Alfabet miłości

Okładka książki Alfabet miłości Shana Galen
Okładka książki Alfabet miłości
Shana Galen Wydawnictwo: Amber Cykl: Zaułki Covent Garden (tom 1) Seria: Romans Historyczny literatura obyczajowa, romans
Zaułki Covent Garden (tom 1)
Romans Historyczny
Earls Just Want to Have Fun
Amber
2018-06-26
2016-07-14

Szczerze powiedziawszy to nie urzekła mnie ta powieść.. Wszystkie wydarzenia opisane w książce potraktowane moim zdaniem po macoszemu. Autorka opisuje jakieś zdarzenie przez wiele stron, a potem zakańcza dany wątek w kilku zdaniach. Uczucie Marlowe i Maxa mało przekonujące. Ogólnie cała powieść mało przekonująca i skrajnie nudna. Bardzo przewidywalna, zakończenie też słabe. Moim zdaniem książka niewarta przeczytania, ani polecenia.

Na książkę trafiłam przez przypadek, ale czy wrócę do tej autorki znów? Nie wiem, historia sama w sobie była ciekawa, aczkolwiek koniec trochę bardziej powinien być dopracowany.
Marlowe czy lady Elizabeth? Czy może ta sama osoba?
Jak to się stało? A jeszcze hrabia Dane?
Pomysł aurorki zaszokował mnie i nie myślałam, że to się uda.

Marlowe czy lady Elizabeth? Czy może ta sama osoba?
Jak to się stało? A jeszcze hrabia Dane?
Pomysł aurorki zaszokował mnie i nie myślałam, że to się uda.

Marlowe to złodziejka należąca do Londyńskiego gangu Covent Garden mieszczącego się w Londynie.To brutalne życie jest dla twardych ludzi i taka jest oto Marlow twarda dziewczyna. Niczego się nie boi. A czasem w chwilach swojej samotności wraca do zamglonych, mglistych wspomnień ze swojego dzieciństwa i do imienia, którym nazywano ją Elizabeth to było jej prawdziwe imię. Pewnego dnia Maxwell hrabia Dane spotyka się z dziewczyną jest nią oczarowany,zaintrygowany,która zjawia się w jego domu. Jest to Marlowe czyli zaginiona lady Elizabeth. Jej brat detektyw odnalazł ją i prosi go by piękną, mądrą dziewczynę nauczył prawidłowych zasad, dobrych manier przy stole i kulturalnego zachowania, gdyż Marlowe jest nieokrzesana. Jednak jego uczennica zamienia w nauczycielkę wciąga głęboko go w swój groźny, niebezpieczny świat, a miłość przyniesie im ryzyko rozpali ich zmysły.

Historia bardzo dobra, ciekawa głównej bohaterki Lady Elizabeth nie da się jej nie lubić, wywarła na mnie dobre wrażenie jest uroczą, miłą postacią, fabuła powieści wciągająca akcja szybko nabiera tempa. Jest to romans historyczny, a bardzo lubię takie romanse czytać jestem zachwycona, zaskoczona książką to lekka, przyjemna..świetna powieść z przyjemnością przeczytałam bardzo mi się podoba.

2055

Spotkanie z tą książką to efekt mojego błądzenia po romansach historycznych. Tak jak uprzedziła mnie znajoma z lc, żeby trafić na prawdziwą perełkę w tym gatunku, trzeba przebrnąć przez morze przeciętności. No i tak było i tym razem, a podobno Shana Galen to bestsellerowa autorka romansów historycznych.
Niedługa lektura, nieskomplikowana fabuła i przewidywalne zakończenie. Wszystko to składa się na niezbyt wciągającą książkę, której największym atutem jest cięty język bohaterów, a tym samym wywołujące uśmiech, dialogi. Nie można nie wspomnieć o lekkim wątku kryminalnym, a przy tym o kilku zwrotach akcji, jednak nie jest to nic na tyle spektakularnego, aby wzbudzić zainteresowanie. Książka na pewno nie zapadnie mi w pamięci.

Niedługa lektura, nieskomplikowana fabuła i przewidywalne zakończenie....

Dobra rozrywka po męczący tygodniu.

Dobra rozrywka po męczący tygodniu.

Całą serię dobrze się czyta, chociaż mnie najbardziej podobał się tom 2; dobra pozycja dla miłośników romansu historycznego - jest akcja, są ciekawi bohaterowie.

Dobra na gorące letnie popołudnie.

Dobra na gorące letnie popołudnie.

Moje ulubione klimaty. Stara Anglia.

Moje ulubione klimaty. Stara Anglia.

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam