszę się na inne książki z tej serii.

Marta Ginter | 2017-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2017

"To , co najważniejsze" jest przyjemną lekturą, ale to tylko zwykłe romansidło, nie warte większej uwagi. 6 punktów to dość wygórowana ocena. Chyba warto czasem przeczytać jakąś słabszą książkę, żeby docenić te lepsze.

Inez | 2017-04-29
Przeczytana: 28 kwietnia 2017

Miałam przeczytać jeden rozdział, może dwa… Skończyło się na tym, że spędziłam cały dzień na czytaniu całości. Ta książka mnie wciągnęła. Pokochałam zarówno Jess, jak i Coopera od chwili, gdy po raz pierwszy opisali siebie nawzajem. Pokochałam całe Hartwell z Vaugnhem na czele. Może było to trochę sielankowe, może Cooper był nieco zbyt idealny, a wszystkie opisane mieszkanki miasteczka zbyt piękne, jednak wcale mi to nie przeszkadzało. Young stworzyła interesującą historię, w której do samego końca zdołała utrzymać tajemnicę, co jest ogromnym plusem. Choć książkę znalazłam w dziale erotyki, nie przypisałabym jej do tego gatunku. Według mnie jest to raczej powieść obyczajowa z kilkoma bezpośrednimi opisami, dodającymi jej uroku i autentyczności. Lektura godna uwagi.

katala | 2018-04-24
Przeczytana: 20 stycznia 2017

HA! I jak to miło. Zawsze jest milej kiedy człowiek czegoś się obawia, a później okazuje się, że nie taki diabeł straszny. Mniej boli, niż w odwrotną stronę.
Początek nie był najlepszy, bo ile razy można czytać o tym jaki on jest przepiękny, jak fantastycznie zbudowany, jakie mięśnie, włosy wzrost i wszystko. No i oczywiście ona – równie piękna, o nogach do nieba, oczach niczym gwiazdy, a jej puszyste rozświetlone włosy spływają gęsta kaskadą na plecy. No ile… przecież za każdym razem to jest prawie to samo. Tak na marginesie to tak sobie pomyślałam, że każda przeciętna zjadaczka chleba, która miewała wałeczek (niektóre niejeden) w okolicach brzusznych i nie tylko, pryszcz od czasu do czasu na nosie, a w piątki na brodzie, jej nogi nie kończą się w niebie, a w miejscu umożliwiającym sprawne poruszanie się, powinna być mocno zdołowana. Bo jak tu dostać takiego mężczyznę (cechy fizyczne kilka linijek wyżej), kiedy samemu wykazuje się takie niedostatki cielesne (że o intelektualnych...

MartaKu | 2018-10-23
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 14 października 2018

Fajny romansik. Więcej uczuć niż erotyki. Ona ma traumatyczne przeżycia z dzieciństwa, on jest po nieudanym związku. Wiadomo - muszą razem się pocieszać i wspierać :)

mania_kch | 2017-01-22
Na półkach: Przeczytane, 2017

Jessica jest lekarzem pracuje w zakładzie karnym, pewien ciąg zdarzeń sprawia, że kobieta trafia na listy, napisane dawno temu przez jedną z więźniarek. Zaintrygowana ich historią postanawia odszukać adresata. W tym celu wyjeżdża do spokojnego Hartwell. Tam spotyka wielu ciekawych ludzi w tym bardzo przystojnego właściciela baru, Cooper'a Lawson'a ....
Niczym nie ta historia nie zaskoczyła. Jest spokojnie, sielankowo czasami nudno.
Jessica nie jest jakąś bardzo wyróżniającą się bohaterką, nie ma w sobie nic co zapada w pamięć a w porównaniu z innymi bohaterkami Hartwell wypada jałowo.
To szybkie zakochanie również nie działa na korzyść tej historii.
Intrygujący z początku wątek z listami zostaje zepchnięty na dalszy plan i w rezultacie szybko rozwiązany.
Pierwsza cześć serii niestety nie powala na kolana, jednak wątki dotyczące Bailey i Vaughn Tremaine na tyle ciekawe, że chętnie sięgnę po ich historię.

Kasia | 2017-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Tu, tak jak w bajce, dobro zwycięża :)
Bardzo przesłodzona historia, chociaż początek był całkiem dobry.
Polecam na chwilę odprężenia.

Natalia | 2018-02-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebooki
Przeczytana: 20 lutego 2018

Nadmorska miejscowość, Hartwell urzeka nie tylko szumem fal i piaszczystą plażą. Jest tu coś więcej. Są tu ludzie, którzy wspierają siebie nawzajem. To książka nie tylko o miłości, ale też o wspaniałej przyjaźni, wspieraniu siebie nawzajem i wspólnym pokonywaniu trudności.„To co najważniejsze” nie jest książką w, której tylko główni bohaterowie mają ciekawą przeszłość do opowiedzenia. Tutaj każdy bohater ma coś do powiedzenia, każdy skrywa tajemnice, co czyni tę książkę bardziej intrygującą. Jessica i Cooper, oboje pokaleczeni przez przeszłość boją się zaangażowania. Dopóki nie trafiają na siebie nawzajem. Ich relacja jest ciekawa, ale mnie dużo bardziej zainteresowała inna „para”, która przewija się w tle, a mianowicie chodzi o: Bailey i Vaughn .
Muszę przyznać, że przyjemnie mi się ją czytało, ale całość ,to nie żadne wybitne dzieło, które dostarcza emocji. Sięgam po drugi tom bo on zapowiada się być lepszy, dzięki bardziej wyrazistym głównym bohaterom.