To, co najważniejsze

Cykl: Hart''s Boardwalk (tom 1)
Wydawnictwo: Burda Książki
The One Real Thing
kasiaptk25

Witamy w Hartwell, spokojnym, nadmorskim miasteczku, gdzie dzięki tajemnicy sprzed wielu lat pewna kobieta zrozumie, co znaczy prawdziwa miłość... Doktor Jessica Huntington całym sercem angażuje się w problemy swoich podopiecznych z więzienia dla kobiet, ale w życiu prywatnym starannie unika związków uczuciowych. Nauczyły ją tego bolesne doświadczenia. W więziennej bibliotece odkrywa plik...

Doktor Jessica Huntington całym sercem angażuje się w problemy swoich podopiecznych z więzienia dla kobiet, ale w życiu prywatnym starannie unika związków uczuciowych. Nauczyły ją tego bolesne doświadczenia. W więziennej bibliotece odkrywa plik starych listów miłosnych i jedzie do malowniczego Hartwell, żeby dostarczyć je adresatowi. Nadmorskie miasteczko rzuca na Jessicę swój czar, ale jeszcze większe wrażenie robi na niej przystojny właściciel miejscowego baru.

Od czasu rozwodu z niewierną żoną, Cooper Lawson skupia się na tym, co najważniejsze: na rodzinie i prowadzeniu baru przy nadbrzeżnej promenadzie, który od lat znajduje się w posiadaniu Lawsonów. Jednak kiedy Jessica przekracza progi jego knajpki, gotów jest znów otworzyć swoje serce. Chociaż wzajemne przyciąganie staje się coraz silniejsze, Jessica z uporem broni się przed bliskim związkiem.

Aby przekonać ją, że jest w życiu coś, o co warto walczyć, Cooper będzie musiał ofiarować jej więcej niż tylko namiętność.

źródło opisu: www.taniaksiazka.pl

źródło okładki: www.taniaksiazka.pl

Kasiek | 2017-01-18
Na półkach: 2017, Przeczytane
Przeczytana: 17 stycznia 2017

Gdzie się podziała wspaniała Samantha Young??? Autorka świetnego cyklu „On Dublin Street”. Czy tę książkę na pewno napisała ta sama kobieta? Już jej kolejna seria „Into The Deep” była słabsza, ale ta pozycja to dla mnie wielkie rozczarowanie. No może obiektywnie patrząc nie jest aż tak kiepska, jednak wiedząc na co ją stać i jak świetne historie potrafi stworzyć, trudno o dobrą ocenę tej pozycji. Liczyłam na wiele więcej niż otrzymałam. Historia jest sielankowa, przesłodzona, przewidywalna, a w rezultacie nudna. Brakuje w niej dramatów, skomplikowanych wątków, emocji. Związek Jess i Coopera jest mdły. Rozterki głównej bohaterki są szybko rozwiewane, a jej „przerażająca” tajemnica z przeszłości jest naprawdę słaba. A do tego jeszcze „bajkowe” miasteczko w tle, czyli jedna wielka rodzina, która wszystko o sobie wie i wspiera się na każdym kroku. Wszystko to razem składa się na zwykłe romansidło, o co nie podejrzewałabym pani Young. Zapewne nie byłabym taka krytyczna dla tej książki,...

WampirkaJustynka | 2017-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2017

Dobra książka choć trochę wiała nudą. Mam też kilka minusów: po pierwsze główna bohaterka i jej wkurzające zachowanie, po drugie historia zaczęła się od listów, które znalazła Jessica i ja na mój gust wątek z nimi związany został zbyt szybko rozwiązany. Z kolei plusem dla mnie są: Cooper, Vaughn Tremaine i oczywiście Bailey. Sama akacja jakoś tak mała ciekawa, a ta tajemnicza i "przerażająca" przeszłość Jessiki jest nijaka. Wydaje mi się, że to przez to iż autorka prawie do samego końca trzyma nas w napięciu. Jak dla mnie to trochę za długo i już w połowie książki miałam dość zachowania Jessiki.Być może skuszę się na inne książki z tej serii.

Pinina_Paulina | 2017-01-08
Na półkach: 2017 rok ✔, Przeczytane
Przeczytana: 08 stycznia 2017

Przyjemna książka, ale nie porywająca.
Nie da się ukryć, że Samantha Young podbiła moje serce serią o przyjaciołach z Dublin Street i chcąc-nie chcąc porównywałam tę książkę do poprzednich. Nie był to najlepszy zabieg, bo przy poprzedniej serii, ta wypada (na razie!) słabo.
Już nie mogę się doczekać kolejnej części gdzie to Bailey będzie główną bohaterką. Zapewne tam emocji nie zabraknie.

dkwiatkowska26 | 2017-01-06

Bardzo fajna książka :)
Takie połączenie stylu N. Sparska i wspaniałego pióra p.Young, bynajmniej takie nie opuszcza mnie wrażenie :)
Jess jest silną, niezależną Panią Doktor, postanawia w końcu zrobić coś dla siebie, więc pod impulsem wyrusza na wakacje i to chyba była najlepsza decyzja jej życia.
Cooper jest małomiasteczkowym facetem, który sparzył się względem kobiet i względem najlepszego przyjaciela, po zdradzie jaką zafundowali mu właśnie rzeczony przyjaciel i teraz już była żona. Posiada własny bar, siostrę i siostrzeńca, a także mnóstwo przyjaciół, którzy stoją za nim murem.

