Wszystko przez ten Nowy Jork

Tłumaczenie: Anna Niedzielko
Wydawnictwo: W.A.B.
Tutta colpa di New York
ew_cia

Opowieść magiczna jak zapalanie światełek na nowojorskiej choince Clover O’Brian ma niewyparzony język i temperament równie ognisty jak kolor włosów. Specjalizuje się w traceniu równowagi i wyprowadzaniu z niej własnej matki, posiada za to niesamowity talent do wybierania genialnych prezentów. Clover jest też największą fanką bożonarodzeniowej atmosfery Nowego Jorku i zrobi wszystko, by nie...

Opowieść magiczna jak zapalanie światełek na nowojorskiej choince

Clover O’Brian ma niewyparzony język i temperament równie ognisty jak kolor włosów. Specjalizuje się w traceniu równowagi i wyprowadzaniu z niej własnej matki, posiada za to niesamowity talent do wybierania genialnych prezentów. Clover jest też największą fanką bożonarodzeniowej atmosfery Nowego Jorku i zrobi wszystko, by nie ominęła jej ceremonia zapalenia światełek na choince w Rockefeller Center.

Jest jeszcze on. Gwiazda kina o ujmującym uśmiechu, bożyszcze kobiet w całej Ameryce. Cade Harrison po burzliwym rozstaniu z dziewczyną opuszcza Los Angeles i zaszywa się w nowojorskim mieszkaniu przyjaciela. Pragnie odpocząć od nieustannego zainteresowania paparazzi śledzących każdy jego krok i fanek proszących go o autograf w nietypowych miejscach ciała; dlatego niechętnie opuszcza swój tymczasowy dom. Może tylko po to, by znów spotkać tę złośliwą, ale niewątpliwie uroczą rudowłosą sąsiadkę…

Zakazana miłość w scenerii świątecznego Nowego Jorku. Czy magia świąt zadziała tym razem?

źródło opisu: http://www.empik.com

źródło okładki: http://www.empik.com

Asiek | 2016-12-19
Przeczytana: 19 grudnia 2016

„Wszystko przez ten Nowy Jork” to debiut pisarski autorki.

Opowiada o Clover O’Brian, pełnej energii i temperamentu personal shopper, która ma niesamowity talent do wybierania idealnych prezentów. Uwielbia Boże Narodzenie i świąteczny Nowy Jork, jednak jest bardzo samotna. Przez przypadek poznaje popularnego aktora Cade’a Harrisona, który po burzliwym skandalu z byłą dziewczyną postanowił zniknąć na jakiś czas i ukryć się w domu.

Świetna lektura w zimowej scenerii. Zabawna, ciepła i pełna miłości. W sam raz na prezent pod choinkę.
Gorąco polecam.

Nelyt | 2017-01-19
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 29 grudnia 2016

Krótka, lekka historia. Nie jest to typ literatury wymagający od czytelnika skupienia. Dobrze się czytało, ale to taki typowy romans, w którym niewiele co się dzieje. Plusem jest to, że dobrze oddaje klimat Świąt, więc jest idealna na ten okres. Książka na jeden wieczór.

DreAms44 | 2016-12-17
Przeczytana: 16 grudnia 2016

"Wszystko przez ten Nowy Jork" to debiutancka powieść młodej autorki Cassandry Rocca. To kolejna książka ze świątecznym klimatem w tle, wprost idealna na długie zimowe wieczory. Pozwoli wczuć się w urzekającą barwę Bożego Narodzenia i nieco zwolnić, odetchnąć...
W końcu ten czas nie powinien być dla nas powodem do stresu, nerwów, smutku, pośpiechu. Święta mają dostarczać nam wiele radości, rodzinnego ciepła, życzliwości i pogodnej atmosfery. Ta lektura przeniesie nas do tętniącego życiem Nowego Jorku i pozwoli uwierzyć w magię nadchodzących świąt.

Clover O'Brian to dziewczyna o ognistym temperamencie i nie mniej ognistym kolorze włosów. Niesamowita gaduła, która mówi wszystko, co jej ślina na język przyniesie. Łatwo traci równowagę, jest chaotyczna oraz wiecznie zabiegana. W głębi duszy niepoprawna romantyczka, która szuka prawdziwej miłości. To również zagorzała fanka świąt i ich magicznej aury. Jej dom jest zawsze pełen świątecznych dekoracji, których z roku na rok przybywa...

