Ogród kłamstw

Wydawnictwo: Amber
Garden of Lies
miłość
karollllllla

Nowa powieść największej gwiazdy romansów historycznych, w których miłość spotyka się z zagadką kryminalną i przygodą Ursula Kern prowadzi Agencję Sekretarek, które pracują dla najwyższych sfer Londynu. Głęboko skrywane sekrety elity Imperium Brytyjskiego, do których mają czasami dostęp, mogą drogo kosztować. Nawet życie. Kiedy jedna z najlepszych sekretarek umiera w tajemniczych...

Nowa powieść największej gwiazdy romansów historycznych,

w których miłość spotyka się z zagadką kryminalną i przygodą Ursula Kern prowadzi Agencję Sekretarek, które pracują dla najwyższych sfer Londynu. Głęboko skrywane sekrety elity Imperium Brytyjskiego, do których mają czasami dostęp, mogą drogo kosztować. Nawet życie. Kiedy jedna z najlepszych sekretarek umiera w tajemniczych okolicznościach, Ursula nie chce uwierzyć w jej samobójstwo. I nie zamierza zostawić sprawy w spokoju, choć policja bardzo się o to stara. Archeolog i poszukiwacz przygód Slater Roxton obawia się, że zainteresowanie Ursuli Kern tą sprawą może być dla niej niebezpieczne. Ona jest piękną kobietą, a on uwielbia ryzyko. Gotów jest więc jej pomóc. Mimo że opanowanie i nieodgadnione złocistozielone oczy Slatera wprawiają ją w niepokój, Ursula zgadza się. Razem więc wkroczą do mrocznego labiryntu tajemnic wyższych sfer. A śmierć Anne pokaza-
ła, że nie jest to bezpieczne miejsce…
Wspólnie chcą zdemaskować mordercę, lecz aby osiągnąć ten cel,
muszą powierzyć sobie własne najbardziej skrywane sekrety…

źródło opisu: http://aros.pl/ksiazka/ogrod-klamstw

źródło okładki: http://aros.pl/ksiazka/ogrod-klamstw

DeDe | 2019-09-23
Przeczytana: 17 września 2019

Romans historyczny w którym dominuje wątek kryminalny, dosyć ciekawa pozycja dla osób lubiących te dwa różne gatunki literackie

Joseheim | 2019-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2019

Cierpiałam, czytając tę książkę. Sięgnęłam po nią z ciekawości - nie czytuję romansów, ale chciałam sprawdzić, co takiego sprawia, że ten gatunek ma tyle zwolenniczek. Niestety, nadal tego nie rozumiem. Fabuła "Ogrodu kłamstw" to wprawdzie przemyślany, ale przekombinowany i zupełnie pośledni kryminałek, a wątek romansowy był po prostu straszny. Na dodatek ani główna bohaterka nie wzbudziła mojej sympatii, ani bohater nie wydał się w żaden sposób pociągający (a czy nie tak właśnie powinno być w romansie?). Przemyślenia/emocje tegoż bohatera wydały mi się zresztą wyjątkowo niemęskie (tak to często bywa, kiedy o mężczyznach piszą kobiety). Do tego sceny seksu niestety żenujące (ach, te eufemizmy!). Wszystko to oprawione w sztywną formę "z epoki" - może gdybym sięgnęła po romans współczesny, a nie historyczny, przyjęłabym to lepiej, ale teraz zdecydowanie nie mam ochoty na dalsze próby. Czym prędzej wracam do lektur, w których bohaterowie są dobrze skonstruowani i zachowują się...