Zrządzenie losu połączyło tych dwoje i mimo ich tajemnic i wielkiego sekretu Jess, o którym nie potrafiła rozmawiać z obawy przez obarczenie winą,dają radę, jest miłość jest wszytko :)

Przyznam, że bardzo polubiłam bohaterów tej książki, każdy ma swój charakterek i każdy jest ciekawy na swój sposób.

Jednak również muszę przyznać, że poczynania Jess czasem doprowadzały mnie do szału i miałam ochotę...

Magda | 2017-01-12
Na półkach: 2017, Przeczytane
Przeczytana: 12 stycznia 2017

Więcej na:http://smag-rekomendacje.blogspot.com/

Bardzo przyjemne poczytadło, które wyciśnie z nas łzy wzruszenia, ale i rozśmieszy nie jeden raz. Umili z pewnością czas. Jak dla mnie, zupełnie nowe oblicze Samanthy Young, bardziej przypominające mi w tej powieści Norę Roberts, czy Susan Mallery, może także B. Delinsky, niż samą S. Young. Ale cóż, chyba za bardzo przywykłam do jej poprzedniej serii. Emocjonalna. Idealna na zimowy wieczór z kieliszkiem wina. Pozwoli odsapnąć i zapomnieć o problemach dnia codziennego. I choć jest dobrą powieścią, nie trafia jednak do mojego serca. Spodziewałam się po autorce czegoś więcej. Morałem tutaj jest chyba tylko to, by wierzyć w przeznaczenie i zaufać. Polecam, bo jest przyjemna, ale nie trafia do półki ukochanych książek, do których będę wracać.

"To, co najważniejsze" - to pierwszy tom serii Hart's Boardwalk, Samanthy Young. Opowiedziana z punktu widzenia dwójki bohaterów. Jest to piękna historia o miłości przezwyciężającej mroczną przeszłość i o przygnębiającej niepewności siebie. Jest to opowieść o atrakcyjnym małym miasteczku z unikalnymi postaciami z różnych środowisk, gdzie życie obraca się wokół nadmorskiej promenady Hartwel.

Dr Jessica Huntington nie sądziła, że utknie w swoim własnym życiu. Jako główny lekarz w więzieniu dla kobiet widziała wszystko. Wybrała to zajęcie ponad bardziej prestiżowymi pracami, ponieważ chciała być prawdziwą lekarką i pomagać tym, którzy są w potrzebie, i tym którzy potrzebują współczucia, integralności, i równości. Dla niej samej jej życie osobiste jest nieważne. Ma przyjaciela z dodatkowymi korzyściami, który jest zajętym prestiżowym chirurgiem. Ich stosunki są niczym więcej jak płytkimi relacjami. Ich spotkania są zaplanowane. Nie ma żadnych niespodzianek. Jessice taki stan rzeczy...

KobieceRecenzje365 | 2017-01-13

„Witamy w Hartwell, spokojnym, nadmorskim miasteczku, gdzie dzięki tajemnicy sprzed wielu lat pewna kobieta zrozumie, co znaczy prawdziwa miłość...”

Doktor Jessica Huntington pracuje w więzieniu dla kobiet. Swojej pracy oddała całe serce i zawsze angażuje się w problemy swoich podopiecznych. Praca jest jej całym życiem, nie szuka trwałego związku, a jej kobiece potrzeby zaspokaja przyjaciel, z którym ma układ. Gdy pewnego razu w książce z więziennej biblioteki odkrywa tajemnicze listy miłosne sprzed lat, postanawia dostarczyć je do adresata. W tym celu jedzie do Hartwell, małego nadmorskiego miasteczka. Już pierwszego dnia poznaje tam przystojnego Coopera Lawsona, właściciela małej knajpki. Cooper, to mężczyzna po rozwodzie, który także nie szuka kobiety na stałe. Najważniejszy jest dla niego bar i ukochany siostrzeniec. Jednak spotkanie uroczej pani doktor niespodziewanie otworzy jego serce na uczucia. Oboje poczują do siebie przyciąganie, jednak bolesna przeszłość Jessiki stanie...

emerytka19 | 2017-01-11

Chyba każda z nas, zadał sobie choć raz pytanie, "czy jestem szczęśliwa, czy to co robię sprawia mi przyjemność"? Ja w ostatnim czasie, wielokrotnie zadawałam sobie to pytanie, podobnie jak Pani doktor.
Jessica przyjeżdża do Hartwell, z myślą, że odda znalezione listy... nie spodziewała się, że spotka wielką miłość, cudownych przyjaciół, a co za tym idzie i szczęście.
Książka bardzo fajna, tylko ta tajemnica, którą skrywa Jessica, wydaje mi się lekko "wyolbrzymiona", tzn nie wydaje mi się, że z tego powodu musiała "pokutować" i rezygnować ze szczęścia.

agateczka5 | 2017-01-12
Na półkach: Przeczytane, E-book

Nie zawiodłam się ;) tak jak poprzednie pozycje, ta również mnie pochłonęła :)
Oczywiście polecam:D
Teraz z niecierpliwością czekam na tom 2 i historię Bailey Hartwell i Vaughn Tremaine'a (oboje mnie zainteresowali, zaintrygowali:D)

Ewa | 2017-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2017

Cudowna !!!! nie mogę się doczekać kolejnej części jak i bardzo chciałabym poznać historię Emery :)