Alfabet miłości

Cykl: Zaułki Covent Garden (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
Earls Just Want to Have Fun
ew_cia

Bestseller w USA Powieść nominowana do RITA Award Początek cyklu Zaułki Covent Garden, gdzie blask salonów zlewa się z mrokiem zakazanych ulic, a miłość spotyka z niebezpieczeństwem. „Shana Galen to mistrzyni romantycznej miłości, przygody, zmysłowości i humoru”. „Romantic Times Bookreview” Marlowe jest złodziejką. Należy do gangu z londyńskiego Covent Garden. To brutalne życie dla...

Bestseller w USA

Powieść nominowana do RITA Award

„Romantic Times Bookreview”

Marlowe jest złodziejką. Należy do gangu z londyńskiego Covent Garden. To brutalne życie dla twardych ludzi i Marlow jest twarda. Tylko czasem, w chwilach samotności, wraca myślą do zamglonych wspomnień z dzieciństwa i imienia, którym ją nazywano – Elizabeth...Maxwell, hrabia Dane, jest zaintrygowany dziewczyną, która zjawia się w jego domu. To Marlowe – zaginiona przed laty lady Elizabeth. Jego brat, detektyw, odnalazł ją i prosi, by Maxwell nauczył równie piękną, co nieokrzesaną dziewczynę salonowych manier. Lecz uczennica zmieni się nieoczekiwanie w nauczycielkę: wciągnie hrabiego w swój groźny świat, gdzie miłość niesie największe ryzyko…

Shana Galen to bestsellerowa autorka wydawanych na całym świecie romansów historycznych wypełnionych zmysłowością, przygodą, pędzącą akcją i poczuciem humoru. Jej powieści zdobywają najważniejsze nagrody, m.in. RITA Award, i znajdują się w Top 10 list bestsellerów „New York Timesa”. Czytelniczki uznają je za najlepsze romanse z epoki regencji, nagradzając najwyższymi miejscami w Amazonie. Najnowsza powieść Alfabet miłości została nominowana do RITA Award.

źródło opisu: http://bonito.pl

źródło okładki: http://bonito.pl

marataj4 | 2018-12-02
Przeczytana: 01 grudnia 2018

Dobra rozrywka po męczący tygodniu.

Karinaaa | 2018-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2018

Na książkę trafiłam przez przypadek, ale czy wrócę do tej autorki znów? Nie wiem, historia sama w sobie była ciekawa, aczkolwiek koniec trochę bardziej powinien być dopracowany.
Marlowe czy lady Elizabeth? Czy może ta sama osoba?
Jak to się stało? A jeszcze hrabia Dane?
Pomysł aurorki zaszokował mnie i nie myślałam, że to się uda.

Marlowe to złodziejka należąca do Londyńskiego gangu Covent Garden mieszczącego się w Londynie.To brutalne życie jest dla twardych ludzi i taka jest oto Marlow twarda dziewczyna. Niczego się nie boi. A czasem w chwilach swojej samotności wraca do zamglonych, mglistych wspomnień ze swojego dzieciństwa i do imienia, którym nazywano ją Elizabeth to było jej prawdziwe imię. Pewnego dnia Maxwell hrabia Dane spotyka się z dziewczyną jest nią oczarowany,zaintrygowany,która zjawia się w jego domu. Jest to Marlowe czyli zaginiona lady Elizabeth. Jej brat detektyw odnalazł ją i prosi go by piękną, mądrą dziewczynę nauczył prawidłowych zasad, dobrych manier przy stole i kulturalnego zachowania, gdyż Marlowe jest nieokrzesana. Jednak jego uczennica zamienia w nauczycielkę wciąga głęboko go w swój groźny, niebezpieczny świat, a miłość przyniesie im ryzyko rozpali ich zmysły.

Historia bardzo dobra, ciekawa głównej bohaterki Lady Elizabeth nie da się jej nie lubić, wywarła na mnie dobre wrażenie...

Kasiek | 2017-01-10
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 02 stycznia 2017

Spotkanie z tą książką to efekt mojego błądzenia po romansach historycznych. Tak jak uprzedziła mnie znajoma z lc, żeby trafić na prawdziwą perełkę w tym gatunku, trzeba przebrnąć przez morze przeciętności. No i tak było i tym razem, a podobno Shana Galen to bestsellerowa autorka romansów historycznych.
Niedługa lektura, nieskomplikowana fabuła i przewidywalne zakończenie. Wszystko to składa się na niezbyt wciągającą książkę, której największym atutem jest cięty język bohaterów, a tym samym wywołujące uśmiech, dialogi. Nie można nie wspomnieć o lekkim wątku kryminalnym, a przy tym o kilku zwrotach akcji, jednak nie jest to nic na tyle spektakularnego, aby wzbudzić zainteresowanie. Książka na pewno nie zapadnie mi w pamięci.