Kate1404 | 2016-12-27
Przeczytana: 26 grudnia 2016

Sympatyczna bajeczka dla dużych dziewczynek, bardziej romans niż obyczajówka. Utrzymana w klimacie Świąt w Nowym Jorku. Nie czytam tego gatunku, ale książka pozostawiła we mnie miłe uczucia. Jak dla mnie przewidywalna, ale na książkę na jeden wieczór się nadaje, szczególnie jak ktoś lubi taką tematykę :)

gleism | 2018-01-22

Przyjemna, świąteczna opowiastka. Największy plus za charakterek głównej bohaterki. Pozycja niezbyt wymagająca - ot, lektura na zimowy wieczór przy gorącej czekoladzie i pod kocem :)

Kleoska94 | 2017-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2017

Wszystko przez ten Nowy Jork - bardzo lekka i przyjemna lektura ;) Jeżeli ktoś planuje spędzić miło czas, odpocząć od codzienności, poczuć magię świąt,to ta książka jest w sam raz. Co prawda mogłoby się coś więcej dziać, ale dzięki głównej bohaterce i jej docinkach pod adresem sławnego aktora, książkę czytało się z dużą przyjemnością. Bardzo chętnie sięgnę po kolejne dzieła tej autorki i mam nadzieję, że będą one równie dobre, a może nawet i lepsze od tej książki, czego z głębi serca życzę autorce ;) Mam nadzieję, że ta książka spodoba się czytelnikom w takim samym, bądź wyższym stopniu jak i mi ;)

Lena95 | 2016-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2016

Książka idealna na okres świąteczny. Główna bohaterka Clover O’Brian ma rude włosy, temperament i kocha święta. Mimo braku wsparcia rodziny stara się by dla innych ta pora roku była wspaniała. Na swojej drodze spotyka Cade Harrisona, który po burzliwym związku próbuje ukryć się w domu obok Clover. Jest to przyjemna książka, ze świętami w tle przy której można wczuć się w niezwykłą atmosferę świąt.

AleksandraSiara | 2017-03-21

Jestem zaczarowana. Uwielbiam takie historie. Wiem, że w większości są podobne, jednakowe. Dziewczyna poznaje bogatego/ sławnego chłopaka, zakochują się itd.
Jednak ja je uwielbiam i z każdej czerpię radość.
Z tym tytułem nie było inaczej.
Prześliczna historia miłosna Clover, nieco nieokrzesanej mieszkanki Nowego Jorku i popularnego aktora Cade-a pochłonęła mnie do reszty, pokazana na tle świątecznego Nowego Jorku. Można zachwycać się postaciami jak i samym miastem.
Książkę czyta się bardzo szybko, pochłonęłam ją w trymiga.
Pomimo tego, iż zakończenie może być przewidywalne, książka pozostaje w pamięci i trzyma do ostatniej kartki :)
Opowieść pełna miłości i ciepła, pobudzi każdego z Nas :)

Anna | 2017-12-27
Przeczytana: grudzień 2017

„Wszystko przez ten Nowy Jork”, to powieść z wątkiem miłosnym w plątanym w scenerie świąt bożego narodzenia. Główna bohaterka Clover O’Brian to rudowłosa personal shopper o ognistym temperamencie, mieszkanka Nowego Jorku, która poznaje sławnego, bogatego aktora. Ten przystojny bożyszcze amerykanek,to Cade Harrison. Książka typowo kobieca, lekka, zabawna, na jeden wieczór.

thecarolineblog | 2017-01-10
Na półkach: Przeczytane, 2017

Miałam przyjemność czytania tej książki w grudniu, kiedy to każdy mój dzień był wypełniony świątecznym nastrojem i choć do wielu rzeczy mogłabym się przyczepić, nie żałuję jej przeczytania.

Po pierwsze i według mnie najważniejsze. Dość mocno utożsamiłam się z główną bohaterkę - Clover -, która swoim temperamentem i uporem zdeptałaby niejednego mężczyznę. Pod warstwą "groźnej" i nieokrzesanej, rudowłosej dziewczyny, kryje się niezaspokojona dusza, która nie otrzymała wystarczająco dużej uwagi od rodziny i świata, ale magia świąt i chęć pomaganie innym trzyma ją w ryzach.
Od pewnego czasu zauważyłam u siebie niechęć do sięgania po książki włoskich autorów. Nie jest to coś osobistego, uważam po prostu, że w niektórych powieściach (absolutnie nie we wszystkich) widzę tendencję przejaskrawiania treści i dążenia do bardzo, bardzo osłodzonej i banalnej relacji. Tak właśnie zdarzyło się i tutaj. Clover w niektórych momentach traciła swój urok i stawała się niezdecydowana i wręcz...