Lubię od czasu do czasu oderwać się od współczesności i poczytać romans historyczny. Szczególnie mojej ulubionej pisarki Amandy Quick.
A tu prócz romansu mamy jeszcze ciekawy wątek kryminalny, tajemnicę i dużo przygód.
Główna bohaterka Urszula jest szefową Biura Sekretarek i gdy jedna z jej pracownic nagle umiera, postanawia rozwiązać tajemnicę jej śmierci, bo nie wierzy, ze Ann popełniła samobójstwo.
Pomaga jej w tym tajemniczy i oczywiście bardzo przystojny Slater, podróżnik i archeolog, który cudem uniknął śmierci podczas ostatniej wyprawy.
Razem starają się odnaleźć mordercę, a ślad prowadzi ich do wyższych sfer Londynu. Odkrywają, że na rynek ktoś wprowadza nowy, bardzo groźny narkotyk, ale kto tego trudno się dowiedzieć, bo wszyscy ludzie którzy mogą coś na ten temat wiedzieć zostają w brutalny sposób zamordowani.
Urszula i Slater podczas swoich poszukiwań są narażeni na mnóstwo niebezpieczeństw, które bardzo ich do siebie zbliża i zostają kochankami.
Jak zwykle autorka...

Pewnego dnia Ursula Kern właścicielka firmy zatrudniającej sekretarki znajduje swoją pracownicę martwą w jej domu. Annie w swojej dłoni ściska zaszyfrowany liścik, który tylko Ursula jest w stanie odkodować i zrozumieć jego treść. Nie wierzy w wersję policji, że było to samobójstwo. Postanawia sama przeprowadzić śledztwo, które wydaje się być trudne i wyjątkowo niebezpieczne, ale wygląda na to, że nasza bohaterka nie pozostanie bez pomocy, gdyż z odsieczą rusza jej Slater Roxton – tajemniczy poszukiwacz skarbów i artefaktów, u którego Ursula pracowała.

Czy uda im się współpracować, by dowiedzieć się kto zabił pracownicę Ursuli? Czym okaże się być tajemnicza substancja znaleziona w domu zamordowanej? Kim jest Amerykanin o nazwisku Cobb?

Jak zwykle w powieściach tej autorki już od samego początku coś się dzieje. Są dialogi w sporej ilości, a to jest coś co bardzo lubię u pani Quick, w mniejszej znajdziemy nieco większe opisy.

Jest akcja, sprawa morderstwa do rozwiązania czyli...

aga200110 | 2016-03-01

Historyczny kryminał z wątkiem miłosnym. Odrobinę naiwny i przewidywalny...

8_oclock | 2016-02-11
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 08 lutego 2016

Romans, a na dodatek jeszcze romans historyczny, czyli wszytko to, za czym w zasadzie nie przepadam... ale autorką jest moja ulubiona Jayne Ann Krentz, tym razem pisząca pod pseudonimem Amanda Quick, osoba dynamiczna, dowcipna i o bogatej wyobraźni. Akcja toczy się w XIX wieku, całość wiąże wątek kryminalny. Szefowa elitarnego biura stenotypistek postanawia wyjaśnić okoliczności śmierci jednej z pracownic. Pomoże jej w tym niebezpiecznym przedsięwzięciu oczywiście mężczyzna o tajemniczej przeszłości, archeolog i podróżnik. Są tu lekkie i zabawne momenty łącznie z kwiecistymi opisami uczucia i z rzadka trochę szwankującym stylem (autor? tłumacz?) Całość przeczytałam naprawdę z przyjemnością. Za tę przyjemność daję 7 gwiazdek, a co tam!

Evita | 2015-07-06
Przeczytana: 2015 rok

Jak zawsze trudno się nie zachwycać wspaniałym popisowym dziełem mojej ulubionej autorki.Jeszcze nie czytaliście? Wysokiej klasy wizualizacja miejsc i przedmiotów z czasów wiktoriańskich w ręcz namacalnych.Najlepsza agentka-sekretarka Ann popełnia samobójstwo,sprawa na wysokim szczeblu arystokracji więc trzeba to wyciszyć.Jednak szefowa Ursula Kern nie wierzy w taką śmierć,to absurd.Tradycyjnie główna bohaterka ma mocny charakterek i uzyskuje pomoc od przystojnego archeologa Slatera.Ale zastanówcie się jaka jest za nią cena...bo Slater ma cudownie hipnotyzujące oczy,charakterek,klasę INTELEKT i uwodzicielsko szarmancki humorek,a przy nim każda z was poczuje się bezpiecznie .No i te namiętne pocałunki.SUPER ,SUPER